WeTu Analytics

Budongo Eco Lodge

Wildlife Safaris

Ponieważ Budongo Forest znajduje się w Parku Narodowym Murchison Falls, można łatwo połączyć swoją wizytę w magicznym lesie z widokami dzikiej przyrody w północnej części parku narodowego. Przejdź przez Nil i podążaj za krętymi torami w poszukiwaniu żyraf, słoni, bawołów i lwów. Dzięki porośonym palmami wzgórzom, rozległym równinom sawanny i pięknym obszarom Delty jest to jedno z najbardziej malowniczych i najlepszych miejsc na spotkania z dzikimi zwierzętami Ugandy. Ponadto można zrobić safari łodzią na Nilu lub odwiedzić wspaniałe wodospady Murchison, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje wrażenia z dzikiej przyrody.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Birding

Przeglądaj gatunki ptaków Ugandy z budongo eko Lodge. Budongo Forest jest prawdziwym rajem dla ptaków z 360 gatunkami ptaków. W towarzystwie przewodnika będziesz podążać szlakami i zwracać uwagę na różne rodzaje ptaków.

oglądanie safari są dostępne przez pół lub cały dzień i prowadzony przez zapalonych ptaków. Jeśli masz więcej niż jeden dzień w Budongo, wizyta w „Royal Mile” jest koniecznością. Znajduje się około 60 km od Budongo Eco Lodge i oferuje spektakularną szeroką leśną aleję z dużą gęstością ptaków, w tym zimorodek czekoladowy i Paradise Flycatcher.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Forest walks

Wybierz się na spacer przez las Budongo. Dobrze rozwinięte leśne szlaki dają doskonałą okazję do odkrywania piękna tropikalnych lasów deszczowych. Dowiedz się więcej o ekosystemie, przechodź stare drzewa mahoniowe i napotkaj różne gatunki motyli na swojej drodze. Ponieważ teren jest płaski, spacery leśne są odpowiednie dla przeciętnego turysty

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Chimp Habituation Experience

Dzięki doświadczeniu Habituation Experience spędzisz cały dzień z naszymi kuzynami i poznasz ich sposób życia. Habituacja szympansów w lesie Budongo rozpoczęła się w 1992 roku w celu przyzwyczajenia szympansów do obecności człowieka, bez konieczności zmiany ich naturalnego zachowania. Jest to długi proces i pełne przyzwyczajenie się do społeczności szympansów może potrwać nawet 15 lat.

Habituation Experience oferuje wyjątkowe doświadczenie, aby dołączyć do profesjonalnych przewodników w ich codziennym programie i śledzić szympansy podczas ich aktywności. Ze względu na to, że od rana do końca dnia będziesz w lesie, Goście mogą zamówić suchy prowiant na lunch. (niedostępne w szczytowych miesiącach w lipcu, sierpniu i wrześniu)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Budongo Eco Lodge

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania