WeTu Analytics

Sanctuary Gorilla Forest Camp

Gorilla Trekking

Goryle są całkowicie dzikie, ale przyzwyczaiły się do zobaczenia kilku ludzi po latach przyzwyczajenia. Wiele z fachowych przewodników jest zaangażowanych w ten proces od samego początku i jest w stanie wyjaśnić skomplikowaną etykietę związaną ze spotkaniem gigantycznego srebra. Jest to okazja dostępna tylko dla kilku wybranych, ponieważ tylko ośmiu gości może oglądać każdą grupę każdego dnia. Śledzenie gęstego lasu ze stromymi zboczami oznacza, że uczestnicy muszą być fizycznie sprawni, aby cieszyć się torem. Po zlokalizowaniu goryli spędź z nimi maksymalnie godzinę, zanim wrócisz do obozu. Uwaga: tylko dzieci w wieku 15. roku życia mogą śledzić goryla.

Zezwolenie na śledzenie należy zakupić z wyprzedzeniem osobiście w Bwindi.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Batwa Tribe Experience

Poznaj i wchodzić w interakcje z lokalnymi ludźmi Batwa. Ta całodniowa aktywność polega na trzygodzinnym spacerze, a następnie około godziny spędzonej z Batwą. Spacer do obozu trwa dwie godziny. Wizyta obejmuje spektakl muzyczny, wizytę bogini, polowanie i zbieranie demonstracji oraz możliwość zobaczenia, jak żyją. Plemię Twa, znane również jako Batwa, to najstarsi mieszkańcy regionu Wielkich Jezior Środkowej Afryki. Mówią tym samym językiem co grupy Hutu i Tutsi w Rwandzie. Podobnie jak większość plemion w Afryce, przemieszczały się z miejsca na miejsce i obecnie znajdują się w Rwandzie, Burundi, Ugandzie i wschodniej części DRK. Statystyki pokazują, że do roku 2000 ich liczba wynosiła około 80 000 osób, co czyni z nich znaczącą grupę mniejszościową w tych krajach. Pierwsze zapisy Batwy zostały wykonane przez Egipcjan ponad 4000 lat temu. Opisali je jako osoby o krótkich statusie mieszkające w pobliżu „Gór Księżyca”, wychwalające swoje zdolności jako tancerzy i opowiadacze.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Community Walk

Bwindi jest otoczony po stronie Buhomy przez społeczność Bakiga i społeczność Batwa. Spacer trwa około dwóch godzin i zaczyna się od spaceru po małym projekcie uprawy herbaty. Tutaj możesz zatrzymać się, aby spotkać zbieraczy herbaty, a może nawet nauczyć się zrywać liście herbaty po drodze. Następnie odwiedź lokalny browar piwny i zobacz, jak zacierują banany, aby zrobić fermentowany napar, który jest mieszany i destylowany, aby zrobić piwo bananowe - popularny lokalny napój w okolicy. Stąd można dojść w niewielkiej odległości do lokalnego szpitala, który Sanctuary Gorilla Forest Camp obsługuje różne projekty. Dowiedz się, jak to się zaczęło i jakie prace wykonują dla społeczności. Kontynuuj spacer do pobliskiej wioski i odwiedź tradycyjnego lekarza. Wiedza o używaniu ziół do uzdrawiania została przekazana z pokolenia na pokolenie, a on pokaże ci niektóre zioła, które rosną w lesie i porozmawia o tym, jak są używane. Później zrelaksuj się i ciesz się występem społeczności Batwa przed powrotem do obozu.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Birding Walk

W Bwindi znajduje się ponad 350 gatunków ptaków, w tym 24 endemicznych dla tych wyżyn położonych w Ugandzie, Rwandzie i Kongo - tzw. „Endemics Albertine Rift”. Dla zapalonych ptaków, możemy zorganizować dla lokalnego eksperta, który poprowadzi Cię na fascynujący 2-3 godzinny spacer po parku.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Forest Walk

Bwindi jest wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i spektakularnym miejscem do odwiedzenia. Oprócz goryli, Bwindi jest również domem dla rzadkich słoni leśnych, olbrzymich leśnych wieprzów i jedenastu gatunków naczelnych, takich jak czerwone i niebieskie małpy, czarno-białe colobus, pawiany i szympansy. Można również znaleźć antylopy leśne duiker, antylopy buck i ponad 200 gatunków motyli. Możemy zaoferować spacer leśny z przewodnikiem po szlaku wodospadu Munyaga. Ścieżka ta rozpoczyna się od biura Park, a kończy na wspaniałym wodospadzie Munyaga. Spacer do i z wodospadu trwa około trzech godzin i jest dobrym sposobem na ćwiczenie lub ochłodzenie dzień przed lub po śledzeniu goryla.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Queen Elizabeth National Park Drives

Podczas pobytu w Gorilla Forest Camp goście mogą wyruszyć na przejażdżki do Ishasha, położonego na południu znanego Parku Narodowego Królowej Elżbiety, popularnego ze względu na drzewa lwy wspinaczkowe, słonie sawanny, bawoły, topi, hipopotamy, różne gatunki ptaków, wartogi i lampart okational.

Sektor Ishasha słynie z populacji lwów wspinaczkowych. Lwy są zwykle widziane leniwie leżące w gałęziach wielkich drzew figowych gapiących się na liczne Uganda Kobs wypasane na otwartych równinach Ishasha. Jest to zazwyczaj całodniowa wyprawka, w której goście mogą zatrzymać się na lunch w basenie hipopotamów. Wyjazd jest 6:30 rano.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Sanctuary Gorilla Forest Camp

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania