WeTu Analytics

Okonjima Plains Camp

The Okonjima Experience

Rezerwat Przyrody Okonjima rozciąga się na ponad 200 kilometrów kwadratowych falistych równinach, górzystych wychodniach i zaroślach rzecznych. To właśnie tutaj pantera (Panthera pardus), najbardziej przystosowana ze wszystkich dzikich kotów, rozwija się lampart (Panthera pardus). Przeczytaj więcej o naszym Leopard Research.

Te inteligentne, samotne drapieżniki występują w dużej gęstości w przestrzeni wieloaspektowej topografii rezerwatu przyrody Okonjima. Program badań nad drapieżnikami Reserve trwał trzy dekady, a jego wyniki zapewniły świetny wgląd w wzorce zachowań lamparta oraz optymistyczne prognozy na zrównoważoną przyszłość dla gatunków w dzisiejszej Afryce.

Dwudniowy pobyt w Okonjima oferuje najlepszą okazję do obejrzenia dzikiego lamparta w Namibii, jak również tych, które są zarobione w celach badawczych, w ich naturalnym środowisku. Leopard programu badawczego jest aktywnie śledzony, a ich obroże są nieocenionym zasobem do zlokalizowania, a następnie powrotu do rezerwatu, kotów, które wyemigrowały na okoliczne pola uprawne, gdzie są postrzegane jako zagrożenie dla zwierząt gospodarskich.

Rezerwat Przyrody Okonjima, ogromny obszar chroniony, położony wśród surowego gospodarstwa handlowego centralnej Namibii, składa się z zróżnicowanego ekosystemu reprezentującego zarówno większe, jak i małe ssaki Namibii, jak i większość endemicznych ptaków w kraju.

Dyski gier i spacery z przewodnikiem oferują zwiedzającym kameralną, bliską perspektywę dzikiej przyrody Namibii, a zwłaszcza jej najbardziej chronionych gatunków.

Rezerwat Przyrody Okonjima jest domem i prowadzi rozległe projekty badawcze dotyczące rzadkich i zagrożonych gatunków, dużych i małych.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Okonjima Nature Trails

Goście są zaproszeni do udziału w wycieczce z przewodnikiem Off-The-Beaten-Track i przejażdżce.

To mało wymagające połączenie krótkiego szlaku pieszego i przejażdżki przyrodniczej w Rezerwacie Przyrody Okonjima jest szczególnie lubiane przez naszych młodszych gości i rodziny, dzięki interaktywnym i pouczającym demonstracjom.

To dwugodzinne doświadczenie zapewnia stymulujący wgląd w florę i faunę, a także kulturę Namibii.

Samoprzewodnikowe wędrówki wzdłuż naszych szlaków przyrodniczych:

Goście mogą poszukać autorefleksji i pocieszenia na pustyni namibijskiej, otoczonej pięknem przyrody Okonjima i bogatą dziką przyrodą. Między wczesnym rankiem a popołudniowymi przejażdżkami do gry Goście mogą wybrać się na wycieczkę po jednym z trzech dobrze wyposażonych szlaków turystycznych. Szlaki różnią się od czterech do sześciu kilometrów i, wyraźnie zaznaczone, biegną wzdłuż spektakularnych krajobrazów, w których obfituje dzika przyroda.

Szlaki rozpoczynają się w niewielkiej odległości od jednego z obozów Okonjima Lodge.

Spotkaj wszystkie rodzaje dzikich zwierząt i ptaków, zanurzając się w dziczy Okonjima.

Nature Game-Drive, szukając lamparta: rano lub po południu

Off-the-Beaten-Track: rano lub po południu

Centrum Opieki i Informacji Karnivore AfriCat: rano, po brunchu lub po południu

Zima: Czas aktywności domkowej: rano — wyjazd o 6:30 Popołudnie — wyjazd o 15:30

Lato: Czas aktywności w domku: Rano — wyjazd o 6:00 Popołudnie — wyjazd o 16:00

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Okonjima Nocturnal Game Drives

Po zachodzie słońca, a temperatura spadła, afrykański krzew ożywa po raz kolejny: nietoperze wędrują lisy, aardwilki polują na owady, sowy obserwują otoczenie z wysokości, podczas gdy lamparty i brązowa hyaena wychodzą w poszukiwaniu niczego nie podejrzewającego ofiary. Goście są zaproszeni na nocną przejażdżkę, prowadzoną przez naszych doświadczonych przewodników po Rezerwacie Przyrody Okonjima.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Okonjima - Bird Watching

Krajobrazy na terenie rezerwatu przyrody Okonjima, z podwyższonym, piaszczystym płaskowyżu pomiędzy głównymi skarptami gór Omboroko, szczyci się mieszanym lasem i równinami akacji, co czyni go idealnym miejscem dla ptaków. Trzymaj lornetkę pod ręką i ciesz się szansą na zidentyfikowanie ponad 250 gatunków ptaków...

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Okonjima - The AfriCat Foundation

Rezerwat przyrody Okonjima w centrum Namibii jest domem Fundacji AfriCAT. Znacznie wzrosła od momentu założenia jako organizacja opieki społecznej na początku lat 90., a w 1993 r. zarejestrowana jako organizacja non-profit. Dziś misją AfriCat jest długoterminowa ochrona niektórych dużych mięsożerców Namibii, takich jak brązowa hyaena, lampart i gepard, które można zobaczyć podczas wizyty edukacyjnej w Okonjima.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Okonjima Carnivore Care Program

TWÓJ AFROKAT MIĘSOŻERNY DOŚWIADCZENIE CENTRUM OPIEKI...
Odwiedź nasz projekt w Centrum Opieki i Informacji Karnivore AfriCat.

Najważniejszą atrakcją w Okonjima jest poznanie naszej pasji big-cat. Rezerwat Przyrody Okonjima znajduje się siedziba Fundacji AfriCAT www.africat.org, organizacji non-profit zaangażowanej w długoterminową ochronę dużych mięsożerców Namibii.

AfriCat ewoluował w ciągu ostatnich trzech dekad, a to, co zaczęło się jako organizacja opiekuńczo-społeczna, przez lata określiło potrzebę włączenia skupienia się na edukacji i rozwijania stałej współpracy z naukowcami, naukowcami i władzami ochrony środowiska. Podejmowane jest to poprzez praktyczne badania ekologii i zachowań specyficznych dla danego gatunku, a także poprzez opracowanie skutecznych strategii ochrony i zarządzania.

Centrum Opieki Carnivore AfriCat jest produktem ubocznym programu ratownictwa i uwolnienia, który rozpoczął się na początku lat 90. ubiegłego wieku.

Niektórzy z niewoli mięsożerców AfriCat są dziś zbyt starzy lub przyzwyczajeni, aby zostać ponownie wprowadzeni do dziczy i dlatego pozostanie pod opieką ekspertów zespołu AfriCat. Zwierzęta te przejęły rolę Ambasadorów Gatunków dla swoich dzikich odpowiedników.

Dowiedz się więcej o naszych ambasadorach i jak możesz pomóc sponsorując Carnivore.

Po popołudniowym szlaku kończymy dzień z zachodu słońca w rejonie rezerwatu przyrody Okonjima, który ma dużą gęstość tajemniczo-społecznej i rzadko obserwowanej brązowej hieny.

Centrum opieki i informacji AfriCat Carnivore:

Rano, po brunchu, lub po południu (ACC+IC pm-trail: zawiera krótką przejażdżkę i zachód słońca w ONR)

Zima: Czas aktywności domkowej: rano — wyjazd o 6:30 Popołudnie — wyjazd o 15:30

Lato: Czas aktywności w domku: Rano — wyjazd o 6:00 Popołudnie — wyjazd o 16:00

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Okonjima Plains Camp

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania