Perly Jihočínského moře

Sdílet:

Bangkok

dní 2 - 4

Parné, frenetické a vzrušující hlavní město Thajska, které se nachází v deltě řeky Chao Phraya, je legendárním turistickým cílem. Tato metropole je stejně známá svými bohatými kulturními nabídkami, šumivým nočním životem, skvělými obchody a rozmanitými možnostmi stravování. Mezi položky na seznamu turistů patří návštěva ohromujícího ležícího Buddhy ve Wat Pho, ranní výlet lodí po kanálech a ponoření se do plovoucích trhů a procházka kolem okázalého Velkého paláce. Turistické centrum Khaosan Road, centrum MBK, náměstí Siam nebo o víkendech rozlehlý trh Chatuchak nabízejí další skvělé nákupní příležitosti, zatímco restaurace zahrnují všechny styly, od neuvěřitelných pouličních jídel po pětihvězdičkovou haute kuchyni. SkyWalk v King Power Mahanakhon je skvělým místem pro páry a fotografy, zatímco Siam Society a Kamthieng House poskytují hloubkový úvod do thajské kultury a folklóru.

Ubytování

Více Informací

Bangkok

Hlavní Atrakce

Bangkok

Cha-Am

dní 4 - 5

Cha-am je ospalejší sestra Hua Hin, která se nachází necelých 200 kilometrů od Bangkoku a je oblíbeným místem pro dovolenou thajských návštěvníků z hlavního města. Je to rušné a živé letovisko se spoustou plážových akcí, které se soustředí na bary, restaurace, projížďky na banánových člunech a prodejce jídla. Nenechte si ujít ochutnávku zdejší vyhlášené kuchyně z mořských plodů - zejména během každoročního únorového festivalu tahání krabů, který je jedním z vrcholů společenského a kulinářského kalendáře oblasti.

Více Informací

Cha-Am

Hlavní Atrakce

Tham Khao Luang

Chumphon Province

dní 5 - 6

Provincie CHumphon, která se nachází na štíhlém Kraském průlivu Malajského poloostrova, má 222 km dlouhé pobřeží Thajského zálivu s krásnými plážemi, mangrovovými bažinami bohatými na ptactvo a idylickými tropickými ostrovy - včetně Ko Tao, známého místa pro potápění. Pobřeží v oblasti Pathio, kterému se přezdívá "Královské zlaté pobřeží" a které se nachází nedaleko hlavního města regionu Chumphon, je 30 km dlouhý pás, který zahrnuje několik krásných zátok, jako je Ao Thung Makham se zajímavými skalními útvary, jasně modrým mořem a bělostným pískem lemovaným kokosovými palmami. Ve vnitrozemí leží několik národních parků, kde najdete horské deštné pralesy poseté řekami, jeskyněmi a vodopády.

Koh Tao

dní 6 - 10

Koh Tao, pojmenovaný jak pro svůj želví tvar, tak pro svou historii chovu želv, je malou sestrou světoznámých ostrovů Samui a Pha Ngan. Koh Tao si udělal jméno jako výchozí bod pro potápění a šnorchlování, kvůli hojnosti korálových útesů, které leží v dosahu jeho pobřeží. Oblíbenými potápěčskými lokalitami kolem ostrova jsou Chumpon, kde mají potápěči možnost zahlédnout ropušnice, obří barakudy, podmořské vrcholky pokryté pestrobarevnými mořskými sasankami a příležitostně i žraloky velrybí; Shark Island s korály, které navštěvují rejnoci, murény a nahožábří plži; a ‚The Twins‘, domov rodiny vzácných a nepolapitelných klaunů sedlovitých. Když se neponoříte do krás podmořského světa Koh Tao, můžete prozkoumat pozemské atrakce ostrova, včetně jeho svěžích turistických tras, úžasných vyhlídek a blyštivých pláží.

Více Informací

Koh Tao

Hlavní Atrakce

Koh Tao

Koh Samui

dní 10 - 14

Koh Samui je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací Thajska, a to díky svým idylickým písečným plážím, azurové vodě, úchvatným výhledům a snadné dostupnosti z pevniny. V posledním desetiletí došlo na ostrově k rozsáhlému rozvoji, který s sebou přinesl záplavu luxusních hotelů a letovisek. Hlavním tahákem je zde pobřeží, ale mezi další atrakce na Samui patří chrám Velkého Buddhy s 12metrovou podobiznou, 30metrový vodopád Na Muang a řada prvotřídních lázní a restaurací, stejně  plážová bistra a bary. Nenechte si ujít příležitost šnorchlovat v průzračných vodách, půjčte si skútr a prozkoumejte ostrov a projeďte se na kajaku do skrytých zátok a krásných pláží.

Více Informací

Koh Samui

Hlavní Atrakce

Koh Samui
zpět na přehled