WeTu Analytics

Little Vumbura

Miejsce: Mała Vumbura znajduje się na pięknej wyspie w prywatnej koncesji w północnych krańcach delty Okavango. Otoczony wodą, i leżący blisko dużych rzek, jest dostępny tylko łodzią - uosobieniem wyspy żyjącej pośród delty. Działania na bazie wody są w centrum uwagi, z mekoro i łodziami kursującymi po kanałach. Spektakularnie zróżnicowane oglądanie dzikiej przyrody i obserwowanie ptaków jest niezmiennie dobre przez cały rok dzięki przejażdżkom zwierzyny po obszarach sawanny, i spacery przyrodnicze z przewodnikiem po wyspach.

Dzikiej przyrody: Corocznie zalewane łąki delty Okavango otaczające Little Vumbura są lokalnie określane jako „melapo” i oferują dobre sezonowe oglądanie słoni, żyraf, impala, antylopa sable, kudu, zebry, pospolity waterbuck, reedbuck, tsessebe, gnu, czerwony lechwe, i Przylądek bawoły. Hipopotamy i krokodyle są powszechne na drogach wodnych. Drapieżniki obejmują afrykańskiego dzikiego psa, kilka rezydentów dumy lwa; a także lampart, gepard, i afrykański żbik. Obserwacja ptaków jest wyjątkowa przez cały rok.

Zakwaterowanie: Mała Vumbura ma sześć pięknych namiotowych kwater zacienionych baldachimem starożytnego lasu, na odizolowanej wyspie otoczonej stałymi wodami delty Okavango. Każdy dobrze wyposażony namiot ma łazienkę, oraz taras z niesamowitym widokiem na falujące trawy okolicznych terenów zalewowych. Z basenu i czytelni roztacza się widok na równiny zalewowe, podczas gdy do gwiezdnego pokładu dociska most prowadzący z jadalni. Ten tradycyjny i kameralny obóz safari jest dostępny tylko łodzią.

Cel: Znaczące, długoterminowe zaangażowanie społeczności z Okavango Community Trust (OCT) - reprezentującym lokalne wioski - która nieustannie wprowadza innowacje poprzez wkład w poprawę życia i warunków życia w regionie.

UWAGA: Wycieczka balonem (w przypadku pogody) oferowana jest od połowy kwietnia 2022 do połowy września 2022 r., A także od maja 2023 do połowy września 2023 r.

Unikalne punkty sprzedaży

Kameralny tradycyjny obóz „Swiss Family Robinson” - prawdopodobnie jeden z najlepszych wielofunkcyjnych koncesji w delcie Okavango na różnorodność dzikiej przyrody, a także zajęcia lądowe i wodne przez cały rok
Piękno terenów zalewowych, głębokich dróg wodnych, lasów rzecznych i wyspowych; a także produktywne, suche wnętrze, są badane poprzez szeroki zakres działań: przejażdżki grami, spacery z przewodnikiem, pływanie łódką, mokoro, balonem i przejażdżki helikopterem
Zasięg siedliska jest dobrze zilustrowany w różnorodności gatunków antylop oraz szerokiej gamie dużych i małych drapieżników (lwy, afrykańskie dzikie psy, lamparty, okazjonalne gepardy i ptaki drapieżne), co skutkuje niezwykle bogatym i ekscytującym doświadczeniem dzikiej przyrody

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Little Vumbura

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania