skupina 21.11.2023 - Nikaragua - Kostarika - Panama

Sdílet:

Managua

21. lis 2023 - 22. lis 2023

Managua, Nicaragua's charming capital city, enjoys a wonderful location on the southern shore of Lake Managua. Although Managua is the main entry point for most travellers to Nicaragua, few travellers linger in the capital city, heading for the country's less urban attractions instead. But those who spend a few days here will find pockets of culture and creativity, making it well worth their while. Stop by a roadside restaurant for the national staple, a cheesy Quesillo, sample the local beer at a quaint salsa bar, swim in the Laguna de Apoyo, a freshwater volcanic crater lake, or trawl the eclectic bus station market, Mercado Roberto Huembes, for souvenirs.

Více Informací

Managua

León

22. lis 2023 - 23. lis 2023

Leon, který se nachází v západní Nikaragui, je po Managui druhým největším městem země. Jednoduchá, nenáročná příroda a rozpadající se koloniální kouzlo tohoto klidného univerzitního města přitahovaly cestovatele již dlouho. Naplánujte si několik hodin na prohlídku historických kostelů, včetně katedrály Leon, působivé lokality světového dědictví, jejíž design představuje přechod od baroka k neoklasicistní architektuře. Leon, považovaný za liberální a intelektuální centrum Nikaraguy, není žádným překvapením, že byl kdysi domovem největšího básníka národa Rubena Daria. Rostoucí gurmánská scéna, živé trhy, turistické stezky v okolních podhůří a krásné pláže v okolí doplňují lákavý balíček této fascinující a bohaté destinace.

Ubytování

Více Informací

León

Matagalpa

23. lis 2023 - 24. lis 2023

Pokud bude horko ve Střední Americe příliš dusno, vydejte se do kopců a chladnějších podnebí nikaragujské horské oblasti. Nachází se vedle Grand River Matagalpa v bujné, zelené krajině, cestovatelé mohou trávit hodiny v kavárnách a džusových barech tohoto malého městského centra. Původně domorodá vesnice lidí Cacaopera, první kolonialisté přišli do této oblasti v roce 1528 při pokusu najít vodní cestu do Karibiku, než ji dobyli Španělé. Dnes město známé jako „Perla severu“ přivítá směs místních i mezinárodních cestovatelů jako výchozí bod do bujných, zvlněných polí, kávových farem, chráněných ekologických zón, tryskajících vodopádů a horských lesů protkaných dobrými hotely. , restaurace a muzea.Pokud bude horko ve Střední Americe příliš dusno, vydejte se do kopců a chladnějších podnebí nikaragujské horské oblasti. Nachází se vedle Grand River Matagalpa v bujné, zelené krajině, cestovatelé mohou trávit hodiny v kavárnách a džusových barech tohoto malého městského centra. Původně domorodá vesnice lidí Cacaopera, první kolonialisté přišli do této oblasti v roce 1528 při pokusu najít vodní cestu do Karibiku, než ji dobyli Španělé. Dnes město známé jako „Perla severu“ přivítá směs místních i mezinárodních cestovatelů jako výchozí bod do bujných, zvlněných polí, kávových farem, chráněných ekologických zón, tryskajících vodopádů a horských lesů protkaných dobrými hotely. , restaurace a muzea.Pokud bude horko ve Střední Americe příliš dusno, vydejte se do kopců a chladnějších podnebí nikaragujské horské oblasti. Nachází se vedle Grand River Matagalpa v bujné, zelené krajině, cestovatelé mohou trávit hodiny v kavárnách a džusových barech tohoto malého městského centra. Původně domorodá vesnice lidí Cacaopera, první kolonialisté přišli do této oblasti v roce 1528 při pokusu najít vodní cestu do Karibiku, než ji dobyli Španělé. Dnes město známé jako „Perla severu“ přivítá směs místních i mezinárodních cestovatelů jako výchozí bod do bujných, zvlněných polí, kávových farem, chráněných ekologických zón, tryskajících vodopádů a horských lesů protkaných dobrými hotely. , restaurace a muzea.Pokud bude horko ve Střední Americe příliš dusno, vydejte se do kopců a chladnějších podnebí nikaragujské horské oblasti. Nachází se vedle Grand River Matagalpa v bujné, zelené krajině, cestovatelé mohou trávit hodiny v kavárnách a džusových barech tohoto malého městského centra. Původně domorodá vesnice lidí Cacaopera, první kolonialisté přišli do této oblasti v roce 1528 při pokusu najít vodní cestu do Karibiku, než ji dobyli Španělé. Dnes město známé jako „Perla severu“ přivítá směs místních i mezinárodních cestovatelů jako výchozí bod do bujných, zvlněných polí, kávových farem, chráněných ekologických zón, tryskajících vodopádů a horských lesů protkaných dobrými hotely. , restaurace a muzea.

Více Informací

Matagalpa

Granada

24. lis 2023 - 26. lis 2023

Toto okouzlující historické město leží na západním břehu jezera Nikaragua. Město poseté španělskými koloniálními památkami, které přežily četné útoky pirátů, vyzařuje dědictví a kulturu spolu s kosmopolitní atmosférou. Dopoledne můžete strávit prohlídkou muzeí a galerií a povečeřet v místní kavárně s výhledem na impozantní granadský kostel. Turisté mohou navštívit fascinující vyhaslou sopku Mombacho, jejíž svahy jsou pokryty exotickým mlžným pralesem. Pokud navštívíte v polovině srpna, budete svědky neuvěřitelného tradičního festivalu konaného na počest Virgen de la Asunción.Toto okouzlující historické město leží na západním břehu jezera Nikaragua. Město poseté španělskými koloniálními památkami, které přežily četné útoky pirátů, vyzařuje dědictví a kulturu spolu s kosmopolitní atmosférou. Dopoledne můžete strávit prohlídkou muzeí a galerií a povečeřet v místní kavárně s výhledem na impozantní granadský kostel. Turisté mohou navštívit fascinující vyhaslou sopku Mombacho, jejíž svahy jsou pokryty exotickým mlžným pralesem. Pokud navštívíte v polovině srpna, budete svědky neuvěřitelného tradičního festivalu konaného na počest Virgen de la Asunción.Toto okouzlující historické město leží na západním břehu jezera Nikaragua. Město poseté španělskými koloniálními památkami, které přežily četné útoky pirátů, vyzařuje dědictví a kulturu spolu s kosmopolitní atmosférou. Dopoledne můžete strávit prohlídkou muzeí a galerií a povečeřet v místní kavárně s výhledem na impozantní granadský kostel. Turisté mohou navštívit fascinující vyhaslou sopku Mombacho, jejíž svahy jsou pokryty exotickým mlžným pralesem. Pokud navštívíte v polovině srpna, budete svědky neuvěřitelného tradičního festivalu konaného na počest Virgen de la Asunción.Toto okouzlující historické město leží na západním břehu jezera Nikaragua. Město poseté španělskými koloniálními památkami, které přežily četné útoky pirátů, vyzařuje dědictví a kulturu spolu s kosmopolitní atmosférou. Dopoledne můžete strávit prohlídkou muzeí a galerií a povečeřet v místní kavárně s výhledem na impozantní granadský kostel. Turisté mohou navštívit fascinující vyhaslou sopku Mombacho, jejíž svahy jsou pokryty exotickým mlžným pralesem. Pokud navštívíte v polovině srpna, budete svědky neuvěřitelného tradičního festivalu konaného na počest Virgen de la Asunción.

Ubytování

Více Informací

Granada

Monteverde Cloud Forest Reserve

26. lis 2023 - 27. lis 2023

Known as the ‘Forest in the Clouds’, Monteverde is one of Costa Rica’s key conservation areas, taking in six different ecological zones and home to a kaleidoscopic array of flora and fauna. Breathtaking walking trails traverse this mountainous reserve, whilea network of canopy bridges are suspended in the tree tops overhead – both offering visitors the chance to experience its astonishing biodiversity. The park’s menagerie of exotic wildlife includes jaguars, ocelots, three-wattled bell birds, bare-necked umbrella birds, and elusive, vividly coloured quetzals, while its botanical offerings range from woodlands and rainforests, to exquisite orchids, delicate ferns, jungle vines and mosses.

Ubytování

La Fortuna

27. lis 2023 - 29. lis 2023

Malé kostarické městečko La Fortuna, vzdálené pouhé 2 hodiny jízdy severozápadně od San Jose, leží na úpatí majestátní sopky Arenal. Návštěvníkům poskytuje vynikající základnu k prozkoumání krásného okolí, zejména malebného národního parku Arenal Volcano. Fotografy potěší velkolepé výhledy z vyhlídkových míst podél nádherných turistických stezek, vinoucích se bujnými deštnými pralesy a kolem idylických přírodních horkých pramenů. Lesknoucí se jezero Arenal, které je největším jezerem v zemi, nabízí nepřeberné možnosti provozování vodních sportů. Nenechte si ujít krásný vodopád La Fortuna a přírodní koupaliště. V neposlední řadě se můžete těšit na výlety za volně žijící zvěří, na kávové plantáže a kakaové farmy, stejně jako na řadu vynikajících restaurací a obchodů v centru města.

Punta Cocles

29. lis 2023 - 30. lis 2023

Located just south of the bustling beach town of Puerto Viejo along the Southern Caribbean Coast of Costa Rica, Punta Cocles is an exquisite Carribean beach paradise. Dubbed the capital of this coastal region, it features 3-kilometres of soft golden sand fringed by swaying palms and lapped by warm crystalline waters. Visitors come here to indulge in seaside relaxation and discover the natural glory of the rainforest. Enjoy a thrilling surf, explore the unspoilt underwater wonderland of colourful coral reefs inhabited by exotic marine life, take a stroll along the coastal trail, spot monkeys playing in the trees, and see a host of tropical birdlife as well as sloths, green iguanas and crabs. Don’t miss the opportunity to explore the amazing Cahuita National Park, Gandoca-Manzanillo Wildlife Refuge and Talamanca Indian Reserve.

Více Informací

Punta Cocles

Colon Island

30. lis 2023 - 2. pro 2023

Colon Island is located in the Bocas Del Toro Province in Panama and is the primary island in the Bocas del Toro Archipelago. There are many restaurants and bars on the Island, with some offering spectacular views. Transportation is readily available via taxi or private boat rental, but the easiest way to travel is by bicycle. The main attraction of Colon Island is the spectacular beaches, the most popular being Starfish Beach, Sandfly Beach, and Big Creek Beach.

Ubytování

Více Informací

Colon Island

Panama City

2. pro 2023 - 5. pro 2023

Pravděpodobně nejkosmopolitnější hlavní město Střední Ameriky, Panama City, leží u pacifického vstupu do Panamského průplavu a nabízí pulzující metropoli. Husté panorama výškových budov bylo často přirovnáváno k Miami a slouží jako vynikající základna pro objevování jeho bujného tropického okolí. Mezi památky, které musíte vidět, patří nádherný Panamský průplav a Amador Causeway, který spojuje město se čtyřmi ostrovy v Tichém oceánu a nabízí úžasný výhled na metropolitní oblast. Milovníci historie a kultury by měli zamířit do malebné staré čtvrti, Casco Viejo. Případně si vychutnejte prohlídku nedalekých deštných pralesů, kde budete mít možnost kromě jiných exotických tvorů špehovat tukany, lenochody a vřešťany.

Více Informací

Panama City
zpět na přehled