WeTu Analytics

Wilderness Sabyinyo

Wilderness Sabyinyo – Gorilla Trekking *

Legendarne góry Virunga w północno-zachodniej Rwandzie są domem dla wulkanów, połacie lasów chmur i połowa światowej populacji zagrożonych goryli górskich. Naczelne Rwandy nie mają sobie równych, a Wilderness Sabyinyo jest idealną bazą wypadową do trekkingu z gorylem górskim.

Ta ekscytująca wycieczka odbywa się z siedziby Parku Narodowego Volcanoes, gdzie goście są przydzielani do jednego z 12 przyzwyczajone rodziny goryli na inspirujące godzinne spotkanie.

* Opłaty za park nie są wliczone w cenę i są dostępne za dodatkową opłatą.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Sabyinyo – Golden Monkey Trekking *

Zapraszamy na krótką wędrówkę, aby zobaczyć tego pięknego naczelnego, który jest endemiczny dla tego obszaru i mieszka w grupach od 30 do 80 osobników w bambusowym lesie Parku.

* Opłaty za park nie są wliczone w cenę i są dostępne za dodatkową opłatą.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Sabyinyo – Guided Cultural Walks

W Sabyinyo możesz zbliżyć się do historii kraju podczas spaceru społeczności z przewodnikiem, który oferuje fascynujący wgląd w rwandyjskie życie na wsi, a także wgląd w zmagania przeszłości.

Goście dowiedzą się, jak uprawia się rośliny, jak mielenie i przetwarzanie odbywa się ręcznie, i dowiedz się więcej o stosowaniu tradycyjnych leków.

Rwandyjski taniec, integralna część dzisiejszej kultury, będzie częścią tej fascynującej wycieczki kulturalnej, która trwa od jednej do trzech godzin.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Sabyinyo – Guided Bird-Watching Walks

Obserwacja ptaków z kompetentnym przewodnikiem po pustyni w Sabyinyo to naprawdę wzbogacające doświadczenie.

Sabyinyo rozciąga się na siedmiu hektarach (około 17 akrów) i jest rajem dla ponad 40 gatunków ptaków, które inaczej nie rozwijają się łatwo na okolicznych działkach rolnych, gdzie naturalne schronienie jest rzadkie, a ludzkie zakłócenia są wysokie.

Goście mogą samodzielnie korzystać ze ścieżek przyrodniczych (uzbrojonych w dobrą lornetkę) lub zapraszamy do zapytania o nasze spacery z przewodnikiem.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Sabyinyo – Visit Sabyinyo Village

Podczas pobytu w Wilderness Sabyinyo, zalecamy spacer z przewodnikiem, który oferuje fascynujący wgląd w dzisiejsze życie na wsi w Rwandy, a także wgląd w życie w przeszłości historycznej. Wzbogacające doświadczenie, goście są zaproszeni do zrozumienia rolniczego stylu życia Rwandy, w tym sposób uprawy roślin, jak mielenie i przetwarzanie odbywa się ręcznie, tradycyjne leki, a także cieszenie się szaloną aktywnością tradycyjnego tańca rwandyjskiego, co jest aspektem kultury wciąż żywej do dziś.

Spacer może trwać od jednej do trzech godzin.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Sabyinyo – Gorilla Guardian Village

Gorilla Guardian Village znajduje się około 15 minut jazdy od Wilderness Sabyinyo i jest interesującą wycieczką kulturalną. Wioska przekonała byłych kłusowników, aby odwrócili się od kłusownictwa i zamiast tego zaprezentowali swoje zwyczaje i dziedzictwo.

Zwiedzając wioskę goście mogą odkryć tradycyjny dom miejscowego króla, obserwować, jak autentyczny lekarz przygotowuje mieszanki ziołowe, spróbuj swoich sił w strzelaniu z łuku i strzał, lub ciesz się tańcami kulturalnymi i bębnieniami wykonywanymi przez ludzi z okolicy.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Sabyinyo – Trek To Dian Fossey Research Camp & Grave

Wizyta w obozie badawczym Dian Fossey, Karisoke, i jej grób, to kolejna atrakcja w Sabyinyo. Wędrówka rozpoczyna się od siedziby Parku Narodowego Wulkanów i znajduje się w obszarze siodła między dwoma wulkanami, Mount Karisimbi i Mount Bisoke (od którego pochodzi nazwa Karisoke). Kemping znajduje się na wysokości 3 000 metrów (ponad 9 000 stóp) i został opuszczony podczas niepokojów w latach 90. XX wieku. Pozostaje tylko grób Dian Fossey i kilka grobów jej ukochanych goryli, pochowanych obok niej. Przejmujący i ceniony moment dla wszystkich, którzy odwiedzają.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Sabyinyo – A Trip To Twin Lakes

Wizyta w celu zobaczenia jeziora Burera i jeziora Ruhondo jest koniecznością na każdej trasie. Znajduje się między Musanze a granicą z Ugandą, Twin Lakes oferują wspaniałe widoki na wulkany Virunga, podczas gdy okoliczne wzgórza tworzą idealną ramę wokół ciemnoniebieskich wód. Goście mogą wybrać się na łagodny spacer po jednym z jezior i podziwiać wspaniałe obserwowanie ptaków. jednak, ze względu na stromą naturę krajobrazu, często lepiej jest wjechać małym torem prowadzącym do domku schowanego na szczycie wzgórza: idealne miejsce na orzeźwiający napój i rozkoszowanie się wspaniałymi widokami.

Bliźniacze jeziora są 45 minut jazdy samochodem od Sabyinyo, i są osiągane dobrą asfaltową drogą na południe do Musanze, a następnie z powrotem na północ w kierunku Cyaniki, lub wąską, ale malowniczą polną drogą, która podąża za konturami góry.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Sabyinyo – Lake Kivu

Nad jeziorem kurort Gisenyi stanowi wspaniały kontrast z dużą wysokością wulkanów Virunga. Położony 80 kilometrów (50 mil) od Sabyinyo (dwie godziny jazdy samochodem) Jezioro Kivu oferuje relaksujący dzień. Spaceruj po piaszczystej plaży nad brzegiem jeziora, i popływaj w chłodnych wodach, a następnie orzeźwiający napój w jednej z uroczych kawiarni wzdłuż otoczonej palmami promenady nad jeziorem. Łagodny tropikalny klimat dodaje wiosennego nastroju, którego nawet imponujący wulkan Nyiarongo nie może osłabić.

Goście będą również cieszyć się spacerami obok hoteli, rezydencje i bujne ogrody, które odzwierciedlają jego bogatą przeszłość.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Sabyinyo – Musanze Market

Lokalne rynki są siłą napędową każdego miasta, a rynek Musanze jest doskonałym przykładem. Tętniące życiem miejsce pełne lokalnego charakteru i praktycznie wszystko, czego możesz potrzebować pod słońcem. Znajduje się w mieście Musanze (dawniej znanym jako Ruhengeri) jest najważniejszym miastem w północnej prowincji Rwandy i na obszarze wulkanów. Służy jako administracyjny, kapitał handlowy i usługowy tego obszaru. Można również znaleźć różnego rodzaju ciekawe pamiątki i rękodzieła oraz szeroką gamę tradycyjnych tkanin Kitenge.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Sabyinyo – Iby’Iwacu Cultural Village Eexperience

Wybierz się na spacer z przewodnikiem do wioski kulturalnej Iby'Iwacu pieszo (godzinę spacerem od Sabyinyo) lub samochodem, 15 minut jazdy samochodem).

Tutaj dowiesz się fascynującej historii o tym, jak jedna wioska przekonała byłych kłusowników do odwrócenia się plecami do kłusownictwa. Odwiedź tradycyjną rezydencję miejscowego króla, obserwuj, jak autentyczny lekarz przygotowuje mieszanki ziołowe, i spróbuj swoich sił w strzelaniu z łuku i strzały.

W ofercie są również tańce kulturalne i występy perkusji.

Spacer z przewodnikiem trwa około godziny, a goście mogą robić zdjęcia. Zwyczajowo opuszcza się końcówkę w wysokości 20.00 USD.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Sabyinyo – The Ellen DeGeneres Campus Of The Dian Fossey Gorilla Fund *

Kolejną bardzo satysfakcjonującą wycieczką jest wizyta w kampusie Ellen DeGeneres The Dian Fossey Gorilla Fund. Dian Fossey Gorilla Fund International została założona w 1967 roku w celu ochrony i badania goryli i ich siedlisk, a także wzmocnienia pozycji ludzi w społeczności.

Z zespołem setek osób pracujących w Rwandzie i DRK, Fossey Fund jest najdłużej działającą i największą na świecie organizacją zajmującą się ochroną goryli.

W 2022 roku organizacja przeniosła się do swojego pierwszego stałego, specjalnie wybudowanego domu, kampusu Ellen DeGeneres Dian Fossey Gorilla Fund.

Położony w pięknym, zalesiony krajobraz w pobliżu Parku Narodowego Wulkanów, dlaczego nie dodać tego do swojego planu podróży. Tutaj możesz zatrzymać się na wycieczkę, napić się kawy w Gorilla Café, przejrzeć sklep z pamiątkami i dowiedzieć się więcej o gorylach i ważnych pracach wykonanych, aby je chronić.

* Wizyta jest dodatkową opłatą za osobę w USD i mogą ulec zmianie bez uprzedniego powiadomienia.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Wilderness Sabyinyo

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania