WeTu Analytics

The Victoria Falls Hotel

Hotel Victoria Falls, popularnie znany jako „wielka starsza pani z Falls”, znajduje się w Parku Narodowym Victoria Falls, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, i jest członkiem ekskluzywnych Leading Hotels of the World. Jest to jeden z zaledwie trzech hoteli akredytowanych przez IS0 w Zimbabwe.

Pięciogwiazdkowy hotel w stylu edwardiańskim, zbudowany w 1904 roku, łączy w sobie urok starego z wygodą nowego. Położony w bujnych tropikalnych ogrodach ze stawami lilii, palmy i półtropikalne krzewy, zapewnia spokój i odosobnienie, którego szuka wielu gości. Słynne Wodospady Wiktorii znajdują się zaledwie dziesięć minut spacerem od hotelu, a „dym, który grzmi” lub „Mosi-O-Tunya” w lokalnym dialekcie, jest wyraźnie słyszalny i widoczny z tego luksusowego punktu orientacyjnego.

Światowej klasy obsługa, wybór i przygotowanie żywności i napojów nie ma sobie równych, sprawiają, że hotel jest magnesem zarówno dla międzynarodowych gości, jak i mieszkańców. Bogaty pokój Livingstone na wyśmienitą kuchnię i taniec, Jungle Junction ze słynnymi śniadaniami i kolacjami w formie bufetu oraz wieczorami etnicznymi rozrywkami, oferują różnorodność i szeroki wybór. Stanley's Terrace, z wyraźnym widokiem na most Victoria Falls Bridge, łączący Zimbabwe i Zambię, słynie z koktajli i popołudniowych herbat. Taras jest miejscem spotkań poszukiwaczy przygód w Afryce od ponad wieku.

Atmosfera hotelu jest przesiąknięta tą historią, a wszystkie apartamenty urządzone są w łaskawym stylu edwardiańskim epoki kolonialnej Zimbabwe. Małe spotkania wykonawcze i prywatne zaplecze gastronomiczne są łatwo zorganizowane dla tych, którzy chcą połączyć mały biznes z dużą przyjemnością, a wszystko to w zacisznym i dyskretnym otoczeniu.

Na terenie kompleksu znajduje się duży basen, luksusowy salon i kaplica. Golfiści mogą cieszyć się 18 dołkami na polu mistrzowskim pobliskiego siostrzanego hotelu, Elephant Hills Resort.

Ale to hotel Victoria Falls pozostaje główną atrakcją dla odwiedzających. Budząc się na dźwięk „dymu, który grzmi”, widząc słońce wschodzące pod mgłą jednego z siedmiu cudów natury świata i księżycowej tęczy w nocy, cały czas chłonąc historię i atmosferę minionej epoki, jest więcej niż niezapomniany - jest wyjątkowy.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

The Victoria Falls Hotel

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania