WeTu Analytics

Vumbura Plains

Miejsce: Współczesny i luksusowy, Vumbura Plains, leży na obszarze, który jest mieszanką siedlisk wodnych i lądowych - od piękna rozległych terenów zalewowych, do głębokich dróg wodnych i krystalicznie czystych kanałów, stałe lasy bagienne i wyspowe lasy akacjowe, to naprawdę premium przez cały rok rozkosz Okavango. Dzika przyroda jest bogata i różnorodna, tak, że zarówno wodne, jak i lądowe działania na pojazdach, mekoro i łodzie zapewniają niezwykłe, wszechstronne afrykańskie safari. 60 000 hektarów (148 263-akr) Vumbura Private Wilderness Area jest dzierżawiony z pięciu wiosek, poprzez Okavango Community Trust (OCT), partnerstwo, które obejmuje wiele udanych lat wpływowej turystyki ochronnej w okolicy.

Dzika przyroda: Prywatny obszar dzikiej przyrody Vumbura znajduje się w północno-wschodniej delcie Okawango, przylegającej do rezerwatu zwierzyny Moremi. Jego doskonała pozycja w suchym wnętrzu sawanny, ustawiony na jednym z głównych kanałów zasilających deltę śródlądową, oznacza całoroczne przygody na lądzie i wodzie. Corocznie zalewane łąki delty otaczającej równiny Vumbura są lokalnie określane jako „melapo”, i oferuje wspaniały sezonowy oglądanie słoni, żyrafy, impala, antylopa sable, kudu, zebra, pospolity waterbuck i reedbuck, tsessebe, gnu, czerwone lechwe i bawoły przylądkowe. Hipopotamy i krokodyle są powszechne na drogach wodnych. Drapieżniki to afrykański dziki pies, kilka rezydentów dumy lwa, a także lampart, czasami gepard i afrykański żbik. Obserwacja ptaków jest wyjątkowa przez cały rok.

Nocleg: Vumbura Plains to pomysłowy, współczesna równowaga drewna, szkło, i płótno, odzwierciedlające kolory delty. Składa się z dwóch obozów satelitarnych, każdy z własnym głównym obszarem obejmującym rozległe widoki na rozległe równiny zalewowe, i wyposażone w charakterystyczne obiekty d'art. Umieszczone na podwyższonych pokładach czternaście luksusowych apartamentów namiotowych (osiem, w tym dwie jednostki rodzinne i sześć bez zakwaterowania rodzinnego, odpowiednio w obozach północnych i południowych - każda z dwóch jednostek rodzinnych ma prywatne pokłady łączące dwa oddzielne namioty) są wyjątkowe i stylowe w designie. Vumbura Plains to jedna z najbardziej przestronnych ofert w delcie Okavango, co znajduje odzwierciedlenie w hojnych apartamentach obozu z prywatnym basenem i salą na świeżym powietrzu, z której można zobaczyć niekończącą się paradę dzikiej przyrody. Świętując poczucie przestrzeni i kultury, ten pomysłowy i dobrze przemyślany obóz - który pozornie unosi się na wodzie - zapewnia najwyższy poziom komfortu safari, wzbogacony wyjątkowym menu i doskonałą gościnnością. Prawdziwie doświadczenie Okavango, z obietnicą niekończącej się przygody.

Cel, powód: Prywatny obszar dzikiej przyrody Vumbura jest dzierżawiony od odległych społeczności wiejskich zorganizowanych w ramach Okavango Community Trust (OCT). Rezultatem tego znaczącego i długotrwałego partnerstwa są korzyści społeczno-ekonomiczne, dywersyfikacja środków do życia, oraz korzyści ze szkoleń i rozwoju umiejętności dla mieszkańców wiosek - a także budowanie na bardziej pozytywnym nastawieniu do turystyki i ochrony przyrody.

UWAGA: Wycieczka balonem (przy sprzyj pogodzie i za dodatkową opłatą) jest oferowana od połowy kwietnia 2022 do połowy września 2022 r., A także od maja 2023 do połowy września 2023 r.

Unikalne punkty sprzedaży

Równiny Vumbura leżą na dalekiej północy Botswany Okavango Dleta, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i największej delty śródlądowej na Ziemi
Corocznie zalewane łąki stanowią spektakularny raj fotograficzny, w tym fenomenalne obserwacje roślinożerców i drapieżników - prawdopodobnie najlepsza różnorodność antylop w delcie, szczególnie sable i sitatunga
Elementy projektu ukazują główny cel obozu i udane partnerstwo z Okavango Community Trust (OCT) od 1996 roku, z instalacjami artystycznymi podkreślającymi dziedzictwo Vumbura poprzez historie kulturowe i lokalne tradycje

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Vumbura Plains

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania