WeTu Analytics

Wilderness Kalahari Plains

Wilderness Kalahari Plains – Game Drives *

Dwa razy dziennie przejażdżki lub całodniowe wycieczki odbywają się w otwartych pojazdach 4x4 i są skierowane na sezonowe ruchy dzikiej przyrody. Centralne Kalahari to rozległy obszar pokrytych zarośniętymi skamieniałościami wydm między starożytnymi dolinami rzek. Podczas deszczy (od listopada do kwietnia) pustynia ożywa, z ogromnymi stadami równin łownych, a następnie drapieżnikami dużymi i małymi, co skutkuje jednymi z najlepszych letnich dzikich zwierząt w Botswanie. Obserwacje są dobre wokół samych równin Kalahari, zwłaszcza springbok, żyrafy, gemsbok, czerwony hartebeest i steenbok, a także drapieżniki, takie jak lwy, gepardy, lamparty, brązowe hiaeny i karakal dla szczęśliwców. Małe drapieżniki obejmują szakale blackbacked, surykatkę (surykaty), lisy przylądkowe, borsuk miodowy i kilkanaście gatunków mangusty.

* Ponieważ obóz znajduje się w Parku Narodowym, przestrzegamy przepisów Departamentu Przyrody i Parków Narodowych ograniczających jazdę terenową i jazdę nocną.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Kalahari Plains – San Cultural Walk

Interpretywny spacer z przewodnikiem prowadzony przez członków personelu obozu, którzy są potomkami San, zapewnia wgląd w ich tradycyjny styl życia poprzez strój, zajęcia i krótki spacer (800 metrów) w bezpośrednim obozie.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Kalahari Plains – Guided Nature Walks *

Oprócz San Cultural Walk oferowane są spacery z przewodnikiem na łonie natury. Ta aktywność to przybliżony czas trwania półtorej godziny, opuszczając obóz tuż przed wschodem słońca i zmierzając w kierunku jednej z patelni w okolicy, aby bardziej z bliska i osobiście skupić się na faunie i florze. Kalahari jest zazwyczaj suchym systemem pustynnym, kiedy oglądanie zwierzyny przenosi się do roślinnego pasa wydm i systemów patelni otaczających skamieniałe doliny: większość antylop przenosi się do zarośli, aby żywić się małymi krzewami i bulwami.

* Sezonowe i w zależności od dostępności wykwalifikowanego przewodnika

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Kalahari Plains – Sleep Under The Stars

Śpij pod rozgwieżdżonym nieba Kalahari i usypiaj się w zadowolonym śnie przez dźwięki Afryki na prywatnym dachu namiotu.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wilderness Kalahari Plains – Stargazing

Kalahari słynie z czystego nocnego nieba, i bez zanieczyszczenia światłem jest idealnym miejscem do oglądania niesamowitych formacji gwiazd i planet. Nasi przewodnicy są znani z tego, że parają się astronomią i zabiorą Cię na wycieczkę po konstelacjach.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Wilderness Kalahari Plains

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania