AZORSKÉ OSTROVY

Sdílet:

Ponta Delgada

dní 1 - 5

Ponta Delgada se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova São Miguel a je hlavním městem Azorských ostrovů. Jedná se o jedno z nejkrásnějších měst souostroví s jedinečnou portugalskou architekturou, která je patrná z bělostných budov lemujících úzké dlážděné uličky. V tomto úžasném hlavním městě ostrova je k vidění celá řada zajímavostí. Návštěvníci se mohou procházet po pobřežní promenádě Avenida a kochat se výhledem na pobřeží, objevit jeskyni Carvao - největší lávovou rouru na ostrově, a prohlédnout si kostel sv. Sebestiana a starou městskou bránu Portas da Cidade postavenou v 18. století. Slouží jako vynikající základna pro poznávání přírodních krás ostrova včetně horkých pramenů v Lagoa das Furnas a třpytivého jezera Lagoa do Fogo.

Pico Island

dní 5 - 7

Pico je druhým největším ostrovem Azorského souostroví. Nabízí řadu neuvěřitelně malebných scenérií, které se vyznačují lávovými poli, loukami a vinicemi zapsanými na seznamu Unesco, jejichž historie sahá až do 15. století. Proto mezi oblíbenou místní atrakci patří ochutnávky vína, které se vyrábí z hroznů, jež získaly výraznou chuť díky kombinaci oceánu a sopečné půdy, Návštěvníci se ovšem mohou těšit na řadu dalších úžasných aktivit na ostrově, včetně prohlídky 5 km dlouhé Gruta das Torres, největší lávové roury v Portugalsku, a výstupu na horu Pico, nejvyšší vrchol země. K dalším zajímavostem patří návštěva velrybářského muzea, trekking podél břehu jezera Capitao a koupání v průzračných vodách severního Atlantiku. Nenechte si ujít návštěvu Museu do Vinho - muzea vína, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o této starobylé ostrovní tradici.

Angra do Heroismo

dní 7 - 10

Angra do Heroismo je město ležící na ostrově Terceira na Azorských ostrovech. Historické centrum města tvoří pevnosti, náměstí a církevní stavby, jako jsou kláštery a kaple. Angra je také sídlem azorského biskupa.

zpět na přehled