WeTu Analytics

TSWALU The Motse

Your own private safari

Dzięki swojemu dedykowanemu przewodnikowi i pojazdowi możesz doświadczyć Tswalu dokładnie tak, jak chcesz. Nie ma ustalonych harmonogramów ani ograniczeń czasowych przy specjalnych obserwowaniach — podczas pobytu wydmy i łąki należy do Ciebie, aby zbadać sposób, w jaki chcesz, a każde spotkanie z dziką fauną może rozwinąć się we własnym tempie.

Podobnie jak piaski Kalahari, rozumiemy, że twoje priorytety mogą się zmienić w czasie pobytu w Tswalu. Dlatego nigdy nie spróbujemy przebić twojego doświadczenia w ustalonym harmonogramie.

Tswalu jest niewątpliwie jednym z najlepszych miejsc w południowej Afryce do zobaczenia geparda na wolności — rozległe otwarte przestrzenie i stada antylopy Kalahari chętnie nadają się do szybkich pościg. Zwiedzanie Tswalu daje również miejsca w pierwszym rzędzie do obserwacji gatunków, które okazują się nieuchwytne gdzie indziej, od aardvark i pangolin po górską Zebrę Hartmanna.

Ekoturystyczne przedsięwzięcia Tswalu mają szczególnie niski wpływ na środowisko, przyczyniając się również w znacznym stopniu do zrównoważonego rozwoju rezerwatu i osiągnięcia celów ochrony i utrzymania społeczności. Pozostając uczciwi wobec naszych zasad przewodnich, możemy dostarczyć doświadczenie safari zaskakujące autentyczności.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Bush walks

Dużo piękna Tswalu można znaleźć w mniejszych szczegółach: fale pozostawione przez wiatr na grzbiecie wydmy, żółtym kwiatkiem otwierającym się w stronę słońca lub ślady jeżozwierza kopania korzeni. Chodzenie w Tswalu daje możliwość zobaczenia tych i innych oznak obfitości południowego Kalahari, a także podążania śladami większych gatunków.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Horseback riding

Kolejną ekscytującą opcją oglądania gry w Tswalu jest jazda konna

Safari konne pozwalają gościom zwiedzić wydmy i sawanny na naszych dobrze wyszkolonych i dobrze wychowanych koni, które są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych i wszystkich poziomów doświadczenia.

Nie ma lepszego sposobu, aby zbliżyć się do natury i dzikiej przyrody. Na safari koni w Tswalu, stajesz się częścią krajobrazu i wiele zwierząt reaguje inaczej na twoją obecność. Nikt, kto doświadcza takiej bliskości z dziką, nigdy o tym nie zapomina.

Nasi przewodnicy jeździeccy są dobrze wyszkoleni w ekologii Kalahari i poprowadzą Cię na prawdziwym safari, gdzie możesz jeździć razem z antylopą, bawołem, zebrą i żyrafą lub oglądać je z daleka bez wykrycia.

Dzieci są mile widziane na safari konne. Dostępne są zarówno siodełka szlakowe, jak i angielskie, a każdy niezbędny sprzęt jest dostarczany w każdym możliwym rozmiarze.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Junior Ranger's Programme

Dzieci są mile widziane w hotelu Tswalu, a rezerwat jest dobrze wyposażony, aby zaspokoić ich potrzeby. Tswalu uważa, że oni też mogą być częścią wizji ochrony.

Młodzież zostanie wprowadzona do programu Junior Ranger i otrzyma plecak z przewodnikami i narzędziami, które pomogą im dowiedzieć się o Kalahari. Podczas pobytu będą tworzyć własne łuki i strzały dla łucznictwa, nauczyć się rozpoznawać spoor i śledzić grę pieszo.

Pomiędzy spacerami i przejażdżkami są zajęcia w Motse specjalnie zaprojektowane, aby zajmować dzieci, podczas gdy mama i tata się zrelaksować. Stajnie Tswalu stworzą specjalny „obóz kucyków” dla każdego dziecka, które dzieli się swoją pasją do koni. W tej części Kalahari nie ma malarii, a basen jest dużą atrakcją. Mogą rozmawiać ze strażnikami, udekorować ciastka, a nawet gotować własny krzak obiad w specjalnej boomie dla dzieci. Osobne menu dla dzieci jest przystosowane do indywidualnych upodobań.

Opiekunki mogą być organizowane dla młodszych dzieci, jeśli rodzice chcą spędzić czas sam.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Tswalu Spa

Spa i siłownia w hotelu Motse zapewniają zarówno relaks, jak i stymulację dla ciała i umysłu, inspirując się widokami na sawanny oraz wykorzystaniem materiałów organicznych zarówno przy budowie tej przestrzeni, jak i w zabiegach spa.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Habituated meerkats

Dołącz do grupy przyzwyczajonych norów, którzy wyłaniają się ze swoich nory i rozgrzewają się we wschodzącym słońcu lub spotykają się z nimi, gdy wracają do domu pod koniec dnia, a pan młody i bawią się o zmierzchu.

Ich towarzyska natura i zabawne wybryki (myśl o porannym opalaniu się i bawiąc się w kurczaka ze skorpionami) sprawiły, że meerkaty są niezwykle popularne jako tematy filmów dokumentalnych z dzikiej przyrody. Nasze dwie zaludnione kolonie zaakceptowały obecność ludzi, nie pozwalając jej na zakłócenie ważnej działalności w zakresie pielęgnacji i pożywienia.

Meerkats to tylko jeden z mniejszych drapieżników, które obfitują w Tswalu: aardwolf, afrykański dziki kot i carakal są również często widziane.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

San petroglyphs

Dołącz do swojego przewodnika, próbując rozwiązać ukryte znaczenia w tysiącleciowych rycin skalnych zwierząt, ptaków i abstrakcyjnych kształtów. Dziś nikt nie wie, czy zostały stworzone jako wspomnienia, modlitwy czy mapy, ale ich piękno i tajemnica wytrzymują.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Dining

Każdy moment każdego posiłku w Tswalu odzwierciedla kulinarne dziedzictwo RPA i jest starannie zaprojektowany, aby być jak najbardziej integracyjnym. Kluczowe znaczenie ma zrównoważony rozwój: przygotowujemy produkty Kalahari i współpracujemy z lokalnymi dostawcami, którzy podzielają nasz etos o niskim wpływie.

Uważamy, że luksus znajduje się w kontekstowych, istotnych smakach, a nie marnotrawnym nadmiarze. Nasza oferta gastronomiczna pomaga opowiedzieć historię Tswalu — jest inspirowana i uchwyci istotę Kalahari.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Community

Będąc niesamowitą społecznością flory i fauny, Tswalu jest również rozszerzoną ludzką rodziną ludzi z Kalahari i poza nią. Odnajdujemy siłę w naszej różnorodności, a ponieważ wszyscy mamy tę samą wizję przyszłości Tswalu, możemy połączyć naszą energię i pasję, aby wizja Tswalu stała się rzeczywistością.

Społeczność Tswalu składa się z naszych pracowników i ich rodzin, badaczy, odwiedzających lekarzy, którzy wspierają ośrodek opieki zdrowotnej, odwiedzających artystów w rezydencji i każdego z naszych gości, wraz z szerszą społecznością sąsiadów, konserwatyków i wszystkich, którzy dbają o odbudowę Kalahari.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

The Tswalu Foundation

Fundacja Tswalu istnieje przede wszystkim w celu wspierania badań ekologicznych w Tswalu. Poprzez gromadzenie rosnącego zbioru jakości produktów na faunę, florę i unikalne siedlisko południowego Kalahari udało nam się podjąć świadome decyzje w zakresie zarządzania ochroną, aby lepiej wspierać naszą wspólną wizję.

Informacje te zostały udostępnione naszym sąsiadom i innym zainteresowanym stronom, tak aby w miarę jak staramy się dodać do naszego wspólnego zrozumienia tego bogatego i zróżnicowanego krajobrazu, oni również mogą dbać o swoją ziemię w najlepszym długoterminowym interesie dzikiej przyrody i mieszkańców Kalahari.

Podczas pobytu w Tswalu będziesz miał okazję współpracować z badaczami badającymi zarówno kultowe, jak i bardziej niejasne gatunki, a także świadkami ochrony naukowej w toku.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

The Naledi sleepout

Naledi, co oznacza „gwiazdę” w lokalnym języku Tswana, to doświadczenie Tswalu w górach Korannaberg. Naledi jest dla prawdziwego poszukiwacza przygód, który pragnie spać pod genialnym kocem gwiazd południowego Kalahari w bezpiecznym miejscu i odosobnieniu. Spędzanie nocy w gwiezdnym łóżku, bez niczego między wami a nocnym niebem, staje się coraz bardziej poszukiwane, ponieważ podróżni szukają autentycznych, niefiltrowanych doświadczeń zanurzonych w naturze. Naledi został celowo utrzymany w bardzo prosty sposób, aby nie umniejszać jego prywatnej i odległej lokalizacji w południowym krańcu rezerwatu. Spanie na otwartej przestrzeni, pod gwiazdami, jest tak stare jak czas.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

The Malori

Balsamowa letnia noc to idealny czas na spanie pod gwiazdami w środku Kalahari. Malori to doświadczenie Tswalu pod płótnem z wygodnymi łóżkami, łazienką na świeżym powietrzu i przestronnym tarasem do jadalni, marzeń i obserwacji gwiazd.

Niezależnie od tego, czy są zarezerwowane na romans, czy na czas więzi rodzinnej, sen Malori polega na dostrojeniu się, abyś mógł chłonąć samotność, dostroić się do ciszy i policz spadające gwiazdy. Z wygodnymi łóżkami, łazienką na świeżym powietrzu i przestronnym tarasem do jadalni, marzeń i obserwacji gwiazd, namiot jest idealny dla dwojga, ale wystarczająco przestronny, aby zaprosić rodzinę. Sleep-out Malori to jedno z tych jedynych w swoim rodzaju doświadczeń, których nigdy nie zapomnisz.

Nocleg w hotelu Malori należy zarezerwować z wyprzedzeniem i podlega dodatkowej opłacie. Oferta ta jest oferowana w zależności od dostępności i panujących warunków pogodowych.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

TSWALU The Motse

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania