Klasický okruh Indií

Sdílet:

Jaipur

2. úno 2024 - 4. úno 2024

Džajpur, kterému se pro jeho lososově zbarvené terakotové budovy přezdívá "růžové město", je hlavním a největším městem státu Rádžasthán. V této metropoli se snoubí tradice s moderností, najdete zde pulzující bazary, honosné paláce a starobylé chrámy. Nenechte si ujít pohádkovou nádheru pevnosti Amber Fort, která stojí na pozadí vyprahlé krajiny a pořádá úchvatné zvukové a světelné show; Jantar Mantar, sbírku 300 let starých astronomických přístrojů, které vypadají jako současné umění, zapsanou na seznamu UNESCO, a honosný Městský palác s palácovými stavbami, rozlehlými zahradami a atmosférickými nádvořími. Džajpur spadá do Zlatého trojúhelníku, oblíbeného turistického okruhu, který zahrnuje Dillí, Džajpur a Ágru, a slouží také jako vstupní brána do sousedních pouštních měst Džajsalmér a Džódhpur.

 

Ubytování

Více Informací

Jaipur

Agra

4. úno 2024 - 5. úno 2024

Agra leží na břehu řeky Jamuny v Uttarpradéši a je to krásné město proslulé svou neuvěřitelnou stavbou Tádž Mahal, jedním ze sedmi divů světa. Stavbu nechal postavit mughalský císař Šáhdžahán v 15. století jako památník své milované ženy Mumtáz Mahal a jedná se o mistrovské architektonické dílo vynikajícího řemeslného zpracování a dokonalých proporcí. Město se může pochlubit mnoha dalšími vynikajícími památkami, jako je pevnost Agra Fort z červeného pískovce postavená v 16. století, mešita Shahi Jama Masjid, sborová mešita ze 17. století, která se nachází v historickém jádru Agry, a hrobka Itmada-ud-Daulaha s fasádou z bílého mramoru zdobenou složitými intarziemi, nazývaná také "Baby Taj".

 

Ubytování

Více Informací

Agra

New Delhi

5. úno 2024 - 7. úno 2024

Hlavní město Indie, Dillí, leží v Indoganžské nížině na území hlavního města Dillí. Město se skládá ze starobylého opevněného města Staré Dillí a modernějšího sektoru Nové Dillí a zahrnuje ohromující množství nádherných staveb, včetně tří památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO - velkolepé pískovcové Červené pevnosti, pozoruhodného Qutab Minaru a fascinující Humayunovy hrobky. Milovníky architektury potěší ikonický Lotosový chrám. Poslechněte si "qawwalis" (zbožnou hudbu) v dargah (hrobce) súfijského světce Nizam-ud-din Auliya; nebo se projděte tržištěm Chandni Chowk ze 17. století, které je dodnes jedním z nejoblíbenějších obchodních center ve městě a je proslulé svými tradičními šperky a sárí. Nádherná školka Sunder Nursery a zahrada Lodi Garden nabízejí klidné oázy plné květin, kde si můžete udělat piknik.

 

Více Informací

New Delhi
zpět na přehled