WeTu Analytics

Marataba Conservation Camps Founders Camp

Land & water safari experiences

Przeglądaj Marataba w dzień i noc gry jazdy i rejsy łodzią ze swoim przewodnikiem i dostrzeż mieszkańców przyrody na spektakularnym tle gór Waterberg. Oba działania zapewniają ogólne zrozumienie środowiska, w tym wgląd w nowoczesne prace konserwatorskie i praktyki. Rejsy statkiem w szczególności oferują doskonałą okazję do ptaszkowania.

W każdym wieku | Nie wymaga sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Hiking & walking safaris

Przemierzając Maratabę pieszo zabierze Cię do miejsc, które bardzo niewiele było wcześniej. Spaceruj po wąwozach, rzekach i górskich grzbietach i ciesz się kąpielami w basenach skalnych, piknikach i poznaj praktyki konserwatorskie Marataba. Nasze spacery są dostosowane do różnych poziomów fitness i wieku i mogą być krótkimi spacerami po płaskim terenie, przyjaznymi rodzinom spacerami z wprowadzeniem do śledzenia lub dłuższymi wędrówkami w górach.

W każdym wieku | Dopasowane do poziomu sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wildlife interventions

Monitorowanie i zarządzanie dziką fauną jest podstawową funkcją zespołu konserwatorskiego Marataba, a jeśli czas jest odpowiedni, goście mogą się zaangażować. Czas odgrywa dużą rolę w interwencjach, więc nie są one gwarantowane ani nie są przedmiotem pobytu w Marataba. Niektóre interwencje dzikiej przyrody można jednak wcześniej zaplanować i zarezerwować; prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji. Mogą obowiązywać dopłaty.

W każdym wieku | Pewny stopień sprawności wymagany do pewnych interwencji

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Predator management

Dołącz do zespołu monitorującego i telemetrii utwór gepard z kołnierzem. Wejdziesz do obserwacji, oceń zachowania zwierząt i zgłoś wyniki z powrotem do zespołu ds. ochrony. Ta aktywność jest dostępna przez cały rok i jest najlepsza wczesnym rankiem lub późnym popołudniem.

15 lat | Wymagany pewien stopień sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Elephant management

Pomóż kompilować indywidualne identyfikatory dla słoni i określić tempo wzrostu. Informacje są rejestrowane i oceniane corocznie wraz z ocenami wpływu słonia i wynikami badań lotniczych. Wyniki są następnie wykorzystywane do informowania bieżących działań i interwencji.

Kompilacja identyfikatorów słonia: w każdym wieku | Nie wymaga sprawności
Ocena wpływu na słonie: w każdym wieku | obecnie przeprowadzana dwa razy w roku; zapytania o szczegóły.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Camera trap set up & analysis

Weź za kulisy spojrzeć na to, co dzieje się w parku w dzień i w nocy z
analiza materiału z pułapek kamer. Udział w doborze odpowiednich miejsc
umieszczenie pułapki kamery jest pouczające i zabawne doświadczenie dla wszystkich grup wiekowych, i obejmuje
identyfikację śladów zwierzęcych i znaków zachowania, które należy wziąć pod uwagę, gdy
Umieszczenie pułapki.

Ta aktywność zależy od lokalizacji, a wymagania dotyczące wieku i kondycji różnią się w zależności od lokalizacji.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Ecology experiences

Weź udział w regularnych badaniach stanu Veld (VCA) i spędzić pouczający poranek rozważając, co ma na celu zapewnienie, że siedlisko Marataba pozostaje odpowiednie dla gatunków, które są tu przechowywane. Interwencja polega na identyfikacji i rejestrowaniu wszystkich gatunków traw i biomasy w 100 punktach wzdłuż linii transektu. Biomasę określa się za pomocą specjalnie zbudowanego urządzenia zwanego tarczowym miernikiem pastwisk, który skutecznie mierzy ilość dostępnej trawy do wypasu.

W każdym wieku | Nie jest wymagany poziom sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Area integrity & protection

Weź udział w monitorowaniu i chodzenie linii ogrodzenia na werbel patrol. Aktywność ta zaczyna się od uczenia się, jak łatwo powstają sidła, jak są one ustawiane oraz szkód i ofiar śmiertelnych spowodowanych dziką przyrodą. Jest to nie tylko ratowanie życia dla potencjalnych ofiar sidła, ale również mile widziane wsparcie dla strażników terenowych, którzy ponoszą ogromną odpowiedzialność na swoich barkach.

W każdym wieku (adaptacje dostępne dla dzieci) | Wymagany jest pewien stopień sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Community outreach

Odwiedź nasz społeczność ogród warzywny i poznaj Lucasa Monyekiego. Od zbioru produktów po delektowanie się lunchem na bazie roślin, jest to zabawna interakcja z lokalną społecznością.

Wszystkie grupy wiekowe | Nie wymaga fitnessu

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Mindfulness

Oddychaj. Zwolnij swój umysł, bądź obecny i naprawdę doceniaj to, gdzie jesteś. Każdy z namiotów dla gości ma maty do jogi, które pomogą zrelaksować się i uważności.

W każdym wieku | Zmienne poziomy sprawności (proszę pamiętać, że nie jest to działalność z przewodnikiem; proszę zapytać o rekolekcje wellness i medytacji)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Rhino ear notch identification

Dowiedz się, jak rozpoznać nosorożce poprzez ich nacięcia na uszach. To doświadczenie można zrobić na dowolnym etapie na dysku gry i po prostu patrząc na te wspaniałe zwierzęta, zaczynasz rozumieć niektóre z prac i monitorowania, które mają miejsce.

Wszystkie grupy wiekowe | Nie wymagany poziom sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

3-day rhino conservation safari

To doświadczenie jest dostępne tylko od 01 lutego do 31 października. Za dodatkową opłatą obowiązuje dodatkowa opłata.

DZIEŃ 1: Przyjedź i ciesz się lekkim obiadem przed odprawą na temat celów i celów nosorożca. Twój
przewodnik przypisze indywidualne obowiązki i zadania w trakcie procesu, przed wyruszeniem na dysku identyfikacji nosorożca późnym popołudniem. Ten dysk pozwoli ci zidentyfikować konkretne osoby nosorożca i dowiedzieć się o interakcji społecznej i makijażu grup nosorożców.

DZIEŃ 2: Wczesne wezwanie do znalezienia nosorożca! Zespół konserwatorski zostanie poinformowany i przygotuje się do działania, a gdy helikopter będzie przylatywał, wycofasz się na bezpieczną odległość, a nosorożec będzie
rzucony. Następnie wykonasz swoje wcześniej przypisane obowiązki, zanim nosorożec zostanie obudzony i monitorowany przez 30 minut po darting. Po południu odbędzie się obserwacja i dalsze monitorowanie po nacinaniu.

DZIEŃ 3: Jeśli wystąpią niekorzystne warunki w dniu 2, wtedy użyjesz dzisiaj jako swojego dnia karbowania.
W przeciwnym razie wybierz inne doświadczenia, aby cieszyć się rano i po południu.

Wszystkie grupy wiekowe | Wymagany jest pewien stopień sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Star Camp Out

Odłącz się od współczesnego świata i ponownie połącz się z naturą w Star Camp Out. Znajdujące się w odległym zakątku parku, obserwowane przez skąpych gór Diamant, cztery namioty są mile od wszystkiego i każdego, i oferują doskonałą ucieczkę w rytmy pustyni. Dodaj noc (lub kilka) na pobyt w obozie Założycieli i spędzić dni spacerując po dziczy i zwiedzając wzgórza i wąwozy wokół obozu. Wróć po lodowaty G&T przy ognisku i zasypiaj pod niekończącym się gwiaździstym niebem.

Dostępny od 1 marca do 31 października | Wiek 12 + | 4 namioty

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Marataba Conservation Camps Founders Camp

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania