WeTu Analytics

Grootbos Private Nature Reserve Forest Lodge

Horse Riding on the Reserve

Jest coś wyjątkowego w widzeniu miejsca na koniu. Weź powolny kłus, podziwiając widoki lub zjedź po przemijających wydmach, świeżym powietrzem napełniającym płuca i radosnym przepompowaniu przez twoje żyły.

Jazda konna w Grootbos jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od tego, czy jesteś kompletnym początkującym, czy bardziej doświadczonym jeźdźcem. Goście mogą wybrać się na relaksującą przejażdżkę przez fynbos lub wybrać się na jeden z naszych specjalnych koni, które są specjalnie przeszkoleni do plaży. Nasze 22 konie w stajni Grootbos są dobrze wyćwiczone i wyszkolone, podczas gdy wszyscy nasi przewodnicy mają wieloletnie doświadczenie w radzeniu sobie z tymi szlachetnymi zwierzętami.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Beach Horse Riding

Oferujemy również 3-godzinną przejażdżkę konną na plaży wzdłuż wybrzeża Walker Bay. Delikatna jazda rozpoczyna się w fynbos przez wydmy, a następnie na plażę. Plaża jest idealna na galop lub delikatny galop. Plaża outride nie jest częścią standardowych działań Grootbos zawartych w stawkach i ta aktywność jest zalecana tylko dla doświadczonych zawodników.

Jazda konna na plaży nie jest częścią standardowych działań Grootbos wliczone w cenę.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Land-based Whale Watching (June- December)

Wieloryby Southern Right odwiedzają Walker Bay każdego roku i będąc świadkiem ich w akcji, podczas gdy naruszają i cios jest bardzo szczególne doświadczenie do obserwowania.Te spokojne giganty głęboko przyjść do Walker Bay, aby kolega i cielę w sanktuarium Bay.. Skaliste wychodnie Walker Bay oferują bliskie punkty widokowe z podwyższonych pozycji.Przewodnicy Grootbos znają wszystkie najlepsze miejsca, a to doświadczenie z przewodnikiem jest doświadczenie życia.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Boat-based Whale Watching (June - December)

Rezerwat przyrody Grootbos oferuje ekskluzywną rejs łodzią, przez rejsy Dyer Island Cruises, które odpływają każdego ranka z portu Kleinbaai. Oprócz zobaczenia niesamowitych wielorybów, ta podróż oferuje pełne doświadczenie Marine Big5, który obejmuje wieloryby, delfiny, Pingwiny afrykańskie, Cape Futro Seals i oglądanie powierzchni Great White Shark. Łódź wygodnie pomieści 20 osób, posiada toaletę, górne pokłady, schronienie przed słońcem, a także przekąski i napoje dostarczane na pokładzie. Łódź posiada również specjalistyczne przewodniki, którzy mogą dostarczyć wszystkich faktów na temat wielorybów, a także innych ciekawych informacji na temat wspaniałego życia morskiego. Ponieważ te łagodne giganty są bardzo ciekawi, często pływają aż do łodzi, aby uzyskać lepszy widok na łódź i gości. Ta podróż trwa około 2 godzin i jest doświadczenie morskie nie można przegapić!

Oglądanie wielorybów na łodzi nie jest częścią standardowych działań Grootbos wliczone w cenę.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Shark Cage Diving

Jednym z najbardziej ekscytujących doświadczeń w Grootbos Private Nature Reserve jest nurkowanie w klatce Great White Shark. Gansbaai ma reputację bycia stolicą rekina świata. Nurkowie i poszukiwacze przygód podróżują z całego świata, aby obejrzeć to wspaniałe stworzenie w wodach wokół wyspy Dyer. Każdego dnia wiele łodzi opuszcza port Kleinbaai, aby spędzić kilka godzin na wodzie, aby zobaczyć Great White Sharks z łodzi lub nurkować w klatce z tymi eleganckimi i dużymi drapieżnikami. To jest raz w życiu doświadczenie, którego nie można przegapić!

Nurkowanie w klatce (bez doświadczenia nurkowego!)
Jest to naprawdę jedna z najbardziej ryzykownych działań na naszej planecie, stojących twarzą w twarz z Wielkim Białym Rekinem. Nie jest wymagane doświadczenie nurkowania, a cały sprzęt jest dostarczany na pokładzie. Kiedy rekiny są wokół łodzi, nurkowie wchodzą do klatki, a rekin jest zwabiony w odległości kilku metrów od klatki. Gdy zbliża się rekin, nurkowie kaczą pod wodą i podziwiają zdumienie, gdy ta przerażająca istota płynie obok klatki.

Przeglądanie powierzchni
Goście Grootbos mają do wyboru albo wejść do klatki na łodzi rekina lub zobaczyć te wspaniałe stworzenia z górnego pokładu łodzi. Przeglądanie powierzchni jest zwykle odpowiednie dla osób, które chcą zobaczyć rekina z wody i niekoniecznie stają twarzą w twarz z nim wewnątrz wody. Jednak często komentuje się, że ktoś dostaje lepszy widok na rekiny z górnego pokładu.

Shark Cage Diving nie jest częścią standardowych działań Grootbos wliczone w cenę.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

4x4 Flower Safari

Zachowaj się, słuchaj uważnie, a będziesz zaskoczony tym, czego nauczysz się na botanicznym safari. Z najbogatszą rośliną umiarkowaną na świecie i sześcioma zupełnie nowymi gatunkami, nigdy wcześniej nie odkrytymi przez naukę, Twój czas w Grootbos oznacza, że już nigdy nie spojrzysz na rośliny i kwiaty w ten sam sposób.

800 zarejestrowanych gatunków roślin na naszych 2500 hektarach dziewiczej dziczy ożywi fascynującą historię fynbos i lasu, gdy dotykasz, powąchasz i zobaczysz naturalne cuda, które Cię otaczają. Dowiedz się, jak dziób słonecznika idealnie pasuje do kwiatu, dlaczego miód produkowany przez nasze pszczoły jest zupełnie wyjątkowy i jak ważne są niszczące pożary dla nowego życia.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Beach Excursion

Jako gość w Grootbos, istnieje wiele różnych sposobów, aby cieszyć się plażą. Goście mogą wybrać się na długi, relaksujący spacer po samotnym brzegu, zrelaksować się w słońcu na luksusowym białym piasku lub odkrywać unikalny ekosystem przybrzeżny, patrząc na marne wieloryby.

Nasi przewodnicy wiedzą dokładnie, gdzie zabrać Cię na najlepsze pływanie, opalanie, spacery, obserwowanie wielorybów, wędkowanie i kilka innych wrażeń oceanicznych w ofercie. Przewieziemy Cię na plażę i zapewnimy Ci lunch piknikowy i wszystkie akcesoria plażowe potrzebne, aby cieszyć się dniem w słońcu.

Grootbos oferuje również wycieczki z przewodnikiem po plaży, gdzie można dowiedzieć się o unikalnym ekosystemie międzypływowym, obfitym życiu morskim, roślinności przybrzeżnej oraz sił geologicznych, które nadały temu wybrzeżowi jego dramatyczną formę.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Bird Watching

Widok ptaka Birding w Grootbos
Birding jest podobny do oglądania gwiazd. W bezchmurne dni widzisz niezliczoną ilość tych klejnotów migoczących i unoszących się na niebie. Gdy już wiesz, gdzie i czego szukać, zostaniesz przeniesony przez eteryczny wzór i porządek w ich niekończącym się ruchu.
Rezerwat Grootbos i okoliczne obszary są magnesem dla wielu rzadkich i endemicznych gatunków ptaków karmiących i hodowlanych w bogatych i zróżnicowanych siedliskach. Wiesz, ptaki nie są dla ptaków, gdy widzisz, jak Malachit Sunbird, z jasnozielonym opalizującym upierzeniem, rywalizują o uwagę z kwitnących aloesów i proteas. Grootbos jest ptakiem przyjazny zakład zatwierdzony przez Birdlife SA. Nasi doświadczeni przewodnicy mają zapewnić obserwatorom ptaków na wszystkich poziomach skrzydlaty przegląd tych wspaniałych stworzeń, które ożywiają nasze niebo i florę swoim pięknem i działalnością protwórczą.
Spójrzmy prawdzie w oczy, olśniewający gobelin polnych kwiatów na Grootbos nie ma przyciągać turystów - kolorowe okazy płatków to magia natury, która zwabiła ptaki i inne zapylacze do nektaru w zamian za rozsiewanie pyłków.

Dzioby z widocznych endemicznych pomarańczowo-rzędowych Sunbird i południowych podwójnych kołnierzyków Sunbird są dostosowane do popijania słodkich rzeczy z kwiatowych tubek różnych gatunków Erica. Nie można przegapić samca Cape Sugarbird, z jego śmiesznie długim ogonem (prawie 70% całkowitej długości), żywiącą się nektarem gatunków Protea. Imponujący ogon jest wyłącznie ozdobnym świadectwem męskości - im dłużej, tym lepiej! Oni biczują ogony, aby przyciągnąć kobiety i odstraszać rywali.
W sezonie lęgowym (od września do kwietnia) goście Grootbos spotkają się z wielkością zadziornych i przyjaznych współtowarzyszy sklejających się ze sobą, choć nie są one tego samego pióra. Różnorodne siedliska — od fynbos, mleczarni i afromontane po zarośla rzeczne i zbocza górskie — mieszczą co najmniej 120 gatunków ptaków, z czego 30% stanowią endemiczne lub prawie endemiczne do Afryki Południowej. Należą do nich: dzięcioł Knysna, Clapper-skowronek i południowa Tchagra.

Flagowymi Raptorami tego obszaru są majestatyczny Czarny Harrier, Szakal Myszołów, Myszołów leśny i African Fish Eagle. Pobliskie pola rolnicze to Błękitne Żurawie, skowronki Agulhas i Denham's Bustard.
Przybrzeżne Birding Tours
Grootbos, we współpracy z Dyer Island Cruises, zabiera również gości na „oglądanie gry” rejs do Dyer Island, gdzie endemiki takie jak African Black Oystercatcher, Mewa Hartlauba, Crowned-, Cape- i Bank Cormorant, Pingwin afrykańskich, jak również Cape Gannet kwitną. Od czasu do czasu widoczne są również gatunki pelagiczne, takie jak nieśmiały albatros, Sooty Shearwater i Giant Petrel.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Klipgat Cave - an echo of early man

Jaskinia Klipgat poza De Kelders przywołuje żywe obrazy czasów prehistorycznych, kiedy współczesny człowiek żył szczęśliwie w symbiotycznej harmonii z naturą, z dala od lądu i morza, gdy wybrzeże znajdowało się jeszcze kilometry. To historyczne miejsce w Walker Bay było domem dla ludzi średniowiecznej epoki kamienia około 70 000 do 80 000 lat temu, gdy duże antylopy, takie jak czarny wildebeest i wymarły „blaauwbok” wciąż obfitował w zatoce, gdzie delfiny, foki i wieloryby teraz kwitną.

Badania archeologiczne wskazują, że ci prymitywni ludzie żyli głównie na roślinach i mniejszych zwierzętach, takich jak szczury mole, żółwie i zające. Polowali na steenbok i ziemię, podczas gdy pnie morskie, skorupiaki i foki również stanowiły ważną część ich diety.

Klipgat Cave (kamień z otworem) po niezwykłych okiennych otworach w wapiennych formacjach skalnych, które dają spektakularne widoki na zatokę i morze, miejsce jest jednym z najważniejszych atutów kulturowych w Zachodnim Przylądku. Niezliczone historie o niebezpieczeństwach i przyjemnościach dawnych ludów rozwijają się w warstwie złóż, ujawniają fascynujące tajemnice pływów, temperatur i warunków życia tych wczesnych czasów. Później pasterze epoki kamienia, uważani za Khoekhoen/Khoikhoi, trzymali już owce, a prawdopodobnie nawet bydło i psy, na tym obszarze już 2 000 lat temu.

Wyrzeźbili narzędzia, takie jak „igły” i „szpatułki” z kości, aby stworzyć ozdoby, koraliki muszli i wisiorki. Strusie jaja zostały uformowane w kolby wodne, a skorupy żółwia służyły jako miski. Te artefakty i próbki kości są wystawione w Cape Town Museum.

Niestety, większość opowieści codziennych szczegółów o miłości i stratach wczesnych przodków człowieka jest na zawsze pochowany w krainach i szczelinach tego wczesnego domu. Około 1713 roku, katastrofalna epidemia ospy ospy pochłonęła życie całej lokalnej ludności ludzkiej. Jaskinia Klipgat ma znaczenie Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest zarządzana przez Cape Nature Conservation.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Spa Treatments

Dla tych, którzy chcą się zrelaksować oferujemy szereg zabiegów spa. Nadszedł czas, aby przechylić się w wolniejszy świat, w którym umysł może dryfować na oparach luksusowych zapachów, takich jak drzewo sandałowe, arnika i buchu, podczas gdy ciało topi się pod kojącym dotykiem naszego w pełni wykwalifikowanego kosmetologa. Odprężanie odbywa się w zaciszu własnego apartamentu. Dla zmęczonego ciała terapeutyczny masaż całego ciała jest zdecydowanie koniecznością, pozostawiając cię w stanie absolutnego spokoju. Dla zmęczonych stóp refleksologia, w tym kąpiel stóp, z pewnością zrobi sztuczkę. Manicure, pedicure, zabiegi na twarz i wiele innych zabiegów są dostępne na życzenie w naszym salonie piękności Bloom lub w zaciszu apartamentów w Grootbos.

Zabiegi spa nie są częścią standardowych działań Grootbos wliczonych w cenę.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Walks and Hikes

Ciesz się ujmującym spacerkiem po lesie Milkwood lub bardziej rewitalizującą wędrówką po naszych ogrodzonych fynbosach górach, gdy zaczniesz rozumieć, co sprawia, że Grootbos jest tak wyjątkowy. Od słonecznika popijającego z kwiatu do oceanu, który pozostawia cię bez tchu, niespodzianki czekają na ciebie za każdym rogiem.

Szlaki są dobrze oznakowane i można wybierać między spacerami z przewodnikiem lub spacerami z przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o tych fascynujących i tajemniczych ekosystemach. Wpatruj się w płatki Króla Protea, wdychaj zapach czarnej porzeczki buchu lub po prostu posłuchaj wyjątkowej ciszy, która Cię otacza.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Lady Stanford River Cruise

Wsiądź na pokładzie łodzi Lady Stanford na kultowy i spokojny rejs rzeką, który wije delikatnie wzdłuż malowniczej rzeki Klein, w kierunku laguny Hermanus. Spędź czas na otwartym górnym i dolnym pokładzie tej nowoczesnej, ekologicznej łodzi rzecznej z cichymi, czterosuwowymi silnikami łodzi, oglądając kalejdoskop w naturalnym kolorze.

Nie oszczędzono żadnych wydatków, jeśli chodzi o komfort i luksus na pokładzie tego statku, który zdecydowanie wyróżnia się od reszty. Wykwalifikowany kapitan i doświadczony interaktywny przewodnik, który dokładnie zna rzekę i wszystko, co ma do zaoferowania, zapewni tę podróż niezapomnianą. W rzece Klein znajduje się ponad sto gatunków ptaków, w tym majestatyczne orły rybne, ekstrawagancja różowych flamingów i zawsze spektakularny, niebieski żuraw. Miej oko na wydry, bontebok i konie pasące się na żyznych brzegach rzek, jak zrobić drogę w kierunku laguny. Lady Stanford organizuje codzienne wycieczki dla pasażerów indywidualnych, a także jest dostępna wyłącznie na prywatne uroczystości. Łódź może wygodnie pomieścić 26 pasażerów.

Rzeka Cruise nie jest częścią standardowych działań Grootbos wliczone w cenę.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Living the Future Tour

Wybierz się na wycieczkę z sercem i odkryj, jak całe doświadczenie Grootbos zostało zaprojektowane wokół korzyści społeczności i środowiska wokół Ciebie. Poznaj i połącz się, gdy będziesz świadkiem, jak różne projekty zmieniają życie i zachowują tę chronioną pustynię.

Czym jest turystyka progresywna? To termin, który wymyśliliśmy, aby wyjaśnić nowy sposób życia, który leży w sercu całego doświadczenia Grootbos. Chodzi o każde działanie, które podejmujemy, przynoszą korzyści komuś innemu lub mają pozytywny wpływ na środowisko.
Od świeżo uprawianych pomidorów, które jesz w porze lunchu, po świece z recyklingu w swoim pokoju, po kolczyki, które kupujesz w sklepie z pamiątkami — nieustannie poszukujemy nowych sposobów na stworzenie trwałego źródła utrzymania dla ludzi, którzy nazywają ten wyjątkowy obszar domem.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Fat Biking

Jest to ostateczna jazda z rezerwatu przyrody Grootbos w dół góry na szczyt Wydm. Szlak do wydm jest wyjątkowy, biegnie wąskim, piaszczystym szlakiem konnym przez Fynbos.
Po dotarciu do wydm udamy się w górę i w poprzek, aby dotrzeć do fantastycznej sekcji zjazdów, gdzie podniesiemy prędkość, zanim osiągniemy szczyt naszej pierwszej pionowej powierzchni wydmy. Po briefingu o tym, jak jeździć w dół wydmy my my w dół twarzy, ale dla tych, którzy chcą łatwą jazdę można przejść po boku, gdzie jest to łatwe nachylenie. Twarz wydmy może czuć się niemożliwa i niebezpieczna, ale jazda jest w rzeczywistości bardzo kontrolowana, a piasek spowolni rower.

To, co mówi twój umysł jest niemożliwe, w rzeczywistości będzie bardzo przyjemne i łatwe. Będę na dnie wydm, nagrywając twoje wyzwania, więc pamiętaj o uśmiechu. Nauczę cię też, jak robić slalom jak narciarz na stoku narciarskim. To doskonała zabawa na rowerze i nie jest zbyt trudna do osiągnięcia. Po wydmach wybierzemy szlak 4x4 w dół do plaży. Stamtąd wrócimy na parking, ale dla tych, którzy są już zmęczeni, mogę sprowadzić 4x4 w dół do skał, więc nie trzeba jeździć w górę.

Fat Cycking nie jest częścią standardowych działań Grootbos wliczone w cenę.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Grootbos Private Nature Reserve Forest Lodge

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania