WeTu Analytics

Wilderness Little Vumbura

Najważniejsze

Wysublimowana lokalizacja na dalekiej północy kultowej delty Okavango Botswany - wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i największej delty śródlądowej na Ziemi.
Najlepsze wielofunkcyjne koncesje na całoroczne ekscytujące spotkania z dziką przyrodą na lądzie i wodzie.
Piękno terenów zalewowych, głębokie drogi wodne, oraz lasy rzeczne i wyspiarskie, a także produktywne, suche wnętrze, są badane poprzez szeroki zakres działań: dzienne i nocne przejażdżki po grach, spacery na łonie natury, pływanie łódką, i mokoro.
Bogata przyroda: liczne gatunki antylop i drapieżniki (dumne lwy, afrykańskie dzikie psy, lamparty i sporadycznie gepardy i ptactwo drapieżne).

Miejsce docelowe: Wilderness Little Vumbura znajduje się na malowniczej wyspie na prywatnej koncesji w północnej delcie Okavango w Botswanie. Częścią jego uroku jest to, że można się do niego dostać tylko łodzią, więc uosanawia prawdziwe doświadczenie wyspy. Zajęcia na bazie wody są kluczową atrakcją. Mokoro i przejażdżki łodzią są popularnymi zajęciami i pozwalają na spektakularne obserwowanie dzikiej przyrody.

Doświadczenie: Niezapomniane przygody czekają na wszystkich, którzy przyjeżdżają odwiedzić ten odległy zakątek Delty. Działania obejmują dzienne i nocne przejażdżki grami śledzące kultową przyrodę, i wodne safari tradycyjnym mokoro, cicho szybując po kanałach. Przygody żeglarskie są również ulubieńcem rodziny, dostrzeganie słoni brodzących w wodzie, lub taczące się strąki hipopotamów. Goście mogą również spróbować swoich sił w łowieniu ryb typu catch-and-release. W obozie, goście mogą odświeżyć się w błyszczącym basenie ze wspaniałymi widokami dookoła. Kiedy słońce zachodzi, Star Deck oferuje wspaniałe obserwowanie gwiazd.

Cel: Vumbura Private Wilderness Area jest dzierżawiony od odległych społeczności wiejskich w Okavango Community Trust (OCT). Rezultatem tego znaczącego i długotrwałego partnerstwa są korzyści społeczno-ekonomiczne, dywersyfikacja środków do życia oraz korzyści ze szkoleń i rozwoju umiejętności dla mieszkańców wiosek - a także budowanie bardziej pozytywnych postaw wobec turystyki i ochrony przyrody. Największa liczba pracowników w naszej działalności w Botswanie jest zatrudniona w tych pięciu wioskach.

Dzika przyroda: Corocznie zalewane łąki delty Okavango otaczające obóz są lokalnie określane jako melapo i oferują dobry sezonowy widok słoni, żyrafy, impala, antylopa sobolowa, kudu, zebry, buck pospolity, reedbuck, tsessebe, gnu, czerwone lechwe, i bawoły przylądkowe. Hipopotamy i krokodyle obfitują w drogi wodne. Do drapieżników należą afrykański dziki pies, rezydentki lwów, a także lampart, gepard i afrykański żbik. Obserwowanie ptaków jest wyjątkowe przez cały rok podczas przejażdżek dziczyzny przez obszary sawanny, i spacery z przewodnikiem po wyspach.

Wilderness Little Vumbura: Czarujący obóz położony na zwartej wyspie na stałych wodach delty Okavango. Sześć przestronnych apartamentów namiotowych, zacienionych baldachimem starożytnego lasu, siedzi na podwyższonych pokładach z widokiem na corocznie zalewane łąki.

Każdy dobrze wyposażony namiot, urządzony w delikatnych neutralnych odcieniach z akcentami indygo, ma łazienkę, i taras z przepięknymi widokami na lśniące trawy okolicznych terenów zalewowych. W głównym obszarze, basen do zanurzania i czytelnia wychodzą na równiny zalewowe, podczas gdy do Star Deck prowadzi most prowadzący z jadalni.

Ten tradycyjny i kameralny obóz safari jest dostępny tylko łodzią i jest idealny dla rodziny lub małej grupy przyjaciół.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Wilderness Little Vumbura

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania