WeTu Analytics

Ol Pejeta Bush Camp

Game drives

Dowiedz się o zróżnicowanych gatunkach zwierząt i ptasich życia w konserwatorium gry z Ol Pejeta Bush Camp. Pozwól naszym przewodnikom eksperckim zainspirować Cię swoją wiedzą podczas odkrywania tej różnorodnej ochrony środowiska. Pojazdy są otwarte i mogą pomieścić do 6 osób.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Night game drives

Zmierzch i wczesny wieczór tuż po tym, jak słońce spadło poniżej horyzontu to ekscytujący czas na safari. Antelopa wypływa, by karmić się chłodnym powietrzem, drapieżniki wykorzystują płaszcz ciemności, by prześladować swoją ofiarę, a nocne gatunki, takie jak aardvark, zorilla i białooogoniowa mangusta wychodzą. Dołącz do doświadczonego przewodnika na nocnej przejażdżce i szukaj akcji, która ma miejsce po zapadnięciu ciemności.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Walking safaris

Odkryj zabytki, dźwięki i zapachy krzewu na spacerze safari. Na piechotę magia buszu naprawdę ożywa, a chodzenie po wielkim kraju gry jest przeżyciem, którego nie można przegapić. Minimalny wiek chodzenia: 16 lat. na wspólnej podstawie. Dzieci poniżej 12 roku życia, wyłącznie na zasadach specjalnych i na zasadach prywatnych.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Visits to the Endangered Species Enclosure

Dziś tylko 2 północne białe nosorożce pozostają na świecie i oba znajdują się w Ol Pejeta Conservancy w 700 akr obudowie chronionej przez 24 godziny bezpieczeństwa zbrojnego. Skorzystaj z okazji, aby odwiedzić obudowę, dowiedzieć się od strażników o staraniach podejmowanych w celu zachowania ostatniego z tego wysoce zagrożonego gatunku, a także zobaczyć zebrę Grevy'ego i hartebeest Jacksona w prywatnym i intymnym otoczeniu.

Poranna wizyta: 08h30 lub wizyta popołudniowa: 16h00 — czas trwania 45 minut. Maksymalnie 6 osób na wizytę i fizyczne interakcje z nosorożnikami są stosunkowo ograniczone. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Canine Anti-Poaching Unit visit

Odwiedź hodowle psów psów psów i dowiedz się o treningu, który przekształca te kły w przeciwkłusownicze patrolery. Po wycieczce możesz zagrać w ludzko-psią chowanego, próbując uniknąć psów i znaleźć miejsce do ukrycia się w centrum informacji Morani. Świetny sposób na interakcję, trochę ćwiczeń dla Ciebie i psów, a także pomóc w ich treningu.

Poranna wizyta tylko: 08h30, maksymalny rozmiar grupy 6, minimalny wiek 12 lat. Polecane buty z zamkniętym palcem. W przypadku, gdy psy są rozmieszczone, zwrócimy pieniądze lub spróbujemy zmienić termin działania. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Lion Tracking

Kilka lwów na konserwatorium zostało wyposażonych w obroże radiowe i można dowiedzieć się, jak śledzić je z naukowcami za pomocą specjalnego urządzenia śledzącego. Kiedy zlokalizujesz dumę, dowiesz się, jak identyfikować osoby za pomocą nacięć na uszach, wzorów wąsów i innych znaków wyróżniających. Wszystkie dane są przekazywane do zespołu Ol Pejeta Ekologiczny Monitoring w celu dalszego zrozumienia tych wspaniałych drapieżników. Goście pozostają w pojeździe przez cały czas.

Rano aktywności: 06h30 i wizyta popołudniowa: 15h30 — czas trwania ok. 2 godziny, maksymalnie 6 osób. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Horse riding with rhinos: Endangered Species Enclosure

Szansa na przejażdżkę wśród zagrożonych gatunków, w tym północnych białych nosorożców, jest raz w życiu doświadczeniem. Ten wolny od drapieżników obszar jest wspaniały do odkrywania na koniu, z możliwością napotkania różnych innych zagrożonych gatunków, takich jak południowe nosorożce białe, zebra Grevy'ego czy hartebeest Jacksona.

Poranna przejażdżka: 10 godzin lub po południu: 15 godzin — czas trwania ok. 1 godziny. Do dyspozycji Gości są też kapelusze jeździeckie i halki. Jeźdźcy muszą nosić odpowiednie obuwie, długie spodnie i rękawy. Maksymalnie 9 zawodników w grupie. Przejazdy będą otwarte tylko dla doświadczonych jeźdźców, a w momencie dokonywania rezerwacji wymagane będą pewne dowody na możliwość jazdy. Odwiedzający, którzy uznali za niewystarczającą zdolność jazdy, nie będą mogli podejmować tych czynności ze względów bezpieczeństwa. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Cultural and Community visits

Personel obiektu Ol Pejeta Bush Camp pochodzi ze społeczności otaczających konserwatorium i zawsze chętnie dzielą się swoją kulturą i historią. Zobacz z pierwszej ręki, jak te społeczności czerpią korzyści z ochrony środowiska, odwiedzając projekty rolnicze, takie jak zbieranie wody i szkółki drzew, czy projekt Jiko Energy w celu zmniejszenia zużycia drewna opałowego. W okresie pracy w dni powszednie można również odwiedzić lokalną szkołę.

Odwiedź: 10h30-12h30 - zalecana wcześniejszej rezerwacji. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Visits to Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary

W pełni włączone do Ol Pejeta Conservancy, Sanktuarium Chimpanzee Sweetwaters pozostaje jedynym miejscem w Kenii, gdzie można zobaczyć ten wysoce zagrożony gatunek. Ponad 40 szympansów uratowanych z przemysłu mięsnego buszu żyje w wojskach po obu stronach rzeki Ewaso Nyiro, w projekcie mającym na celu ochronę szympansów i ich siedlisk poprzez edukację publiczną. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Junior Ranger Programme

Czy jesteś w wieku od 4 do 12 lat? Czy jesteś gotowy, aby dołączyć do zespołu Ol Pejeta? Zostań Ol Pejeta Junior Ranger kupując jeden z naszych ekscytujących pakietów Junior Ranger, który zawiera broszurę aktywności, pudełko kredek i pięć naklejek wszystkie zawarte w bardzo chłodnej torbie Ol Pejeta. Podczas podróży przez Konserwatorium, chodzi o przepracowanie wszystkich pytań i gier w broszurze. Pod koniec podróży czeka na Ciebie ekipa Turystyczna w Centrum Informacyjnym Morani i poprosi Cię o powtórzenie oficjalnej przysięgi strażnika, zanim przedstawi ci kapelusz strażnika, certyfikat i zaszczyt honorowy. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Running with the rangers

Utrzymuj swój poziom sprawności podczas safari, dołączając do Ol Pejeta Conservancy rangers w ich porannym biegu. Robią to codziennie, aby zachować kondycję, i możemy zorganizować dla naszych gości, aby dołączyć do nich i cieszyć się z okazji na kawę z nimi później, aby dowiedzieć się więcej o ich pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo przyrody w ochronie przyrody. Zabawny i satysfakcjonujący sposób na rozpoczęcie dnia!

Dostępne w poniedziałki i środy o godzinie 07:00, maksymalnie 6 osób, minimalny wiek 12 lat. Potrzebne są odpowiednie buty do biegania, a także możliwość biegania minimum 5 km bez zatrzymywania się. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Gym in the wild

Pójście na siłownię już nigdy nie będzie takie samo po wypróbowaniu go na wolności! W tych jednogodzinnych zajęciach będziesz cieszyć się sprawnością funkcjonalną, która obejmuje siłę, wytrzymałość, mobilność, zwinność i elastyczność, ale będzie skalowana do poziomu sprawności i umiejętności.

Otwarte w poniedziałki i czwartki. Sesje dostępne w godzinach od 10:00 do 16:00. Musi zarezerwować z wyprzedzeniem. Maksymalnie 10 osób w klasie. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Cycling Safaris

Czy jesteś entuzjastą jazdy na rowerze szukasz wyjątkowej przejażdżki? Więc nie patrz dalej! Oferujemy cotygodniowe 84km jazdy z Nanyuki do Mpala Research Centre iz powrotem, w tym przystanek na lunch w Big Rock i niektóre nietechniczne wspinaczki skałkowej.

Odjeżdża samochodem w każdą niedzielę z Ol Pejeta do Nanyuki o godzinie 9:00 i wraca o 17h00. Do dyspozycji Gości są rowery i kaski. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Nanyuki Market Day

Udaj się do pobliskiego targu Nanyuki z personelem Ol Pejeta Bush Camp, aby odwiedzić ogromny targ w Mutumba. Odbierz zapasów tygodniowych dla obozu i rozkoszuj się zgiełkiem przed udaniem się do lokalnej restauracji Mulima View, na tradycyjny lunch nyama choma — pieczoną kozę, mączkę kukurydzianą ugali i lokalne warzywa. Wróć do obozu w połowie popołudnia na popołudniową aktywność, jeśli chcesz.

Dostępne w środę i soboty. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wildlife – Livestock Integration

Ol Pejeta działa unikalny model integracji zwierząt gospodarskich; równoważenie ponad 6000 bydła z ochrony. Podczas zajęć Goście zapoznają się z tworzeniem hotspotów bioróżnorodności i pomogą w przeniesieniu jednego z „bomas” zwierząt odpornych na drapieżniki, albo pomogą w wyścigach dla bydła.

Rano aktywność: 9h00 czas trwania 2godzin. Zamknięte buty zalecane. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Horse riding in the Conservancy

Noś więcej wspomnień do domu, jeżdżąc konno po równinach Ol Pejeta. Przejedziesz przez zagrożone gatunki, a następnie przez bramę na równiny Ol Pejeta i do pomnika nosorożca, miejsca spoczynku Sudanu. Jazda konna daje unikalną perspektywę krajobrazu i pozwala zbliżyć się do dzikiej przyrody niż w pojeździe safari. Poczujesz spokojną izolację pośród rozległej scenerii Ol Pejeta Conservancy. W zależności od warunków pogodowych i doświadczenia jeźdźca może pływać w zaporę Pelikana.

Poranna przejażdżka: 8h00-10h00 lub po południu: 14h00—16 godzin — czas trwania ok. 2 godzin. Do dyspozycji Gości są też kapelusze jeździeckie i halki. Jeźdźcy muszą nosić odpowiednie obuwie, długie spodnie i rękawy. Maksymalnie 9 zawodników w grupie. Przejazdy będą dostępne tylko dla doświadczonych jeźdźców, a w momencie dokonywania rezerwacji wymagane będą pewne dowody na możliwość jazdy. Klienci, którzy uznali za niewystarczającą zdolność jazdy, nie będą mogli podejmować tych czynności ze względów bezpieczeństwa. (Za dodatkową opłatą)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Ol Pejeta Bush Camp

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania