Tržní město Naivasha leží v malebné keňské části propadliny Rift Valley, severozápadně od Nairobi. Hlavní atrakcí je blízké okouzlující jezero Naivasha. Návštěvníci zde mohou pozorovat odpočívající hrochy, mnoho druhů vodního ptactva, zebry, impaly, žirafy, vodušky, a další zvířata. Nedaleké jezero Oloiden a přírodní rezervace Oserian jsou dalšími skvělými místy pro milovníky divočiny.
Situated in southwest Kenya, the Mara North Conservancy is a beautiful private wilderness area spanning more than 30 000 hectares. It is home to a spectacular array of plants, reptiles, birds and mammals; including elephant, rhino, buffalo, lion, leopard, cheetah and large concentrations of wildebeest, zebra, gazelle and other migratory wildlife. Leopard Gorge, in the heart of the conservancy, is famous as the setting of countless BBC Big Cat Diaries and National Geographic documentaries. Neighbouring the well-known Maasai Mara National Reserve, this conservancy is vital for sustaining the famous Serengeti wildebeest migrations as well as the endangered African wild dog and black rhino.
Středním Serengeti je označována střední část parku, rozkládající se podél světoznámého údolí celosezónní řeky Seronery. To získalo oblibu díky celoročně skvělým podmínkám pro pozorování života divokých zvířat. Místní fotogenická krajina, protkaná sítí potůčků a řek, je charakteristická nekonečnou savanou, z níž místy vystupují malebné skalní útvary, či akáciové lesíky. Díky tomu nabízí tento region skvělé podmínky k životu pro žirafy, impaly, prasata bradavičnatá, hrochy, slony, buvoly, hyeny, šakaly, lvy, leopardy a další druhy zvířat. Díky rozlehlým travnatým pláním je nedílnou součástí migračních tras nedozírných stád pakoňů a zeber.
8 288 km2 rozlehlá vrchovina - chráněná krajinná oblast Ngorongoro se rozprostírá v severní Tanzánii, 180 km západně od města Arusha, a sousedí s NP Serengeti, jehož součástí původně bývala. Území bylo zapsáno v roce 1979 do Světového přírodního dědictví UNESCO. V roce 2010 došlo k rozšíření zápisu ve světovém dědictví UNESCO a Ngorongoro je od té doby nejen přírodním, ale zároveň i kulturním dědictvím. Chráněné území je využíváno víceúčelově, což je v Tanzanii rarita, kdy se úspěšně daří skloubit přísnou ochranu divoké zvěře s tradičním životem místních obyvatel - Masajů.
Ačkoliv se tu nacházejí celkem tři krátery, rezervaci proslavil zejména ten největší, považovaný za osmý div světa, kráter Ngorongoro. Obrovská kaldera je pozůstatkem prastarého vyhaslého vulkánu, původně vysokého jako Kilimajaro. Dno kráteru o rozloze 260 km2 se nachází v nadmořské výšce 1800 m a jeho kolmé stěny jsou průměrně vysoké 700 m.
Kráter vznikl po silném sopečném výbuchu a dnes je uzavřenou oblastí, hostící unikátní ekosystém. Svůj domov zde díky dostatku vody i pastvy našlo mnoho druhů afrických savců, včetně ohrožených nosorožců černých. Je to jedno z posledních míst na Zemi, kde ještě můžete spatřit kompletní „Velkou pětku“, kam řadíme buvola, slona, leoparda, lva a nosorožce. Svítání v kráteru nabízí neuvěřitelnou podívanou na stáda, klidně spásající trávu, pozorovaná lvy, ukrytými v trávě a číhajícími na příležitost. Hyeny a šakali vyčkávají opodál a nad tím vším poletují dravci. V několika sladkovodních jezírcích relaxují hroši. Safari v kráteru je unikátním zážitkem!
Z důvodu ochrany místní přírody zavedla tanzanská vláda časové omezení safari a v kráteru můžete strávit maximálně 6 hodin. Nařízení je přísně kontrolováno.
Fotogenický NP Lake Manyara se nachází v severní Tanzanii. Východní hranici parku tvoří jezero Manyara, západní pak strmý stejnojmenný sráz. Přes svou malou rozlohu park překvapuje svou biologickou rozmanitostí. Uchvátí vás nádhernou krajinou, tvořenou akáciovými lesy, baobaby porostlými srázy a malebným jezerem se zelenými bažinatými břehy. Zajímavostí jsou horké minerální prameny s koryty plnými pestrobarevných vodních řas. V parku prý najdeme největší koncentraci paviánů na světě! Potkáte tu ale i další druhy zvířat, jako žirafy, zebry, pakoně, impaly, vodušky, prasata bradavičnatá, vydry kapské a mangusty kroužkované. Narazit můžete i na druhy, upřednostňující hustý les před otevřenými planinami, jako třeba plachý lesoň pestrý, či skálolez. Alkalické jezero je domovem tisíců plameňáků a dalších 400 druhů ptáků. Při trošce štěstí narazíte na proslulé "stromové lvy", kteří se tu naučili lézt do korun mohutných stromů, kde mohou nerušeně pospávat. Určitě neminete ani velké rodiny slonů prodírajících se lesem.
Nungwi, v nedávných dobách ještě zchátralá rybářská vesnice, se proměnilo v jednu z nejrušnějších plážových destinací hlavního ostrova Unguja a druhou nejlidnatější vesnici na ostrově vůbec, v závěsu za hlavním městěm Stone Town. Nungwi leží na nejsevernějším cípu ostrova a pyšní se nejidyličtějšími zanzibarskými plážemi. Protože voda obklopující tuto část ostrova je poměrně hluboká a díky absenci korálového útesu ji nijak markantně neovlivňuje změna přílivu a odlivu, nabízí ideální podmínky ke koupání v oceánu. Nungwi vešlo v povědomí návštěvníků také díky bohatému nočnímu životu a prosperující společenskou scénou. Najdeme tu spoustu hotelů, barů, obchodů a restaurací. Užijte si lenošení na sněhobílých plážích, plavání v idylických tyrkysových vodách, nebo si dopřejte masáž. Při západu slunce vesnice ožívá, koktejly volně proudí a plážové ohně začnou plápolat. Dny tu plynou úžasně jednoduše - opalujte se, koupejte se a užívejte si party!