WeTu Analytics

Primate Lodge Kibale

Birding

W towarzystwie przewodnika można śledzić leśne szlaki i zwrócić uwagę na różne rodzaje ptaków. Z 325 zarejestrowanych w tym parku narodowym, 6 gatunków ptaków jest endemicznych dla regionu Albertine Rift, w tym czarnoczapki Apalis, niebieskogłowy Sunbird, Collared Apalis, Ciemne Crimsonwing, Purple-breasted Sunbird i Rudy Woodland Warbler.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Chimpanzee Tracking

Las otwiera swoje drzwi dla sensacyjnego śledzenia szympansa! Zapraszamy na spacer z przewodnikiem prymas w bujnych wydatków tropikalnych lasów deszczowych, w poszukiwaniu dzikich szympansów. Przewodnik Ranger wyjaśni Ci więcej o gatunkach zwierząt i roślin, które napotkasz na swojej drodze. Również uważaj na innych naczelnych, takich jak Małpy Czerwono-Colobus i Mangabey, ptaki, ślady ssaków i wiele więcej!

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Forest Walk

Bądź wykształcony i rozrywkowy przez doświadczonych przewodników strażników. Ten spacer jest szczególnie przeznaczony dla dzieci, które są zbyt młode, aby uczestniczyć w śledzeniu szympansów. Podczas gdy rodzice cieszą się doświadczeniem szympansa, młodzi wybierają się na spacer po lesie i poznają ekosystem, a następnie kreatywne działania i gry.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Bigodi Village Walk

Kolejnym projektem zainicjowanym przez społeczność jest Wieś Walk. Ten spacer z przewodnikiem zabierze Cię na bliższe spotkanie z Bigodi Trading Centre. W towarzystwie przewodnika, który powie Ci wszystko o tradycyjnych zwyczajach i stylu życia tego plemienia, pójdziesz ścieżką wioski i odwiedzisz szkołę podstawową, kościół katolicki, tradycyjne gospodarstwa domowe, poznasz uprawy i posłuchasz opowieści o Mzee (starszy mężczyzna).

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Exploration of the Crater Lakes

Przejeżdżając z Fort Portal do lasu Kibale przejdziesz przez obszar Krateru Jezior Bunyaruguru. Tutaj można po prostu cieszyć się pięknem licznych małych jezior, otoczonych łagodnymi wzgórzami i wspaniałe widoki. Wybierz się na wycieczkę nad jeziorem Nkuruba, aby spotkać różne gatunki naczelnych i ptaków. Lub odwiedź ukryty wodospad Mahoma podczas spotkania z miejscową ludnością podczas spaceru przez ich wioski i dowiedz się więcej o zwyczajach plemienia Batoro.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Sebitoli Forest

Ta część lasu Kibale znajduje się 12 km od Fort Portal w kierunku Kampali. Okolica oferuje różne szlaki piesze dla doskonałego oglądania ptaków i naczelnych w wilgotnym zimozielonym lesie.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Hike at the slopes of the Rwenzori Mountains

Las Kibale znajduje się prawie u podnóża „Gór Księżyca”. Goście mogą wybrać się na spacer z przewodnikiem, z którego roztacza się malowniczy widok na wzgórza, zielone doliny i duże plantacje bananów. Możesz zobaczyć życie wioski i odwiedzić tradycyjnego uzdrowiciela w tym domu.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Visit to the tea estates

Kibale Forest otoczony jest dużymi plantacjami zielonej herbaty, dlatego pobyt w Primate Lodge Kibale nie może się udać bez wizyty w jednej z herbaciarni. Dotknij świeżych liści herbaty i obserwuj, jak pracownicy przewracają się, wyrywając i pielenie. Oczywiście jesteś zaproszony do udziału! W fabryce herbaty będziesz świadkiem postępów w przekształcaniu liści na czarną (wykonaną) herbatę i poczujesz smak produktu końcowego!

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Primate Lodge Kibale

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania