WeTu Analytics

Karen Blixen Camp

Game drives

Karen Blixen Camp zaprasza naszych gości na przejażdżki gier w Mara North Conservancy dla najbardziej ekskluzywnych i prywatnych wrażeń safari. Odwiedź wąwóz Leopard Gorge, ważny obszar dla lwów, gepardów i lampartów, który został sławny przez BBC Big Cat Diary.

Goście hotelu Karen Blixen Camp mogą korzystać z wczesnych godzin porannych gier, popołudniowych dysków z grami, całodniowych dysków do gier i ekscytujących nocnych dysków w dzielnicy Mara North Conservancy. Zachęcamy do odkrywania północnego korytarza naszego obszaru ochrony przyrody z majestatycznymi wzgórzami Lemek; bardzo ważnym schronieniem dla dzikich zwierząt, szczególnie dla grożących afrykańskich dzikich psów.

Podczas sezonu migracyjnego (lub na życzenie) goście mogą wybrać się na całodniową jazdę do rezerwatu narodowego Masai Mara lub Trójkąta Mara, aby zobaczyć tysiące wildebeestów i zebrów przekraczających rzekę Mara. Dodatkowe opłaty za park.

Karen Blixen Camp wykorzystuje otwarte krążowniki Toyota Land Cruisers jako nasze preferowane pojazdy safari. Dyski do gier są prowadzone z doświadczonym przewodnikiem, który zobowiązuje się dzielić swoją wiedzą na temat zachowania dzikich zwierząt i złożoności ekosystemu Mara. Nie więcej niż sześciu gości w każdym pojeździe gry zapewnia najbardziej komfortowe wrażenia z uwagi na zainteresowanie dzikiej przyrody każdego odwiedzającego. Jazda na karen Blixen Camp to wyjątkowe doświadczenie safari.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Bush walk

Spacery gry są poważne sprawy, jak będzie chodzić w samym środku wielkiej ziemi gry. Stań blisko potężnych wzgórz termitów. Spróbuj zbliżyć się do obfitości zwykłych gier zamieszkujących sawannę, obserwując cię z nieśmiałą ciekawością, gdy powoli się do nich zbliżasz.

Walking gry jest niesamowite doświadczenie. Daje to intensywne uczucie wielkości i zdumiewającego ekosystemu Masai Mara. Spacer niemal spokojnie po różnych tablicach traw i cieszyć się świeżym zapachem równin i kolczastym ciepłem słońca.

Będziemy śledzić i próbować zbliżyć się do zwykłej gry jako żyrafy, wildebeesty, zebry, topy, gazele Granta, gazele Thompsona, żółte pawiany i Kirks dikdik. Nauka o tych fascynujących zwierzętach i zrozumienie bardzo unikalnych adaptacji behawioralnych i anatomicznych pomaga dopasować je do ich roli w ekologii Mara. Ze względów bezpieczeństwa unikamy kontaktu z wielką piątką jako słonie, bawoły lub którykolwiek z wielkich drapieżników kotów.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Birding

Obserwowanie ptaków jest ważnym i interesującym elementem każdego napędu gry i z ponad 550 gatunków ptaków w Masai Mara, endemiką dla Afryki Wschodniej, obserwowanie zachowań ptaków jest naprawdę przygodą na własną rękę.

Poświęć czas, aby cieszyć się życiem ptaków Masai Mara. Ptaki są ważną częścią ekosystemu Masai Mara. Można oczekiwać, że zobaczyć wiele różnych gatunków, od większych dźwigów i drągów do kolorowych wałków i pszczelarzy.

Można również cieszyć się bogatym życiem ptaków wokół obozu. Cieniste drzewa i krzewy w ogrodzie stanowią piękne siedlisko ptaków, które przyciąga ptaki przez cały rok. Ptaki wokół obozu są przyzwyczajone do ludzi, co sprawia, że oglądanie ich z bliskiej odległości jest łatwiejsze niż na polu.

Połączenie siedliska rzecznego, które przyciąga ptaki wodne, takie jak hamerkops, czaple, gęsi i piaskownicy oraz zacieniony ogród, który jest rajem dla fioletowych buławików, tkaczy, szpaków, myszy, białych brązowych robin-czatów, sadzy czaty i karłatnych ptaków słonecznych sprawia, że Karen Blixen Camp jest idealnym miejscem do cieszyć się cudem kenijskiej ornitologii.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Balloon safari

Nie ma to jak latać wysoko nad wspaniałą Afrykańską Savannah w balonie na gorące powietrze; widzenie natury w najlepszym wydaniu z perspektywy ptaków jest niewyobrażalne. Dopóki tego nie spróbowałeś.

Rozpoczyna się ekscytująca przygoda, gdy pierwsze różowe promienie światła są widoczne na niebie. Gdy cichy system napełnia balon gorącym powietrzem, kapitan poprosi cię o wspięcie się do kosza, zawieszonego pod balonem.

Twój niepokój zostanie zastąpiony przez przypływ adrenaliny i podniecenia, gdy balon cicho podnosi się z ziemi, a Masaj Mara spadnie pod twoimi stopami i pojawia się zupełnie nowy i niesamowity widok ze stada słoni chwiejącymi pod tobą.

Po godzinie fascynującej powolnej rejsy balonem wylądujesz i czeka na Ciebie obfite śniadanie z szampanem. To naprawdę magiczne i niezapomniane wrażenia safari.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Community visits

Poznaj jak mieszkańcy Masajów żyją w środku buszu z wypasanymi zebrami i lwami ryczące tuż przed ich domami i poznać ich kulturę i zwyczaje podczas wizyty w tradycyjnej wiosce Maasai, lokalnej szkole podstawowej lub w ruchliwym dniu targu.

Większość Maasai nadal praktykuje swój tradycyjny sposób życia i żyje jako pasterze z bydłem w centrum kultury i życia społecznego. Są bardzo dumni, że przyjmują gości i opowiadają o swoim codziennym życiu w buszu.

Karen Blixen Camp wspiera lokalną społeczność Maasai. Goście mogą odwiedzić wioskę Mararienda, lokalną szkołę podstawową i ruchliwy targ Maasai.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Kikao Conference Centre

Wyjątkowy namiot konferencyjny na terenie obozu Karen Blixen, położony nad brzegiem rzeki Mara, doskonale nadaje się na spotkania i imprezy z bogatym zapleczem i szeroką gamą lokali gastronomicznych, w tym lokali gastronomicznych.

Centrum Kikao może pomieścić do 60 osób w stylu teatralnym. Jest w pełni wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia konferencyjne, takie jak projektor LCD, duży ekran ścienny, białe tablice i materiały papiernicze. Może on również pomieścić 40 osób w każdym pokoju pokładowym lub w pokoju klasy ustawionym.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Bush wedding

Świętuj swój ślub w obozie Karen Blixen z romantyczną ceremonią, która odbyła się w imponującej sawanny Masai Mara i cieszyć się prywatną kolację z widokiem na rzekę Mara.

Ślub w obozie Karen Blixen jest naprawdę romantycznym doświadczeniem dla dwojga, którzy chcą świętować swoją miłość z rodziną i przyjaciółmi pośród pięknej Masai Mara.

Przyjedź na obóz, doświadcz ekscytujących dysków gier, idealnie ustawij obiady, zrelaksuj się przy pięknym basenie i ciesz się przytulnymi drinkami przy kominku pod afrykańską gwiazdą.


W dniu ślubu panna młoda i jej pokojówki honorowe są rozpieszczane zabiegi wellness przed jazdą na równiny Mara były pan młody i impreza czeka razem z komisarzem okręgowym Narok, który wykona ceremonię.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Karen Blixen Camp

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania