WeTu Analytics

Bakers Lodge

Safaris in Murchison Falls National Park

Park Narodowy Murchison Falls w północno-zachodniej części kraju jest największym parkiem narodowym Ugandy, a wraz z przylegającymi rezerwatami przyrody tworzy rozległą pustynię obejmującą ponad 5 000 km2. Jest domem dla szerokiej gamy dzikich zwierząt, naczelnych leśnych i 450 gatunków ptaków.

Potężny Nil, najdłuższa rzeka na świecie, przepływa przez serce parku na dystans 120 km, w odległości 6 500 km od Jeziora Wiktorii do Egiptu i Morza Śródziemnego. Centrum parku to wybuchowe, 40-metrowe wodospady Murchison, gdzie Nil jest zmuszony przez 8-metrową szczelinę w skarpie doliny Rift. W dół rzeki Nil płynie cicho w kierunku jeziora Albert, do którego wchodzi przez dużą deltę papirusową. Jest to spokojny, 40 km odcinek rzeki, który zapewnia najlepsze widowisko przyrody parku.

Śledzenie szympansów w pobliskim lesie Budongo jest dostępne i zdecydowanie warto spędzić dodatkowy dzień, a obserwatorzy ptaków będą zachwyceni różnorodnością zlokalizowanych gatunków, w tym Shoebill. Dla rybaków istnieje wyzwanie, jakim jest złapanie ogromnego Okonia Nilowego.

Ciesz się dyskami gry w Parku Narodowym Murchison Falls, a także niezapomniany rejs statkiem po Nilu do podnóża wodospadu. Ogromna siła wody i widoki na wodospady są spektakularne z bliskich punktów widokowych. Zwiększ swoje doświadczenie w parku, łącząc rejsy rzeczne z safari. Podróżuj łodzią do Delty Nilu i wróć z napędem gry przez bogaty w gry obszar Buligi. Jedź na szczyt wodospadów i wyjedź na dno wąwozu Fajao, zanim powrócisz do Baker's Lodge łodzią.

Prowadzimy własną flotę łodzi rzecznych o różnej wielkości do różnych czynności, takich jak oglądanie gier, obserwowanie ptaków i wędkowanie. Możemy zorganizować prywatne kolacje, obiady, śniadania i przekąski na pokładzie łodzi. Baker's Lodge jest doskonałą bazą wypadową dla osób chcących łowić okoń Nilu. Działamy z rygorystyczną polityką połowu i uwalniania.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Boat Safaris to Murchison Falls

Nasza flota statków wodnych kursuje codziennie zaplanowane i prywatne wycieczki, bezpośrednio z naszego prywatnego molo do centrum parku — wspaniałe wodospady Murchison w Fajao Gorge. Przybliżone 3 godziny na wodzie zapewniają doskonałe oglądanie safari do i z wodospadu, łodzie oferują możliwość zapoznania się z rojącą się populacją hipopotam i krokodyli na rzece, a także mnóstwo zwierząt i ptasich życia na brzegach rzeki. Rejs można połączyć z napędem safari, wędrówką po stronie wodospadów lub rejsem o zachodzie słońca.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Boat Safaris to the Victoria Nile Delta

Delta Nilu Wiktorii, 17 km w dół rzeki od Baker's Lodge, jest domem dla rzadkich ptaków podmokłych, w tym buta i papirus endemicznych gatunków. Poranne rejsy oferują wizualny spektakl mgły unoszącej się z lustrzanej wody, gdy nasz statek porusza się po kanałach papirusowych delty. Planowane i prywatne rejsy delta odpływają od domku z opcją „śniadanie na pokładzie” oferowaną w godzinach porannych (z uwzględnieniem minimalnych numerów).

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Fishing

Nil w Murchison słynie z ekscytujących wędkarzy sportowych. Poławia się duże, mocne okonie nilowskie żyjące w burzliwych wodach poniżej wodospadów oraz kilka gatunków kocich i wiele mniejszych gatunków, które są powszechnie używane jako żywa przynęta dla większych ryb. Wędkowanie odbywa się w ścisłym systemie „połowu i uwalniania” i może odbywać się za pomocą naszych doświadczonych lokalnych przewodników wędkarskich; z brzegu lub z naszych łodzi, które są idealnie dopasowane do warunków i dostępu do odległych basenów nad rzeką.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Bakers Lodge

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania