Perly Indonésie

Sdílet:

Jakarta

3. čvc 2024 - 4. čvc 2024

Rušná Jakarta se nachází na severozápadě ostrova Jáva a je hospodářským, kulturním a politickým centrem Indonésie. To, co tomuto chaotickému hlavnímu městu chybí na idylických plážích a palmových alejích, bohatě vynahrazuje prvotřídní noční život, fascinující památky a mimořádně pohostinní místní obyvatelé. Na severu města se nachází oblast zaměřená na turisty, běžně označovaná jako Kota Tua nebo jednoduše Kota, která nabízí řadu koloniálních budov a vynikajících muzeí. Kromě mnoha historických skvostů je Jakarta známá svými 174 obřími nablýskanými obchodními centry. Díky kosmopolitnímu nakupování, rozmanitým možnostem gurmánského stravování a množství scénických a výtvarných umění je Jakarta více než jen vhodnou zastávkou pro ty, kteří jsou na cestě na proslulé pláže Bali.

Více Informací

Jakarta

Yogyakarta

4. čvc 2024 - 7. čvc 2024

Yogyakarta, která je považována za duši Jávy, je vzkvétajícím a vzrušujícím hlavním městem zvláštní oblasti Yogyakarta v indonéské provincii Jáva. Toto obrovské městské centrum s více než milionem obyvatel si dovedně udržuje své bohaté kulturní dědictví a zároveň se snaží přijmout modernitu, přičemž se může pochlubit působivým množstvím ohromujících památek, jejichž výčet by byl příliš dlouhý, a také spoustou módních lokalit. Nelze vynechat muzea Ullen Sentalu a Affandi, děti potěší návštěva vědeckého parku nebo zoologické zahrady, zatímco špičkové bary, kluby, působivé galerie a živé pouliční umění přitahují mladé lidi. Kromě všech divů, které nabízí samotná Yogya, má město ideální polohu v blízkosti nejvýznamnějších archeologických nalezišť v zemi - konkrétně Borobuduru a Prambananu.

Více Informací

Yogyakarta

Malang

7. čvc 2024 - 8. čvc 2024

Malang, přezdívaný "Paříž Východní Jávy", patří k největším městským centrům regionu a je známý svými zajímavými historickými památkami a mírným podnebím. Navzdory své velikosti je to příjemné a atmosférické město, které si zachovalo velkou část svého kulturního dědictví, jež doplňuje prosperující současná umělecká scéna a rušný noční život (částečně díky početné studentské populaci). K nedalekým zajímavostem patří řada pláží v Balekambangu, velkolepý starověký hinduistický chrámový komplex Singosari a ostrov Sempu s vnitrozemskou lagunou a hustě zalesněnými vápencovými výběžky.

Více Informací

Malang

Sukapura

8. čvc 2024 - 9. čvc 2024

Vesnice Sukapura se nachází na východní Jávě v Indonésii na úpatí sopky Bromo a je oblíbenou zastávkou cestovatelů na cestě do nádherného národního parku Bromo-Tengger-Semeru. Tato farmářská vesnice slouží jako hlavní město okresu Kecamatan a pyšní se převážně hinduistickou kulturou. Návštěvníci se zde mohou kochat nádhernými výhledy na majestátní horu Bromo, procházet výjimečné scenérie v okolí, prohlédnout si nádherný vodopád Madakaripura a navštívit posvátný chrám Luhur Poten. Nenechte si ujít příležitost prozkoumat malebnou vesničku Cemara Lawang ležící na okraji starobylého sopečného kráteru, o níž se říká, že se nachází v jednom z nejdramatičtějších prostředí na Zemi - jako by stála na okraji světa.

Ubytování

Více Informací

Sukapura

Banyuwangi

9. čvc 2024 - 10. čvc 2024

Město Banyuwangi leží na nejvýchodnějším konci indonéského ostrova Jáva a je správním městem stejnojmenného regentu. Město se vyznačuje živým místním trhem a je pohodlnou základnou pro cestovatele, kteří touží poznat nádherně malebné okolí. Návštěvníci se mohou těšit na pěší túry savanou Baluran, objevování rozmanité škály exotických divokých zvířat v nádherném národním parku Alas Purwo nebo jen na odpočinek na nedotčených plážích Pulau Merah nebo G-Land. Oblast nabízí také fantastické možnosti pěší turistiky, přičemž hora Ijen a její krásné vodově modré kráterové jezero slibují nezapomenutelné zážitky.

Více Informací

Banyuwangi

Sanur

10. čvc 2024 - 12. čvc 2024

Pokud vám Kuta připadá příliš divoká a Nusa Dua příliš klidná, Sanur by mohl být tím pravým letoviskem na pobřeží Balibeach, které hledáte. Sanur kombinuje skvělá místa k jídlu a bary s plážemi vhodnými pro rodiny s dětmi a má vyváženou, energickou a zároveň pohodovou atmosféru. Každý červenec se v Sanuru koná Mezinárodní festival draků a zářivě modrá obloha je plná barevných draků všech tvarů a velikostí. Za návštěvu stojí muzeum Le Mayeur, bývalý dům stejnojmenného umělce, stejně jako procházka inkumbentmangrovým lesem nebo návštěva Centra na ochranu želv.

Ubytování

Více Informací

Sanur

Candi Dasa

12. čvc 2024 - 13. čvc 2024

Dospělé cestovatele potěší uvolněná přímořská atmosféra letoviska Candi Dasa, které se nachází na okraji sladkovodní laguny na východě Bali. Toto přímořské městečko, které je oblíbeným turistickým místem již od 70. let, je proslulé svou pohodovou atmosférou a vynikajícími podmínkami pro šnorchlování a potápění. Nejpůsobivější potápěčské lokality se nacházejí v okolí skalnatých ostrůvků Gili Selang, Gili Biaha, Gili Mimpang a Gili Tepekong, kde mohou potápěči spatřit nádherné korálové zahrady, několik druhů žraloků a od srpna do října obrovské slunéčka oceánská, která dorůstají až šesti stop. Fascinující výpravou je návštěva Pura Candi Dasa, dvojích chrámů zasvěcených Šivovi a Hariti, které stojí na vrcholu kopce s výhledem na lagunu.

Více Informací

Candi Dasa

Lovina

13. čvc 2024 - 14. čvc 2024

Klidné plážové městečko Lovina, které leží asi 5 km západně od Singaraji na severním pobřeží Bali, láká nádherným černým pískem, bary u moře a idylickými horkými prameny. Toto místo je také hlavním místem pro pozorování delfínů a nabízí se zde řada výletů lodí, při kterých můžete sledovat, jak si tito skákaví ptáci hrají. K dalším aktivitám patří potápění, šnorchlování, noční volejbal a návštěvy úchvatných sousedních ostrovů. Pláže s jemným pískem omývá nádherná voda, která je jako stvořená ke koupání, a nabídku doplňuje několik luxusních lázní.

Více Informací

Lovina

Sanur

14. čvc 2024 - 17. čvc 2024

Jak bylo výše popsáno

Ubytování

Více Informací

Sanur
zpět na přehled