WeTu Analytics

Marataba Conservation Camps Founders Camp

Land & water safari experiences

Przeglądaj Marataba na dzienne i nocne przejażdżki i rejsy łodzią ze swoim przewodnikiem i odkryj dzikie zwierzęta na spektakularnym tle gór Waterberg. Oba działania zapewniają ogólne zrozumienie obszaru ekologicznego, a w szczególności rejsy łodzią stanowią doskonałą okazję do uprawiania ptaków.

Wszystkie grupy wiekowe | Nie wymaga fitnessu

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Hiking & walking safaris

Przemierzanie Marataba pieszo zabierze Cię do miejsc, które bardzo niewielu było wcześniej. Spacer po wąwozach, rzekach i górskich grzbietach i ciesz się pływaniem, piknikami, odkrywaniem atrakcji kulturalnych i różnorodnymi doświadczeniami konserwatorskimi. Nasze spacery są dostosowane do różnych poziomów fitness i wieku i mogą być krótkimi spacerami po płaskim terenie i rodzinnych spacerach z wprowadzeniem do śledzenia, do dłuższych doświadczeń konserwatywnych i kilkudniowych wędrówek.

Wszystkie grupy wiekowe | Dopasowane do poziomów fitness

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wildlife interventions

Monitorowanie i zarządzanie dziką przyrodą to podstawowa funkcja zespołu ochrony przyrody Marataba. Zachęcamy do zaangażowania się tam, gdzie tylko możesz. Czas odgrywa dużą rolę w interwencjach, ale relokacje i inne działania na dużą skalę będą planowane w momencie potwierdzonych rezerwacji. W przypadku większych imprez, w tym mega fauny, może obowiązywać dodatkowa opłata.

Wszystkie grupy wiekowe | Pewny stopień sprawności wymagany do pewnych interwencji

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Predator management

Dołącz do zespołu monitorującego i telemetrycznego toru geparda. Wejść na obserwację, oceń zachowanie zwierząt i zgłoś się do zespołu konserwatorskiego. Ta aktywność jest dostępna przez cały rok i najlepiej jest wczesnym rankiem lub późnym popołudniem.

15 lat | Wymagany jest pewien stopień sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Elephant management

Pomóż kompilować indywidualnych zestawów identyfikacyjnych dla słoni i określać tempo wzrostu. Informacje te są gromadzone i oceniane corocznie wraz z ocenami oddziaływania na słonie i wynikami badań lotniczych. Wyniki są następnie wykorzystywane do informowania o działaniach i interwencjach.

Kompilacja identyfikatorów słonia: w każdym wieku | Nie jest wymagana kondycja
Ocena wpływu słonia: w każdym wieku | Wymagany jest pewien stopień sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Camera trap set up & analysis

Przyczyń się do utworzenia sieci pułapek fotograficznych i kup pułapkę na aparat, aby zapewnić za kulisami spojrzeć na to, co dzieje się w parku w ciągu dnia i nocy. Udział w doborze odpowiednich miejsc do umieszczenia pułapki na aparat jest pouczającym i zabawnym doświadczeniem dla wszystkich grup wiekowych i obejmuje identyfikację różnych ścieżek zwierzęcych i znaków behawioralnych, które wszystkie muszą być brane pod uwagę przy umieszczaniu pułapki. Po pomyślnym umieszczeniu pułapki będą odbierane regularne aktualizacje, a także przechwycone najlepsze obrazy.

Ta aktywność jest zależna od lokalizacji, a wymagania dotyczące wieku i kondycji różnią się w zależności od lokalizacji.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Ecology experiences

Uczestniczyć w regularnych badaniach stanu aksamitnego i spędzić poranne poranne przedsięwzięcie VCA i biorąc pod uwagę, co idzie w celu zapewnienia, że siedlisko Marataba pozostaje odpowiednie dla gatunków, które są tutaj zachowane. Interwencja polega na identyfikacji i rejestrowaniu wszystkich gatunków traw i biomasy w 100 punktach wzdłuż linii. Biomasę określa się za pomocą specjalnie zbudowanego urządzenia zwanego miernikiem pastwisk talerzowych, który skutecznie mierzy ilość dostępnej trawy do wypasu.

Wszystkie grupy wiekowe | Nie wymagany poziom sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Area integrity & protection

Weź udział w monitorowaniu i chodzenie linii ogrodzenia na werbel patrol. Aktywność ta zaczyna się od uczenia się, jak łatwo powstają sidła, jak są one ustawiane oraz szkód i ofiar śmiertelnych spowodowanych dziką przyrodą. Jest to nie tylko ratowanie życia dla potencjalnych ofiar sidła, ale również mile widziane wsparcie dla strażników terenowych, którzy ponoszą ogromną odpowiedzialność na swoich barkach.

W każdym wieku (adaptacje dostępne dla dzieci) | Wymagany jest pewien stopień sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Community outreach

Odwiedź nasz społeczność ogród warzywny i poznaj Lucasa Monyekiego. Od zbioru produktów po delektowanie się lunchem na bazie roślin, jest to zabawna interakcja z lokalną społecznością.

Wszystkie grupy wiekowe | Nie wymaga fitnessu

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Mindfulness

Oddychaj. Zwolnij swój umysł, bądź obecny i naprawdę doceniaj to, gdzie jesteś. Każdy z namiotów dla gości ma maty do jogi, które pomogą zrelaksować się i uważności.

W każdym wieku | Zmienne poziomy sprawności (proszę pamiętać, że nie jest to działalność z przewodnikiem; proszę zapytać o rekolekcje wellness i medytacji)

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Rhino ear notch identification

Dowiedz się, jak rozpoznać nosorożce poprzez ich nacięcia na uszach. To doświadczenie można zrobić na dowolnym etapie na dysku gry i po prostu patrząc na te wspaniałe zwierzęta, zaczynasz rozumieć niektóre z prac i monitorowania, które mają miejsce.

Wszystkie grupy wiekowe | Nie wymagany poziom sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

3-day rhino conservation safari

To doświadczenie jest dostępne tylko od 01 lutego do 31 października. Za dodatkową opłatą obowiązuje dodatkowa opłata.

DZIEŃ 1: Przyjedź i ciesz się lekkim obiadem przed odprawą na temat celów i celów nosorożca. Twój
przewodnik przypisze indywidualne obowiązki i zadania w trakcie procesu, przed wyruszeniem na dysku identyfikacji nosorożca późnym popołudniem. Ten dysk pozwoli ci zidentyfikować konkretne osoby nosorożca i dowiedzieć się o interakcji społecznej i makijażu grup nosorożców.

DZIEŃ 2: Wczesne wezwanie do znalezienia nosorożca! Zespół konserwatorski zostanie poinformowany i przygotuje się do działania, a gdy helikopter będzie przylatywał, wycofasz się na bezpieczną odległość, a nosorożec będzie
rzucony. Następnie wykonasz swoje wcześniej przypisane obowiązki, zanim nosorożec zostanie obudzony i monitorowany przez 30 minut po darting. Po południu odbędzie się obserwacja i dalsze monitorowanie po nacinaniu.

DZIEŃ 3: Jeśli wystąpią niekorzystne warunki w dniu 2, wtedy użyjesz dzisiaj jako swojego dnia karbowania.
W przeciwnym razie wybierz inne doświadczenia, aby cieszyć się rano i po południu.

Wszystkie grupy wiekowe | Wymagany jest pewien stopień sprawności

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Marataba Conservation Camps Founders Camp

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania