Peking, známý také jako kolébka lidstva, je epicentrem čínského hospodářského, politického a vzdělávacího centra. Město je proslulé svými hutongy, které jsou tvořeny řadami tradičních dvorních obydlí (siheyuan). Od poloviny 20. století bylo mnoho hutongů zbouráno, aby uvolnily místo novým silnicím a budovám. Návštěva Pekingu vám umožní nahlédnout do čínské císařské minulosti. K nejzajímavějším místům Pekingu patří: Náměstí Nebeského klidu, Zakázané město a Olympijský stadion; je také vstupní branou pro možnost výstupu na legendární Velkou čínskou zeď.
Město Xian, které se nachází v srdci planiny Weihe, ohraničené řekou Weihe na severu a pohořím Qin na jihu, je nesporným kořenem čínské civilizace a důležitým hospodářským, kulturním a průmyslovým centrem středo-severozápadního regionu. Město poskytuje návštěvníkům moderní zázemí i četné starověké, náboženské a kulturní památky světové úrovně, které ukazují velké změny v zemi. Mezi atrakce, které musíte navštívit, patří hrobka císaře Jingdiho, bezvadně zrestaurované a mohutné městské hradby a samozřejmě hlavní atrakce, úžasná expozice přibližně 2 000 terakotových bojovníků, koní a vozů v životní velikosti. Turistický průmysl označil tuto sbírku za osmý div světa a UNESCO ji zařadilo na seznam světového kulturního dědictví.
Město Čcheng-tu je hlavním městem jihozápadní čínské provincie S'-čchuan a slouží jako oblíbený dopravní uzel pro celý region. Město je známé svou úžasně uvolněnou kulturou čajoven, mimořádně pikantní kulinářskou scénou a rušným nočním životem, který je podpořen velkým počtem studentů a cizinců, kteří Čcheng-tu nazývají svým domovem. Hlavním lákadlem je bezpochyby Čcheng-tu, výzkumná základna pro chov pand velkých, centrum ochrany přírody, kde si návštěvníci mohou prohlédnout ohrožené pandy velké v jejich přirozeném prostředí. K dalším památkám, které musíte navštívit, patří muzeum Jinsha Site Museum, kde jsou vystaveny artefakty z království Shu, z nichž mnohé pocházejí již ze 4. století př. n. l.
Hluboko v himálajských horách leží Lhasa, jedinečné a kulturně fascinující město. Lhasa znamená v překladu „místo boha“, a jak již název napovídá, toto město je od poloviny 17. století centrem tibetského duchovního života. Díky tomu se zde nachází nesčetné množství kulturně významných náboženských památek. Patří mezi ně palác Potala, chrám Džókhang a klášter Sera. V důsledku dlouholetého čínského vlivu a modernizace toto kdysi klidné město nahradily rušné obchodní ulice moderního čínského města. Přesto se ve staré tibetské čtvrti podařilo zachovat atmosféru tradičního tibetského života - najdete zde uličky plné podniků s živou hudbou a kabaretních barů, kde vystupují místní umělci.
Proslulá mezinárodní metropole Šanghaj, která se nachází v ústí slavné řeky Jang-c'-ťiang, je odvážnou a drzou směsicí Východu a Západu. Nachází se zde jedny z nejvyšších mrakodrapů na světě, historické domy šikumen, v nichž se mísí styl čínských domů s evropským designovým vkusem, a má jednu z nejbohatších sbírek budov ve stylu art deco na světě. K zajímavostem, které musíte navštívit, patří zahrady Yuyuan s klasickou čínskou architekturou, mnoho tradičních čínských čajoven, kde se podává široká škála čajů spolu s tradičními pochoutkami, Šanghajské muzeum s působivou expozicí starověkého bronzu a dokonce i čínská verze muzea Madame Tussaud, která nabízí fascinující směs čínských a západních postav, od filmových hvězd po sportovce a světové vůdce.