WeTu Analytics

Fugitives' Drift Lodge

Isandlwana Battlefield Tour

Opowieści o wojnie anglo-Zulu przetrwały i zaczarowane przez prawie półtora wieku. Słynne bitwy Isandlwana i Rorke's Drift uchwyciły interesy i wyobraźnię niezliczonych ludzi od pokoleń, tak jak to miało miejsce w wiktoriańskiej Wielkiej Brytanii.

Epicka Isandlwana była bitwą, która wstrząsnęła imperialną Wielką Brytanią i zakwestionowała iluzję europejskiej wyższości. W jaki sposób siły, uzbrojone w włócznie i tarcze, pokonały nowoczesną brytyjską armię?

Wycieczka odjeżdża po śniadaniu o 7:30. W drodze do Isandlwana goście słuchają taśmy opowiadanej przez Davida Rattray, która daje tło do wojny anglo-Zulu. O 9:00 zatrzymuje się na odpoczynek i zobaczyć muzeum w Isandlwana. Wykład na polu bitwy rozpoczyna się o 9:45, a kończy około 11:30, kiedy serwowane są przekąski. Kolejna taśma, tym razem opisująca historię ocalałych i wydarzeń po bitwie pod Isandlwaną, jest odtwarzana w drodze powrotnej do Loży lub Domu Gościnnego, wracając na lunch o 13:00.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Rorke's Drift Battlefield Tour

Opowieści o wojnie anglo-Zulu przetrwały prawie półtora wieku. Bitwa pod Rorke's Drift jest jedną z najbardziej znanych bitew w anglojęzycznym świecie, a później była przedmiotem hollywoodzkiego hitu Zulu z 1964 roku.

Odważna banda brytyjskich żołnierzy, wielu chorych i niepełnosprawnych, odbyła się całą noc przeciwko przytłaczającym siłom Zulu. Emocjonalnie naładowana przemowa Douglasa Rattray obejmuje bitwę pod Rorke's Drift dzięki doświadczeniom poszczególnych żołnierzy, którym dzięki wielkim aktom bezinteresowności i odwagi udało się utrzymać się w obliczu takich strasznych kursów.

Jedenaście Krzyży Wiktorii i Pięć Medali Distinguished Conduct zostało przyznane za działania w Rorke's Drift, przywracając brytyjski honor wojskowy i zabezpieczając jego reputację jako jednego z najbardziej niezwykłych stoisk w historii brytyjskiej armii.

Wycieczka do Rorke's Drift odjeżdża o 15:00. Goście mają czas na obejrzenie muzeum w Rorke's Drift, zanim wykład rozpocznie się o 16:00. Jest bardzo mało chodzenia w to zaangażowany. Wykład kończy się tuż przed 18:00, a goście mają możliwość rozejrzenia się po pomników i cmentarzu przed powrotem do Loży i Domu Gościnnego.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Guided Walk to the Graves of Melvill and Coghill

W 1879 roku Brytyjczycy najechali Zululand. Centralna część trzech głównych kolumn inwazyjnych uformowana przez rzekę Buffalo w Rorke's Drift. W ciągu kilku dni inwazja lorda Chelmsforda była zagrożona. Część jego centralnej kolumny została niemal unicestwiona w Isandlwana, w bitwie uznanej za jedną z największych katastrof wojskowych w brytyjskiej historii kolonialnej. Kilku ocalałych zmagało się z powrotem do Natal, przemierzając potężną rzekę Buffalo przy Drifcie Zbiegów.

Kilkaset metrów od naszej loży, dwóch oficerów zginęło w heroicznej próbie uratowania koloru królowej swojego pułku i stali się pierwszymi ludźmi w historii, którzy zdobyli pośmiertne Victorię Crosses. Mamy zaszczyt mieć tych dzielnych ludzi, poruczników Melvill i Coghill, pochowanych tam, gdzie upadli na naszą własność.

Dołącz do jednego z naszych bezpłatnych codziennych spacerów z przewodnikiem po grobach Melvill i Coghill. Spacer z grobów trwa około godziny i obejmuje 3 km przepięknych widoków na rzekę Buffalo i często spotyka się z dziką przyrodą. Jest to stosunkowo łatwy spacer, ale wiąże się z krótką wspinaczką.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Battlefield Kids Tour (for under 12's)

Drift uciekinierów słynie z inspirujących wycieczek na polu bitwy, które ożywią bitwy Rorke's Drift i Isandlwana. Doświadczenie to daje głęboki i namacalny wgląd w niektóre z najbardziej poruszających się pól bitew RPA. Drift uciekinierów rozszerza się na te doświadczenia
z dodatkiem dedykowanych wycieczek dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Podczas gdy nasze światowej sławy wycieczki wyruszą z rodzicami, krótsze, bardziej interaktywne wycieczki po obiekcie, prowadzone przez przewodnika, będą angażować i inspirować ich dzieci opowieściami o odwadze i odwadze brytyjskich żołnierzy i wojowników Zulu. Po tych wycieczkach odbędzie się spacer po grze i bardziej kulturowe spotkanie, które można dostosować do indywidualnych potrzeb lub wieku dzieci.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Mountain Biking

Drift uciekinierów ma stale rozszerzającą się sieć pojedynczego toru, od płaskiej po stromą, techniczną i niezbyt techniczną. Mamy dużo Jeep utwór (dwa utwory).

Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami i oglądając wachlarz równin, które żyją na rezerwie - takich jak żyrafa, zebra, blesbok, kudu, wildebeest, impala i wiele innych.

Musisz przywieźć własny rower i kask, jeśli jest to działalność, która Cię interesuje.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Nature Walks

Obiekt Fugitives Drift Lodge and Guest House położony jest pośród zielonych stoków na terenie rezerwatu przyrody Fugitives Drift o powierzchni 250 hektarów. Rezerwat jest domem dla obfitości rodzimych gatunków flory i fauny, w tym zebry, żyrafy, innego rodzaju antylopy i około 300 gatunków ptaków.

Te szlaki piesze można cieszyć się w wolnym czasie, zarówno z jednym z naszych wyszkolonych przewodników terenowych, jak i bez nich.

Nasze przewodniki informacyjne są certyfikowane przez Field Guide Association of South Africa i posiadają obszerną wiedzę na temat wszystkich aspektów naszego afrykańskiego bushveld. Wycieczki z przewodnikiem zabierają gości malowniczymi szlakami spacerowymi po rezerwacie, zwracając uwagę na roślinność, spoor, grę (duże i małe!) , ptaki, owady, właściwości lecznicze i inne fascynujące fakty.

Goście mogą bezpiecznie doświadczyć różnorodności naszego rezerwatu na piechotę jako relaksującą i pouczającą aktywność — czas trwania i odległość spacerów można dostosować do indywidualnych preferencji gościa chodzenia, ale zazwyczaj trwa 2 godziny, obejmując 2 lub 3 km.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Fly Fishing - the Buffalo River

Dla tych, którzy lubią wędkarstwo muchowe, nasz rezerwat gier graniczy z wąwozem rzeki Buffalo i stanowi fantastyczne miejsce do wędkowania. Spędź poranek w spektakularnej i spokojnej okolicy, łowiąc ryby Natal Yellow Fish. Nasz przewodnik łączy wszystkie wykonane na zamówienie muchy z linią dla Ciebie i jest niezwykle kompetentny i doświadczony.

Natal Yellowfish, również pieszczotliwie znany jako Scaly (Yellowfish), są ryby słodkowodne endemiczne we wschodniej Afryce Południowej, a w szczególności KZN. Mogą dorastać do 65 cm długości i ważyć do 4,5 kg. Są niezwykle silne walki ryby, i łatwo wziąć dobrze dryfowaną muchę.

Nasz przewodnik wędkarski jest outsourcingiem, dlatego wyprawy wędkarskie należy rezerwować z wyprzedzeniem. Wędkowanie w rzece Buffalo jest również zależne od sezonu i może odbywać się tylko między majem a październikiem (najlepiej od czerwca do września).

Należy również pamiętać, że wszystkie połowy są ściśle połowowe.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Blood River Battlefield

Kolejną ekscytującą wycieczką jest Blood River. W tym miejscu odbyła się bitwa między Burami i Zulusem 16 grudnia (obecnie święto publiczne w Republice Południowej Afryki), 1838 roku. Ta podróż jest warta jazdy: 64 naturalnej wielkości masywnych wagonów z brązu siedzą teraz na miejscu bitwy i są dość niezwykłe.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Hartford Library

Do użytku konferencyjnego - Obejmuje poranną przerwę na herbatę, wodę butelkowaną i miętki. Lunch i podwieczorek są wliczone w cenę noclegu. Ekran i projektor do użytku. Stawka jest naliczana za dzień.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Fugitives' Drift Lodge

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania