WeTu Analytics

Wilderness Qorokwe

Najważniejsze

Qorokwe graniczy ze znanym rezerwatem zwierzyny Moremi, znany z płodnej przyrody; produktywne obserwacje zwierząt wynikają z mieszanki typów siedlisk, które leżą między jego zachodnimi i wschodnimi granicami: odpowiednio kanały Santantadibe i Gomoti.
Spektakularnie rozmieszczony obóz naziemny zasilany dwiema stałymi rzekami zachęca całoroczne przygody safari.
Twierdza drapieżników, spodziewaj się ekscytujących spotkań z lwami, gepardami, lampartami i innymi kultowymi zwierzętami.

Miejsce docelowe: Wilderness Qorokwe to jedno z największych miejsc do oglądania dzikiej przyrody w Botswanie. Ekskluzywny obszar obejmuje ponad 26 180 hektarów (ponad 64 692 akrów) i graniczy z rezerwatem Moremi Game Reserve, obszarem o bogatej różnorodności. Nazwa Qorokwe oznacza „miejsce, w którym bawół przebił się przez krzak do wody”. Odpowiednie imię dla obozu położonego między dwiema stałymi rzekami, kanałami Santantadibe i Gomoti, odwiedzanymi przez imponujące stada bawołów.

Doświadczenie: Nieokiełznani i nieogrodzeni goście mogą wybierać spośród wspaniałego wyboru zajęć. Od spokojnych przejażdżek mokoro tradycyjnymi kajakami z dimianą eksplorującą kanały, oglądanie słoni pijących w oddali, do niezapomnianych spacerów na łonie natury z naszymi kompetentnymi i pełnymi pasji przewodnikami po dzikiej przyrodzie. W ofercie są również chwile zaskoczenia i zachwytu, takie jak nasze charakterystyczne pikniki w buszu, a szampan zatrzymuje się na safari na łódce.

W nocy goście mogą wyostrzyć zmysły na podnoszących adrenalinę napędach gier, śledząc akcję drapieżnika-ofiara. Następnie podziel się ucztą kulinarnych przysmaków i opowieści wokół trzaskającego ognia.

Cel: Obóz odgrywa ważną rolę w upodmiotowieniu społeczności lokalnych poprzez tworzenie miejsc pracy i inne możliwości generowania dochodu. Dzięki dzierżawie koncesyjnej prowadzonej przez społeczność, Pracownicy Qorokwe są zatrudnieni głównie w społeczności. Obóz zasilany jest w 100% energią słoneczną.

Dzika przyroda: To, co czyni Qorokwe tak wyjątkowym, to bogactwo jego różnych biomów. Od rozproszonych lasów akacji - domu dla stad żyraf, zebry i różnych równin - po dziewicze równiny zalewowe, gdzie ciekawe czerwone lechwe, a pokryte błotem byki bawołów są często widywane w płytkich kanałach rzecznych. Stada słoni są stałymi gośćmi w tej klasycznej scenerii delty Okavango, podobnie jak kultowe afrykańskie drapieżniki: lwy, gepardy, lamparty, hiena cętkowana i dzikie psy.

Wilderness Qorokwe: Obóz jest fascynującym i uderzającym kontrastem eko-szyku w klasycznej scenerii Delty Okavango. Dziewięć eleganckich namiotów (w tym jeden bardzo przestronny apartament rodzinny z prywatnym basenem) zaprasza gości do łatwego przejścia z nowoczesnych wnętrz na naturalne, przestronne elewacje.

Przestronna i elegancka część główna i namioty wychodzą na kwintesencję laguny Delta, i są dobrze zacienione i ustawione, aby złapać dominującą bryzę. Podwyższone chodniki oferują gościom spektakularne widoki na dziką przyrodę i dziką przyrodę, które można zobaczyć swobodnie poruszając się po obozie. Centralnym punktem obozu jest basen bez krawędzi, który jest idealnym miejscem na orzeźwiającą kąpiel podczas kąpieli w widoku.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Wilderness Qorokwe

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania