Based on the banks of the Delaware River, Camden offers an array of attractions that showcase its vibrant spirit. Notably, the Adventure Aquarium provides immersive marine encounters, captivating visitors with a diverse array of aquatic life. Along the Camden Waterfront, one can explore the esteemed Battleship New Jersey Museum and Memorial, granting access to the U.S. Navy’s most decorated battleship. Another cultural gem is the Walt Whitman House, a historic residence preserving the legacy of the renowned poet. Camden's riverfront location adds a touch of charm, inviting leisurely strolls and offering picturesque views.
Atlantic City je město nacházející se v Atlantic County, New Jersey, USA. Svou proslulost si kromě pobřežního mola (boardwalku) z roku 1870 město získalo především legalizací hazardních her a gamblingu (od 1976). V roce 2000 zde žilo 40 517 obyvatel a přes 271 tisíc i s aglomeracemi. Město zabírá plochu téměř 45 km2 z čehož je 38,54 % podíl vody. V zimě zde nebývá mnoho sněhových srážek a v létě mořský vánek z oceánu udržuje počasí chladnější než ve vnitrozemí. Největší varhany světa jsou v Atlantic City v Boardwalk Hall: 7 manuálů, 1 pedál, 1255 rejstříků, 33 112 píšťal. Největší píšťala měří přes 16 metrů, nejtěžší váží 1 tunu. Některé píšťaly vydávají tóny pod subkontraoktávovou polohu s osmi kmity za sekundu. Hala byla projektovaná na 41 000 míst k sezení, v současné úpravě nabízí 14 770 míst pro koncertní využití a 10 500 míst pro sportovní využití.
The city of Arlington, Virginia, is located on the Potomac river across from Washington, D.C. and has deep roots in America’s political history. The U.S. Department of Defense headquarters, the Pentagon and Arlington National Cemetery (the final resting spot for the country’s military) can be found here. Visitors can look forward to taking tours of the city’s many historical landmarks as well as enjoying some delicious local dining options, hip nightlife and excellent shopping experiences. Other popular activities include walking the trails, kayaking around Theodore Roosevelt Island, picnicking at Gravelly Point Park, and cycling the Arlington History Bike Tour. Those seeking more sedate activities can enjoy wonderful performances at Signature Theatre Plan, experience the beautiful cherry blossoms during spring or enjoy a relaxing trip to Arlington’s popular Farmer’s Market.
Erie je průmyslové město v Pensylvánii ve Spojených státech amerických. Leží na břehu Erijského jezera, jezero i město jsou pojmenovány podle kmene Indiánů, který zde původně žil. V rámci Pensylvánie se se zhruba sto tisíci obyvateli jedná o čtvrté největší město (po Filadelfii, Pittsburghu a Allentownu). Jsou-li připočítány i příměstské oblasti, žije zde skoro 300 tisíc lidí. Erie je také sídlem správy stejnojmenného okresu.
Niagarské vodopády figurovaly v mnoha kulturách. Představovaly posvátné vody nebo místa a uctívaly je i první obyvatelé amerického kontinentu – indiáni. Později, v 17. století, je poprvé spatřilo oko Evropana, když se sem dostali roku 1678 francouzští misionáři. Museli pokleknout před tou krásou a majestátností. Niagarské vodopády je uchvátily a vyrazily dech z prsou. Dnes se jejich krásou kochají miliony turistů, které tu ročně projdou pod hřmícími vodami tohoto přírodního divu světa.
Niagarské vodopády figurovaly v mnoha kulturách. Představovaly posvátné vody nebo místa a uctívaly je i první obyvatelé amerického kontinentu – indiáni. Později, v 17. století, je poprvé spatřilo oko Evropana, když se sem dostali roku 1678 francouzští misionáři. Museli pokleknout před tou krásou a majestátností. Niagarské vodopády je uchvátily a vyrazily dech z prsou. Dnes se jejich krásou kochají miliony turistů, které tu ročně projdou pod hřmícími vodami tohoto přírodního divu světa.
Niagarské vodopády jsou ve skutečnosti dva. Na americké straně se nazývají American Falls, na kanadské Horseshoe Falls, jenž jsou všeobecným míněním považovány za krásnější a efektnější. Oba vodopády byste mohli najít na konci řeky Niagary, jež spojuje Erijské jezero s Ontariem. Slovo Niagara pochází ze starého jazyka prapůvodních obyvatel Ameriky a znamená doslovně „Hřmící voda“.
Ještě než se všechna voda dostane do vodopádů a spadne dolů, je velké množství odvedeno do místní elektrárny, jež je díky nezměrnému množství vodní energie považována za jednu z největších na světě. Existuje omezující smlouva, kdy se nesmí překročit určité množství objemu vody v turistické sezoně, aby návštěvníci nebyli ochuzeni o nádherný požitek, které jim Niagarské vodopády mohou nabídnout pouze za dostatečného stavu vody.
Mississauga is one of Canada’s largest cities and a key economic centre. It is set on the shores of glistening Lake Ontario just outside Toronto in southern Canada. Visitors can look forward to cutting edge architecture and lush green spaces, a thriving arts scene and a passionate foodie community. The bustling central business district glitters with glass skyscrapers and offers excellent shopping, dining, culture and recreation. Indulge in retail therapy at Canada’s biggest mall, the Square One Shopping Centre, or take time out with a kayak on the lake or a hike along one of its shoreline trails. Mississauga is easily accessible because it is home to one of Canada’s busiest airports, Toronto Pearson International Airport.
Kingston je město v Kanadě. Leží asi 200 km jižně od hlavního města Ottawy v místě, kde Řeka svatého Vavřince vytéká z jezera Ontario. Ve městě žije 123 363 obyvatel a v celé jeho aglomeraci 159 561 (Kanadské sčítání lidu 2011). Francouzi na tomto místě založili roku 1673 pevnost Fort Cataraqui (z irokézského slova, které znamená „útočiště“), později přejmenovanou na Fort Frontenac na počest guvernéra Louise de Buade de Frontenac. Po vítězství ve francouzsko-indiánské válce pevnost obsadili Britové a v roce 1783 u ní založili osadu King's Town (Královo město, podle krále Jiřího III.), což se později zkrátilo na Kingston. V letech 1841 až 1844 byl Kingston hlavním městem Kanady. Vzhledem ke strategickému významu města zde sídlí velká vojenská posádka, symbolem Kingstonu je pevnost Fort Henry, založená roku 1813. Kingston má přezdívku Limestone City (Vápencové město) podle těžby vápence, z něhož je postavena většina budov v historickém centru. Kingston si dělá nárok na titul kolébky ledního hokeje — podle záznamů se zde tento sport provozoval už v roce 1843. Momentálně ve městě hraje juniorský tým Kingston Frontenacs. Sídlí zde také Mezinárodní hokejová síň slávy. Konají se zde kulturní akce Kingston WritersFest a Kingston Canadian Film Festival.
Montréal je druhé největší kanadské město, největší město provincie Québec a druhé největší frankofonní město na světě. Montréal se nachází na jihu provincie Québec, asi 270 kilometrů jihozápadně od provinčního hlavního města Québecu a 190 kilometrů východně od Ottawy, hlavního města Kanady. Město leží na Montréalském ostrově, na soutoku řeky Ottawy (francouzsky Rivière des Outaouais) a Řeky Svatého Vavřince (francouzsky Fleuve Saint-Laurent). Leží zde největší vnitrozemský přístav na světě.
Lake Placid (v anglickém překladu tiché jezero) je malé město ve státě New York v USA, pojmenované podle nedalekého stejnojmenného jezera Lake Placid. Žije zde přibližně 3000 obyvatel. Dvakrát se zde konaly zimní olympijské hry, poprvé v roce 1932, podruhé v roce 1980. Vyrůstala zde americká zpěvačka Lana Del Rey.
New York City (City se píše proto, že také existuje New York stát) tak, jak si ho představujeme z fotografií, nesčetných filmů, videokazet i románů, to je vlastně jen ostrov Manhattan. Před Manhattanem je ovšem ještě do široka rozlitý Bronx. Město ze železa, cihel, traverz, vyhořelých domů, benzinových stanic, proluk, smetišť, činžáků, dětských hřišť, parkovišť, supermarketů. Působí jako zlověstná předzvěst ostrova, který má být pupkem světa.
V tomhle městě platí několik pravidel. Nenoste peníze, jezděte se zavřenými okénky u auta, nechoďte postranními ulicemi, nevycházejte v noci! New York City je totiž civilizovaným peklem.
V červenci se New York City peklu opravdu trochu přibližuje. Teplota dosahuje 32 stupňů Celsia, vlhkost vysoko přes 90 procent. New York se nepotí - New York se vaří. Teprve tváří v tvář tomuto živlu si uvědomíte jeden prostý fakt. Energetické nároky v létě jsou pro New York větší než v zimě. V ostatních státech je to přesně naopak, ale ne tady. Bez klimatizace se tu nedá žít. Ani v noci nepocítíte žádnou úlevu. Horko, dusno, do hlubokých kaňonů sálá z budov absorbované teplo dne, na ulicích narůstají hromady černých pytlů s odpadky.
Říká se, že New York není Amerika. Ale sami poznáte, že New York není ani New York, protože oficiálně je New York také State Island, Brooklyn, Queens a Bronx.
Když doma a ve světě říkáme New York, myslíme tím vlastně jen Manhattan, ostrov široký zhruba 3 kilometry a dlouhý 25 kilometrů, rozřezaný cirkulárkou na pravoúhlou síť ulic a avenues. Tady je napěchováno vše, co si pod pojmem New York představujeme – stovky mrakodrapů, 400 divadel, 400 galerií, podstatný podíl z 25 000 restaurací a 12 000 taxíků. Z taxíků jsou v New Yorku doslova žluté řeky. Z toho je zřejmé, že Manhattan je ve všech svých jednotlivostech a tvářích neuchopitelný, plně nepoznatelný a vždycky tak trochu i nepochopitelný.