WeTu Analytics

Twyfelfontein Country Lodge

Ephemeral (Dry) River Drive

Podziwiaj bogatą roślinność z możliwością napotkania pustynnych zaadaptowanych słoni w suchej dolinie rzeki Aba-Huab. Nasi doświadczeni przewodnicy zabierają Cię na ekscytującą przejażdżkę przyrodniczą, wypełnioną interesującymi faktami dotyczącymi okolicy, jego historii i dzikiej przyrody. Bądź na poszukiwania ptaków drapieżnych, antylopy, kręgi bajek, Welwitchia Mirabilis i wiele innych ciekawych formacji geologicznych. Nasi przewodnicy mają doskonały rekord w śledzeniu stad wolnych wędrujących słonie przystosowanych do pustyni i dołoży wszelkich starań, aby spotkać się z tymi wspaniałymi gigantami. Dopuszcza się wystarczająco dużo czasu na robienie zdjęć i wymianę informacji na temat endemicznej fauny i flory.

Napęd przyrody powraca nad dolinami sawanny, małymi wydmami, suchym korytem rzeki i interesującymi formacjami geologicznymi. Przystanek na wzgórzu Welwitchia pozwala gościom wysiąść z pojazdu i cieszyć się pięknym zachodem słońca w dziewiczej okolicy. Rób tyle zdjęć ile chcesz słońca zachodzącego przez pustynne równiny sawanny i odległe góry. To jest Afryka w najlepszym wydaniu.

Po zachodzie słońca goście wracają do domku, aby się odświeżyć i zjeść pyszny obiad w formie bufetu.

Goście proszeni są o spotkanie z przewodnikiem w recepcji 15 minut przed godziną wyjazdu w celu zorganizowania spotkania i powitania. Przewodnik zawiera ogólne wprowadzenie trasy i podkreśli szczególne przepisy dotyczące bezpieczeństwa i ochrony środowiska, których należy przestrzegać. Goście są zachęcani do korzystania z tej okazji, aby poinformować swojego przewodnika o konkretnych dziedzinach, takich jak fotografia, ptaki, zachowania zwierząt itp. Przewodnik zorganizuje wycieczkę, aby skupić się na tych obszarach zainteresowania.

Czas wyjazdu: 15h00

W zestawie: woda mineralna, napoje bezalkoholowe, piwo i wino musujące.
Czas trwania: 3,5 — 4,0 godz.

Goście proszeni są o zapewnienie odpowiedniej ochrony przed słońcem i zabranie ciepłych ubrań w okresie zimowym.

Rezerwacje można dokonać z wyprzedzeniem lub w recepcji.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Rock Engravings & Petroglyphs

Wycieczka do skalnych rycin i obrazów, The Burnt Mountain i The Organy Pipes wraz z przewodnikiem rezydenta. Wiele formacji skalnych jest produktami prehistorycznego wulkanicznego działania. Fascynujące rośliny w okolicy to Welwitschia Mirabilis, Moringa i wiele gatunków Commiphora.

Ryciny skalne: Ryciny mają bardzo niewiele przedstawiających ludzi; zdecydowanie większość rycin w Twyfelfontein przedstawia zwierzęta i ich spoor. Gryciny skalne w Twyfelfontein ujawniły głębsze zrozumienie świata łowcom i zbieraczom, którzy żyli tam w przeszłości.

Rury organowe: Te masy prostopadłych filarów dolerytowych znajdują się w dół koryta rzeki i tworzą przez wtargnięcie wulkanicznego dolerytu skalnego około 120 milionów lat temu.

Spalona Góra: Znajduje się kilka kilometrów od Organów Pipe i widoczne z drogi. Kamienie Karoo, które utworzyły tę górę, zostały zdeponowane około 200 milionów lat temu. Około 120 milionów lat temu, w tym samym okresie powstały rury organowe, lawa wulkaniczna wtargała wapienie i metamorfizm nadając górze charakterystyczny kolor.

Czas wyjazdu: 08h00 (po śniadaniu)
W zestawie: woda mineralna i napoje bezalkoholowe
Czas trwania: ok. 3 godz.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

The Living Museum of the Damara

1. Tradycyjne życie we wsi:
Poznaj codzienną rutynę w tradycyjnym muzeum, w tym tradycyjnego kowala (produkcja broni i narzędzi), garbowanie skóry (produkcja tradycyjnych ubrań), biżuteria i rzemiosło, taniec, śpiew i tradycyjne gry, Święty ogień i ogień i wiele więcej.

2. Bushwalk:
Śledź nas na buszu, gdzie kobiety zbierają rośliny z buszu na żywność, perfumy i lekarstwa, a mężczyźni pokazują, jak ustawić pułapki, sidła i jak kiedyś polować w dawnych czasach.

3. Tradycyjne życie & Bushwalk:
Łączy programy 1 i 2 dla pełnego tradycyjnego doświadczenia Damara.

Zasady dotyczące dzieci
0 - 2 lata bezpłatnie
3 - 12 lat pół ceny

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Guided Hiking Trails

Rano i po południu dostępne są szlaki turystyczne z przewodnikiem. Podczas tych szlaków można spotkać fascynujące rośliny w okolicy, w tym Welwitschia mirabilis, Moringa i różne gatunki Commiphora.

Poranne szlaki rozpoczną się 30 minut przed wschodem słońca. Popołudniowe trasy zaczynają się około 1 godziny przed zachodem słońca, aby umożliwić gościom czas, aby wrócić do Lodge przed zmroku. Czas trwania spaceru zostanie określony przez przewodnika, biorąc pod uwagę szybkość i możliwości każdego gościa.

Co najmniej 2 osoby i maksymalnie 10 osób na przewodnika.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

The Real Adam & Eve

Jest to napęd do Adam & Eve Rock, aby zobaczyć ryciny i mały obraz Bushman przed kontynuacją malarstwa Real Adam & Ewa. Historia obrazów i rycin zostanie wyjaśniona przez przewodnik.

Czas wyjazdu: tylko poranki - prosimy o kontakt w recepcji o czas wyjazdu.
W zestawie: woda mineralna i napoje bezalkoholowe
Czas trwania: ok. 1,5 godz.
Odległość: 20km i następnie 10 minut spacerem do miejsca i ponownie 10 minut spacerem do parkingu
Wysokość: 12 metrów

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Twyfelfontein Country Lodge

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania