WeTu Analytics

Cape St Francis Resort

Canal/River Cruises And Farm

Przeżyj piękne kanały St Francis Bay i rzeki Kromme na luksusowej 12-osobowej barce, która jest zaprojektowana i licencjonowana do przewozu do 12 pasażerów na drogach wodnych nie tylko kanałów, ale także rzek Kromme i Geelhout.

Zajęcia River Break są dostosowane do potrzeb jednostki lub grupy z wycieczki począwszy od godzinnego rejsu po systemy kanałów po całodniową wycieczkę po rzece Kromme. Ten system rzeczny stanowi część ochrony przyrody i stanowi raj dla ptaków i zwierząt. Po opuszczeniu rzeki Kromme podróż zabierze Cię wzdłuż malowniczych wód rzeki Geelhout aż do ostatecznego miejsca docelowego... własnej prywatnej farmy.

Po przybyciu na farmę zwaną „Bat i Boerboon” masz resztę dnia na relaks przy basenie, pływanie po wodach niegazowanych w kajaku lub wziąć udział w SUP, spacer po zaroślach fynbos lub po prostu usiąść i wyluzować podczas przygotowywania lunchu.

Zapraszamy na przystawki, a następnie pełne, tradycyjne południowoafrykańskie braai (grill) i wystawny deser, aby zakończyć ten niesamowity posiłek. W wolnym czasie wjedź do barki na kolejny relaksujący rejs z powrotem w kierunku St Francis.

Dla całodniowej przygody na rzece i gospodarstwie wymagane jest minimum 6 osób.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Betty's Tour

Odzież, sale lekcyjne i kultura w ciągu jednego dnia.Przez ostatnie 4 lata Cape St Francis Resort zabiera gości na wspaniałą wycieczkę lokalnych projektów społecznościowych i firm. Te wnikliwe wycieczki oferują uczestnikom możliwość poznania wszystkich zaangażowanych i naprawdę poznać, co, kto i dlaczego każdego biznesu i ludzi zaangażowanych.

Interakcja z miejscowymi dziećmi w szkole Talhado Montessori School, która rozpoczęła się w celu zaspokojenia potrzeb dzieci znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w rejonie St Francis Bay. Potrzebne były edukacja przedszkolna i bezpieczne miejsce do zabawy pod opieką dorosłych. Poprzez „Betty's Tour” spotkasz te wspaniałe dzieci i nauczycieli, którzy się nimi opiekują.

Poznaj utalentowanych mieszkańców i może kupić ubranie lub dwa - Chociaż Nomvulas jest nadal małą firmą, rozwinęła silną bazę klientów, która utrzymuje tempo pracy spójne i zapewnia zrównoważony dochód dla pracowników.Będziesz miał osobistą wycieczkę przez jednego z tkaczy. Produkowane produkty są po prostu oszałamiające i będziesz rozpieszczany do wyboru dzięki szerokiej gamie odzieży i akcesoriów.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Chokka Trail

Doświadcz okolicy z 4 dzień/3night „Chokka Trail”

Trzy malownicze wioski rybackie, szorstkie wybrzeże, wydmy, rzeka pływowa, chronione fynbos, tereny podmokłe i wizyta w jedynym prywatnym prywatnym porcie RPA. Są to składniki, które tworzą Chokka Trail, luźny szlak pakowania między Oyster Bay, St Francis Bay i Cape St Francis. Jest to najlepsza okazja, aby zobaczyć i doświadczyć jak piękna jest okolica — pieszo, we własnym tempie i z noclegiem w pensjonatach i kurorcie.

Piesze wędrówki spotykają się na 4-dniowej trasie w ośrodku Cape St Francis Resort, gdzie można zostawić swój pojazd na strzeżonym parkingu na czas trwania wędrówki. Następnie zostaniesz przewieziony do Oyster Bay, wioski wypoczynkowej 20 km na zachód, i rozpoczniesz przygodę Chokka Trail od rozgrzewki do Thysbaai, do 14 km lub niezależnie od odległości.
Oyster Bay to ukryty skarb, z jedną z najbardziej dziewiczej plaż w RPA. Trudno jest znaleźć bardziej relaksujący widok niż ten z nocnego postoju, Oyster Bay Beach Lodge.

Drugi dzień, kiedy szlak zaczyna się na dobre, spacerując wzdłuż rzeki Piaskowej do zatoki St Francis. Sand River to system obejścia wydm, autostrada nieprzerwanie toczących się wydm piaskowych. Istnieje bardzo mała szansa na interakcję z ludźmi innymi niż osoby z grupy na czas trwania wędrówki, podczas gdy ciesz się wspaniałym widokiem na Góry Baviaanskloof z dala na północ.

Na prawie 17 km jest to najdłuższy odcinek szlaku. Zakres wyzwania będzie zależeć od warunków pogodowych w ciągu dnia, ale pozostaje przywilejem cieszyć się białymi wydmami, pozostawiając tylko ślady stóp. Zostaniesz odebrany przy słynnym moście rzeki Sand (ten, który zrobił nagłówki, kiedy zmył!) i zabrany do nocnego postoju na drugą noc, Brisan B&B on the Canals.

Będziesz cieszyć się rejs po słynnych kanałach St Francis, a jeśli masz jakąś energię, możesz popływać lub wiosłać kajakiem na wodzie przed dobrze zarobionymi zachodzkami słońca i kolacją.
Dzień trzeci zaczyna się w Mostertshoek, na Wild Side na wschód od Cape St Francis. Wycieczka zabierze Cię przez części Coastal Cradle of Hukind, wzdłuż wybrzeża Cape St Francis i St Francis Bay, przez różne fynbos i daje szansę zobaczyć południowe prawe wieloryby, delfiny, wydry i małą grę, jak duiker i buck. Wizyta w SANCCOB Seabird i African Penguin Rehabilitation Centre w Seal Point Lighthouse jest wliczona w cenę. Następnie można przejść przez Cape St Francis Beach i Shark Point w kierunku Port St Francis.

Punktem kulminacyjnym dnia jest degustacja lokalnych win i kalmarów (chokka) w Port St Francis, jedynym prywatnym prywatnym porcie w Republice Południowej Afryki, gdzie można również odwiedzić działającą łódź chokka (jeśli jest dostępna). Zostaniesz przeniesiony do ośrodka Cape St Francis Resort, gdzie będziesz zjeść kolację w nagradzanej restauracji Joe Fish i zatrzymać się w jednym z domków.

Dzień czwarty kończy szlak z maksymalnie 12 km spacerem przez Irma Booysen Flora Reserve i Seal Point Reserve w Cape St Francis przed wyjazdem we własnym pojeździe na lunch w St Francis Links, światowej klasy posiadłości golfowej Jack Nicklaus. Sieć szlaków czeka na Ciebie w nadmorskim zaroślach i lesie, żywy z ptakami i zwierzętami. Carakal i buck, świnia i jeżozwierz, mangusta i genet obfitują — czy będziesz miał szczęście, aby je zobaczyć?

Obiekt oferuje zakwaterowanie ze śniadaniem, suchy prowiant na lunch, kolację w różnych lokalach, a także rejs po kanale i degustację kalmarów. Płacisz tylko za własne drinki. Bagaż jest transportowany między przystankami, podczas gdy nosisz tylko jeden pakiet dzienny — upewnij się, że dodasz wystarczającą ilość wody zgodnie z własnymi potrzebami.

Masz okazję zobaczyć niebieskie duiker i wydry, wykwintne małe rdzenne kwiaty, starożytne pułapki na ryby Oyster Bay, środkowe muszle i ukryte baseny między wydmami. Na każdym rogu jest świeża niespodzianka. I piękno na każdym kroku szlaku 56 km.

To wspaniałe doświadczenie można zarezerwować w recepcji The Cape St Francis Resort.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Baviaanskloof

Zaledwie 1 godziny jazdy od Cape St Francis leży około 270 000 ha. dziewiczy, chropowaty górzysty teren znany jako Baviaanskloof.

Zapasy przyrody zapierające dech w piersiach krajobrazy obejmują widoki głębokich wąwozów, skręcających strumieni i rzek oraz wysokie górskie klify. Otwarty płaskowyż i doliny są rozproszone po całym obszarze, co daje naprawdę wspaniałe i zróżnicowane malownicze widoki. Najwyższym punktem w łańcuchach górskich jest Cockscomb w Groot Winterhoek, który wznosi się na wysokość 1 758 metrów nad poziomem morza.

Gorąco polecamy wizytę w Baviaanskloof i wszystko, co ma do zaoferowania, a teraz można zrobić to styl:
Pozostawiając w naszych w pełni klimatyzowanych ludzi przewoźnika zabierzemy Cię w wspaniałą podróż przez cytrusową dolinę Patensie.Będziesz następnie kontynuować podróż wzdłuż zapierającej dech w piersiach górskiej drogi z krajobrazami nigdy nie zapomnisz do Poortjies. Różne spacery są dostępne z niesamowitych punktów widzenia, aby naprawdę wziąć w prawdziwe piękno Baviaanskloof.

Twój czas na lunch będzie majestatyczną sceną Rooihoek, głęboko w górach Baviaans. Z czystą rzeką, idealną do pływania i dziewiczych białych piasków Rooihoek jest idealnym miejscem na odpoczynek i tankowanie. Po powrocie odwiedzisz również typowy stoisko rolnicze o nazwie Padlangs, gdzie serwowane są herbaty i kawy.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Golf

Bunkry, jeziora, długie przejażdżki i pięknie przetargowane zielenie przyciągają golfistów do okolicy rok po roku!
Słynna z surfingu, zatoka St Francis Bay oferuje 2 znakomite i bardzo różne pola golfowe.

Po pierwsze, znajduje się klub golfowy St Francis Bay, położony w samym sercu malowniczej miejscowości St Francis. Ten pełny 18-dołkowy tor oferuje trudne otwory dla wszystkich poziomów, od krótkich otworów w jeziorze po długi kierowca par 5s. Hotel mieści się w XIX-dołkowym budynku klubowym i oferuje szeroki wybór przekąsek, posiłków i napojów, z których roztacza się wspaniały widok na okolicę. Usiądź i patrz, jak golfiści kończą swoją rundę 18.


Popularność „St Francis Bay Golf Course” i „Calamari Classic” (trzydniowy turniej rozgrywany we wrześniu każdego roku) była widoczna, gdy patrzy się na listę zawodników, którzy odwiedzają klub. Lista ta składa się z członków rezydentów, jak również członków kraju i gości, którzy podróżują z całego kraju i zagranicy, aby przyjechać i grać w „St Francis Bay GC”

„St Francis Links”, drugie danie w zatoce St Francis, mogło nie być pastwiskiem owiec i królików, ale naturalnym przebiegiem między plażą a gruntami ornymi jest. Jack Nicklaus miał przyjemność zabrać najlepszy kawałek linki Matki Natury ziemi i podpisał swoje imię na coś wyjątkowego. „Św. Franciszek Links” wyzywa wszystkich, którzy go grają i nagradza tych, którzy go szanują.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Hiking/Walking Nature Trails

Przeżyj naturalne piękno Cape St Francis i okolicy dzięki wspaniałemu rezerwatowi i spacerom nadmorskim

Cape St Francis jest domem dla co najmniej czterech pięknych rezerwatów przyrody, rezerwatu przyrody Cape St Francis, rezerwatu przyrody Seal Bay i rezerwatu flory Irma Booysen.
Rezerwy te oferują szeroki wybór spacerów odpowiednich dla wszystkich poziomów sprawności i doświadczenia. Te spacery, wędrówki i szlaki zabierają Cię przez naturalne krainy przybrzeżne pełne rodzimych roślin i dzikiego życia.

Co jest takiego szczególnego w tych obszarach?

Republika Południowej Afryki jest niezwykle bogata w rośliny i zwierzęta, a naukowcy klasyfikowali różne rodzaje roślinności na całym lądzie. Południowo-zachodni region Przylądka jest szczególnie błogosławiony w gatunkach roślin, tak bardzo, że jest uznawany za jedno z sześciu królestw roślin lub kwiatów na świecie. Znany jako Cape Floral Kingdom, rozciąga się w przybliżeniu od Port Elizabeth do Kapsztad i śródlądowych, obejmując około 90 000 km2 i jest domem dla 9 000 gatunków roślin, z których 70% nie rośnie nigdzie indziej na świecie (tj. endemiczne do Przylądka).

Rośliny te nie są rozproszone losowo po całym krajobrazie. Zamiast tego, z jednego wzgórza na drugie, różne gatunki roślin rosną razem we własnych społecznościach. Oznacza to, że cały region jest podzielony na te typy roślinności, obejmujące gatunki roślin, które rosną na danym obszarze i nigdzie indziej.

Nasz lokalny typ roślinności to mozaika św. Franciszka Fynbos/Thiketket i rośnie tylko na bogatych w wapno piaszczystych terenach rozrzuconych między Tsitisikamma na zachodzie i Port Elizabeth na wschodzie. Warunki, w których ten typ roślinności może rosnąć, to stosunkowo niewielki obszar obejmujący 0,2% regionu Przylądka. Botanicy z całego świata odwiedzili ten obszar, odkrywając nowe gatunki roślin, które można znaleźć tylko w tym obszarze.

Trzymaj te oczy obrane dla dzikiego życia

Zwróć uwagę na Bushbuck, grysbok, wspólny duiker, Bushpig, jeżozwierz, vervet małpa, carakal, żółty i szary mangusta i wydry. Czasami można zobaczyć rzadkie afrykańskie czarne ostrygi i czasami zagrożony pingwin Jackass. Botlenose i wspólne delfiny są często postrzegane na morzu, a od sierpnia do grudnia można dostrzec południowe prawe wieloryby.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Many other activities to enjoy

Istnieje wiele innych atrakcji, takich jak wycieczki wielorybów i delfinów, lekcje surfowania z wideo, hitu z dziećmi, wypożyczalnia rowerów, obserwowanie ptaków, rejsy po kanałach i rzekach, kitesurfing, jazda konna, wędkowanie głębinowe z Port St Francis na Fiona M.

Wszystkie rezerwacji przez Resort Adventures.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Calamari Tasting

Niezależnie od tego, czy jesteś smakoszem, interesującym się stworzeniami morskimi czy naszą lokalną społecznością, unikalna degustacja Calamari jest koniecznością na każdej trasie.

Port St Francis jest jedynym prywatnym portem roboczym w Republice Południowej Afryki i domem dla

kalmary (ryby atramentowe) przemysłu. Ponad 60 statków zamrażających przybywa i odchodzi przez 8 miesięcy w roku, pozostawiając do 21 dni z załogami od 14 do 26 lat, aby znaleźć coś, co jest znane lokalnie jako Chokka.

Połącz spacer po plaży lub Betty's Tour z degustacją kalmarów, gdzie można usłyszeć o zrównoważonym rozwoju przemysłu, sposobie łapania i pokazywania gościom surowego produktu, a następnie samej degustacji, świeżo przygotowanej. Prezentuje nie tylko różnicę między kalmarami lokalnymi i importowanymi, ale także elementy ryb.

Niezwykła okazja, aby spróbować najlepszych lokalnych kalmarów, jakie nasz kraj ma do zaoferowania, aby docenić, dlaczego nazywa się to „białym złotem”.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Cape St Francis Resort

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania