WeTu Analytics

Bisate Lodge

Miejsce: Bisate Lodge leży w naturalnym amfiteatrze wymarłego krateru wulkanicznego — słowo bisat oznacza „kawałki” w Kinyarwandzie, opisujące, jak stożek został zużyty przez naturalną erozję. Usiada dramatycznie na skraju Parku Narodowego Wulkanów, w północno-zachodniej Rwandzie, ze spektakularnymi, mglistymi widokami na burzące się szczyty wulkanu Bisoke i Karisimbi wznoszące się przez lasy afroalpejskie — Rwanda jest jednym z najbardziej ekscytujących miejsc safari w Afryce. Domek znajduje się w odległości jazdy od siedziby Park Headquarters, skąd codziennie odjeżdżają wędrówki goryli raz w życiu. Podczas gdy goryl trekking jest atrakcją gwiazd, pobliski Park Narodowy Wulkanów oferuje inne przygody: wspinaczka na Mount Bisoke, wizytę w Wioce Strażników Gorilla, trekking ze złotymi małpami lub wizytę w miejscu pochówku Dian Fossey. Na terenie domku, zwiedzaj szlaki przyrodnicze, gdzie rozmnażają się ptaki, i pułapka na kamerę, która nagrała pierwszy: goryl srebrny drwalący wzdłuż ścieżki. Posadź drzewo w kierunku projektu ponownego zalesiania Bisate, pomagając zwabić dziką przyrodę z powrotem na ten obszar. Lub spotkaj się z członkami otaczającej społeczności, których życie jest tak integralne dla loży.

Przyroda: Oprócz słynnych goryli górskich w okolicy, inne ssaki, które nazywają Wulkany Park Narodowy domu obejmują złotą małpę, szakal boczny paski, serval, czarnym frontem duiker, bawół, słoń, hyraks drzewa, buszak i egipska mangusta. Ponadto można tu znaleźć różne gatunki wiewiórki i genet. Z 178 gatunków ptaków na tym obszarze, co najmniej 13 jest endemicznych dla obszaru Virunga, takich jak czat Archer robin, górski czarny boubou, dziwny tkacz, Rwenzori batis, górskie zamaskowane apalis i Rwenzori (z kołnierzem) apalis.

Zakwaterowanie: Od otwarcia w 2017 r. Bisate Lodge otrzymał liczne wyróżnienia i nadal inspiruje superlatywy. Zarówno architektura loży, jak i wnętrza sześciu wspaniałych willi leśnych z łazienką pięknie ucieleśniają tradycje rwandyjskiego rodziny królewskiej. Budujące interakcje kulturowe, wyrafinowane, świadome dla zdrowia posiłki i wspaniała gościnność — wszystko to sprawia, że Twój pobyt jest lepszy.

Cel: Wizja Bisate ma być wzorem zrównoważonej ekoturystyki w Rwandzie. Dzięki projektom ponownego zalesiania i rehabilitacji każdy gość współpracuje z nami, przyczyniając się do ochrony różnorodności biologicznej i podniesienia lokalnej społeczności, co ma daleko idący pozytywny wpływ na kultowe zagrożone gatunki: górskiego goryla.

Unikalne punkty sprzedaży

Najlepsze miejsce na sensowne i świadome doświadczenie goryla
Najbardziej innowacyjny, odpowiedzialny, wizjonerski i luksusowy domek przylegający do Parku Narodowego Wulkany
Ponowne zalesianie, zaangażowanie społeczności i interakcje tworzą wzbogacone wrażenia
Bisate Kwanda Day Lounge — Pierwszy tego rodzaju w Rwandzie, zwiększając doświadczenie gości poprzez przygodzenie wcześniejszych przylotów i późniejsze wyjazdy

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Bisate Lodge

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania