WeTu Analytics

Floreana Lava Lodge

Day 1.- Floreana Arrival

Floreana Przyjazd

Ta spokojna wyspa jest domem dla najmniejszej populacji Galapagos, zaledwie 150 osób, a także jest najmniej rozwiniętą i najbardziej naturalną z czterech zamieszkałych wysp. Niegdyś legowisko piratów, Floreana była pierwszą zamieszkałą wyspą na Galapagos, a potomkowie pierwotnej populacji wciąż tu mieszkają wraz z tajemniczymi opowieściami i legendami otaczającymi ich przodków.

Na Floreana będziemy wędrówki, poznając fascynującą historię miejscowej ludności i zobaczymy niektóre z wyjątkowych gatunków Galapagos (olbrzymie żółwie, fregaty ptaków, zięby Darwina, lwy morskie i petrele). Odprawy w naszym domku z widokiem na najpiękniejszą i odosobnioną zatokę Galapagos.

Po tym będziemy chodzić przez 30 minut w kierunku La Loberia (wylęgarnia lwów morskich), a następnie na nasze pierwsze spotkanie morskie, nurkowanie i pływanie w ciepłej, jasnej wodzie z żółwiami morskimi, lwami morskimi, spektakularnymi promieniami i mnóstwem połyskujących ryb Po południu wracamy do domku na ładne ciepłe prysznic i polecam kolację we wsi.

Aktywność w nocy (pogoda pozwala): gwiazda patrząc
Nocleg w Lava Lodge
Posiłki: nie wliczone w cenę

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Day 2.- Exploring the Floreana Highlands

Dzień 2: Odkrywanie Floreana Highlands

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie wyżyn Floreana w naszym odkrytym autobusie (chiva), który jest niepokonany, historyczny i wygodny sposób, aby zobaczyć wyspę.

Po drodze nasz przewodnik przyrodniczy wskaże dziką przyrodę i da nam wyobrażenie o kolorowej historii niektórych z pierwszych mieszkańców Floreany, takich jak Wittmers (których potomkowie wciąż żyją na wyspie), „Baronowa” i piraci, którzy tu kiedyś odwiedzili. Opowiedzą również o „Enigmie Floreana”, obejmującej tajemnicze zgony kilku mieszkańców wyspy, zagadkę, która nigdy nie została rozwiązana.

Po wyjeździe na wyżyny docieramy do Asilo de la Paz (Peace Haven), gdzie rozpoczyna się nasza wędrówka. Spacerujemy do tego zabytkowego miejsca, odkrywamy jaskinie pirackie i odwiedzamy źródło słodkowodne, które dostarcza wody dla całej wyspy. Po drodze można oczekiwać, że olbrzymie żółwie krążą wokół roślinności, a nawet na szlaku. Opuszczamy Asilo de Paz, idąc przez obszar wiejski, gdzie miejscowi ludzie uprawiają produkty do własnej konsumpcji: jest to fascynujący przykład, jak ci wyspiarscy mieszkańcy przeżyli w tym odległym miejscu i przez lata byli w stanie rozwinąć zrozumienie lokalnego środowiska i teraz pracują nad zachować swoją unikalną wiedzę rolniczą.

Po powrocie na wybrzeże będziemy mogli obserwować niezwykłe zachowanie fregat ptaków, które „tańczą”, gdy myją słone skrzydła w słodkiej wodzie. Przy odrobinie szczęścia możemy zobaczyć samce nadmuchające czerwone woreczki na klatce piersiowej, próbując przyciągnąć samice.

Z La Primavera kontynuujemy przez Chiva w kierunku Las Palmas, gdzie mieszkał i jest pochowany pierwszy mieszkaniec wyspy, ekscentryczny dr Ritter. Przybywając w 1926 roku, niemiecki lekarz uważał, że dzięki połączeniu ćwiczeń i właściwej diety wegetariańskiej dożyje 150 lat. Nie zrobił tego, ale jego historia jest jednym z wielu dziwnych epizodów, które wciąż obfitują na wyspie. Po drodze zobaczymy spektakularne widoki na linię brzegową Floreana, a po przyjeździe usiąść na specjalnym grillu.

Nocleg w Lava Lodge
Posiłki: B, Specjalny grill

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Day 3.- Marine Exploration

Dzień 3 - Eksploracja Morska

Dziś jest czas na poszukiwania morskie, nurkowanie, spływy kajakowe i brodzik, SUP, naszą najnowszą aktywność wodną. Jest dużo zabawy, więc przyjdź i naucz się chodzić po wodzie. Jest czas na szybki lunch (nie wliczony w cenę) w preferowanej restauracji w społeczności i powrót łodzią motorową w kierunku Puerto Ayora.

Należy pamiętać, że przed lotem z powrotem na kontynent przez Baltra może być konieczne rozważenie dodatkowych usług w Santa Cruz.

Posiłki: B

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Floreana Lava Lodge

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania