WeTu Analytics

Wilderness Sabyinyo

Najciekawsze

Dostań się w odległości kilku metrów od kultowych goryli górskich w Rwandzie w jednym z najbardziej różnorodnych biologicznie i malowniczych parków narodowych w Afryce.
Odkryj przyszłość wpływowej turystyki w pierwszym w historii loży należącej do społeczności w Rwandzie.
Ekscytujące wędrówki złotymi małpami i endemiczne gatunki ptaków czekają, tuż przy naszym „progu”.

Miejsce docelowe: Wpływowe połączenie światowej klasy loży i siły społecznej napędzającej rozwój społeczno-gospodarczy i ochronę przyrody, Wilderness Sabyinyo położony jest u podnóża spowitego mgłą masywu Virunga, łańcuch ośmiu ogromnych wulkanów, które rozciągają się na trzech krajach.

Położony na bujnej nieruchomości o powierzchni 10.78 ha (26,64 akrów), Sabyinyo zaprasza Cię dramatycznym tłem mglistych wulkanów, które nadały domkowi nazwę - Sabyinyo oznacza zęby starca w Kinyarwanda. Tutaj goście mogą zbliżyć się do historii ziemi, pustyni i społeczności. I wyruszyć na spotkanie naszych ukochanych górskich goryli.

Doświadczenie: Oprócz ekscytującego górskiego goryla i trekkingu złotej małpy, w Sabyinyo jest wiele do zobaczenia i odkrycia. Goście mogą wybrać się na wycieczkę na góry Karisimbi i Mount Bisoke, podziwiając wspaniałe widoki, wędrówkę do ruin ośrodka badawczego Dian Fossey i miejsca pochówku, a także odwiedzić kampus Ellen DeGeneres w ramach funduszu Dian Fossey Gorilla Fund. Wybierz się na spacery przyrodnicze w poszukiwaniu endemicznych gatunków ptaków rwandyjskich, z kompetentnym przewodnikiem, lub wybierz się na spokojny spacer po naszym ogrodzie warzywnym i dowiedz się więcej o naszym etosie od farmy do stołu. Zainspiruj się wycieczką kulturalną i dowiedz się więcej o naszych działaniach na rzecz ochrony przyrody, które są liderem w turystyce społecznej.

Cel, powód: Jako pionier w turystyce ochrony goryli górskich, Sabyinyo jest pierwszą w historii lożą wspólnotową w Rwandzie - obsługiwaną przez Wilderness, ale własnością zaufania społeczności SACOLA we współpracy z African Wildlife Foundation (AWF) i International Gorilla Conservation (IGCP). Goście Sabyinyo są zachęcani do współpracy ze społecznością i dowiedz się więcej o tym, jak loża rozpoczęła wpływową turystykę goryli górskich w Rwandzie.

Dzika przyroda: Park Narodowy Wulkanów słynie z goryli górskich. Goście mogą wybrać się na wędrówkę, aby zobaczyć jeden z 12 rodziny goryli górskich w parku - doświadczenie, które pozostanie z Tobą na długo po powrocie do domu. Znajdziesz tu również bardzo zabawną złotą małpę, szakal w paski i serwala.

Obserwacje czarnoczelnego duikera, słoń, hyraks drzewny, Bushbuck, Odnotowano wiewiórkę słoneczną Rwenzori i egipską mangustę, a także różnorodne genety i wiewiórki.

Obserwatorzy ptaków zachwycą się obserwowaniem ponad 40 gatunków ptaków wokół terenów Sabyinyo, takich jak słonecznik z podwójnym kołnierzem Ruwenzori, robin-chat łucznika, górskie czarne boubou, dziwny tkacz, apalis zamaskowany w górach, Rwenzori turaco i Rwenzori (kołnierz) apalis.

Wilderness Sabyinyo: Widoki z Sabyinyo przez Karisimbi, Bisoke, Wulkany Mikeno i Sabyinyo można opisać tylko jako kinowe. A każdy uroczy domek (dyskretnie schowany w fałdach wzgórz) oferuje widok w pierwszym rzędzie.

Po ekscytującym dniu zwiedzania parku, goście spotykają się w towarzyskiej głównej chacie, która została zaprojektowana tak, aby stworzyć kameralną przestrzeń dla gości do relaksu i dzielenia się przygodami dnia. Otwarte kominki z bali, a różne części wypoczynkowe w głównym salonie i jadalni tworzą luksusowo ciepłą i zachęcającą atmosferę.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Wilderness Sabyinyo

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania