skupina 2.11.2023 - Ledové království Patagonie a Ohňová země

Sdílet:

Buenos Aires

2. lis 2023 - 4. lis 2023

Buenos Aires se nachází na ohromujícím argentinském pobřeží Rio de la Plata a je prosperujícím přístavním hlavním městem definovaným bohatou historií, živoucí kulturou a silným evropským vlivem – proto se mu přezdívá Paříž Jižní Ameriky. Aktivní divadelní kultura; masožravé bufety na špičkové úrovni; vystoupení smyslného tanga; mozaika architektury; a obchody pro každého – všechny tyto a další aspekty tvoří svůdnou směs, kterou je Buenos Aires. Mezi nejvýznamnější města patří ruch na stadionu La Bombonera; místa pro tango a milongu, jako je Bohemian La Catedral; a historickou architekturu, jako je ta na Cementerio de la Recoleta, kde se návštěvníci mohou procházet „městem“ masivních soch a mramorových mauzoleí. Nenechte si ujít Mezinárodní festival nezávislé kinematografie a živý každoroční Pride Parade.

Ubytování

Více Informací

Buenos Aires

Ushuaia

4. lis 2023 - 6. lis 2023

Všeobecně uznávané nejjižnější město světa, Ushuaia, je pozoruhodně krásnou destinací na jižním pobřeží Ohňové země, opírající se o hory a s výhledem na kanál Beagle.

Ubytování

Více Informací

Ushuaia

El Chalten

6. lis 2023 - 8. lis 2023

Vesnice El Chaltén, která se nachází na idylickém místě v národním parku Los Glaciares v argentinské provincii Santa Cruz, je známá jako hlavní město trekkingu v Argentině. Je oblíbeným útočištěm pro outdoorové nadšence s mnoha příležitostmi pro pěší turistiku jak pro pokročilé, tak pro začátečníky. Za pouhou hodinu chůze se dostanete přímo k pokladům národního parku Los Glaciares, které sahají od velkých ledovců po tyčící se skalnaté vrcholy a zvlněné lesy. Město bylo založeno v roce 1985 a získalo svůj název podle slova Tehuelche, které znamená „hora, která kouří“, kvůli mrakům, které vytrvale sedí na vrcholech velkých vrcholů. Nejnavštěvovanějšími místy jsou ledovec Perito Moreno a Laguna de Los Tres, pohlednicové horské jezero se zasněženou kulisou vrcholu Fitz Roy.

Ubytování

Více Informací

El Chalten

El Calafate

8. lis 2023 - 10. lis 2023

Situated deep in Patagonia’s snow-capped vistas, on the southern shore of Lake Argentino, El Calafate has become a key stopover for travellers headed to nearby Los Glaciares National Park. This icy wonderland is best known as the home of spectacular Perito Moreno glacier – a massive, shifting ice cap composed of dozens of smaller glaciers. Take a glacier tour, a helicopter ride, or a 4x4 excursion; hike and boat to your heart’s content; or visit one of the traditional ‘ranchos’ (estancias) to learn more about local culture (another great spot for this is the Centro de Interpretacíon Historico). A wonderful selection of restaurants and boutiques adds appeal; make sure to try the ‘alfajores’ cookies. Drink vodka, watch a movie, and learn all about ice at the impressive Glaciarium.

Ubytování

Více Informací

El Calafate

Puerto Natales

10. lis 2023 - 11. lis 2023

Tento bývalý rybářský přístav, který se nachází v patagonské oblasti jižního Chile, se stal turistickým rájem. Z Puerto Natales si návštěvníci mohou udělat výlet do Parque Nacional Torres del Paine s impozantními skalními útvary a ledovým polem (třetí největší na světě); cestování trajektem přes chilské fjordy; nebo navštivte prehistorické jeskyně v přírodní památce Cueva del Milodón (kde byly v roce 1895 nalezeny pozůstatky obřího zemního lenochoda).

Ubytování

Více Informací

Puerto Natales

Torres del Paine National Park

11. lis 2023 - 12. lis 2023

Národní park Torres Del Paine, známý pro svou velkolepou krásu, je bohatou biosférickou rezervací v chilské patagonské oblasti. Park se rozkládá na více než 242 000 hektarech nádherné krajiny se zasněženými horami, starověkými ledovci, kaskádovými vodopády, zlatými pastvinami a několika jezery, která přitahují různé vodní ptactvo. Tři ikonické žulové sloupy Torres del Paine se tyčí nad krajinou smaragdových lesů a neuvěřitelně modrého jezera. Cestovatelé mohou spatřit endemickou lamu guanako, kondora andského, lišky, pumy, guanako, chilské Huemul a asi 15 dravců. Torres Del Paine, sousedící na západě s národním parkem Bernardo O'Higgins a na severu s národním parkem Los Glaciares, je ideálním místem pro delší výlety do chilské divočiny.

Ubytování

Puerto Natales

12. lis 2023 - 13. lis 2023

Jak bylo výše popsáno

Ubytování

Více Informací

Puerto Natales

Punta Arenas

13. lis 2023 - 14. lis 2023

Punta Arenas se nachází v blízkosti cípu jižního regionu Patagonie v Chile a je nejjižnějším kontinentálním městem na světě. Nachází se v Magellanově průlivu a je nejlépe známý jako výchozí bod pro výlety do Antarktidy a další bioceanické cestování. Půvab města, historie, nákupy bez daní, dobré služby pro cestující a pohostinnost z něj dělají oblíbenou destinaci samo o sobě. Má co nabídnout z hlediska historie – navštivte Salesiánské muzeum Mayorino Borgatello, Památník pastýřů „Monumento al Ovejero“ a Patagonský institut. Nenechte si ujít muzeum Nao Victoria, kde si návštěvníci mohou prohlédnout v plné velikosti repliku první lodi, která obeplula svět, lodi Ferdinanda Magellana 'Victoria'.

Více Informací

Punta Arenas

Santiago

14. lis 2023 - 15. lis 2023

Pulzující, kosmopolitní hlavní město Chile, ležící v údolí obklopeném zasněženými Andami a chilským pobřežím, je známé svými krásnými parky, množstvím historických atrakcí a vzrušujícími uměleckými a hudebními scénami. Park Cerro San Cristobal, největší zelená plocha ve městě, leží na kopci a dostanete se k němu lanovkou. Návštěvníkům nabízí úchvatné panoramatické výhledy na město, stejně jako malebnou botanickou zahradu a dva obrovské bazény. Koloniální náměstí Plaza de Armas ve starém centru města je potěšením prozkoumat se svými četnými neoklasicistními budovami a muzei, zejména muzeem slavného básníka Pabla Nerudy, které se stalo domovem. 

Více Informací

Santiago
zpět na přehled