WeTu Analytics

Borana Lodge

Game Drives

Dyski do gier prowadzone są przez wyszkolonych kenijskich przewodników terenowych, którzy mają szeroką wiedzę lokalną na temat obszaru wraz z jego florą i fauną. Gra jest najlepiej oglądana wcześnie rano lub po południu, nocne jazdy mogą być organizowane na wyjazd po kolacji, co daje gościom możliwość interakcji z nocnymi zwierzętami, takimi jak jeżozwierze i aardvark.

Na miejscu organizowane są rozmaite zajęcia, w tym karty identyfikacyjne nosorożca i karty punktowe z wąsami lwa.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Rhino Tracking on Foot

Rangersi Borana Conservancy muszą zobaczyć każdego nosorożca raz dziennie. Goście mają możliwość wyruszenia ze strażnikami, pieszo, z samego rana, aby śledzić i zidentyfikować indywidualnego nosorożca.

Oglądanie tak dużych stworzeń pieszo zapewnia ekscytujące doświadczenie, a także wgląd w życie członka zespołu przeciwkłusowników Borana Conservancy.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Horse Riding

Borana Conservancy jest wyposażona w dwa zestawy stajni, z których każda jest przystosowana do jeźdźców o różnym doświadczeniu.

Nasze większe stajnie są przystosowane do bardziej zaawansowanych jeźdźców, a kucyki z ex-polo prowadzą przez ponad dwie godziny w całym okresie konserwacji. Jest to fantastyczny sposób, aby zobaczyć dzikie zwierzęta bez dźwięku silnika.

Stajnie dla mniej zaawansowanych zawodników (w tym małe dzieci) znajdują się po wschodniej stronie Borana Conservancy i biegną w znacznie wolniejszym tempie. Panni młodzi są bardzo szczęśliwi, biorąc dzieci na krótkie przejażdżki na ołowiu panowania, co jest świetnym sposobem na budowanie ich zaufania.

Wszyscy Goście poniżej 21. roku życia muszą nosić kaski do jazdy konnej.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Mountain Biking

Dla bardziej ryzykownych kolarstwo górskie jest koniecznością. Posiadamy szeroką gamę rowerów dla dorosłych oraz jeden mniejszy rower odpowiedni dla dzieci w wieku od 9 lat.

Goście muszą być stosunkowo sprawni i pewni siebie z jazdy na rowerze off road. Wzgórza i doliny zapewniają doskonały teren do jazdy na rowerze z adrenaliną.

Hełmy są zapewnione.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Deployments with the Borana Conservancy anti-poaching team

Goście Borana Lodge mają możliwość dołączenia do naszego zespołu antykłusownictwa podczas wieczornych rozmieszczenia. To pozwala gościom uzyskać za kulisami widok jak konserwacja na Borana działa.

Goście otrzymają zwiedzanie kwater strażnika, jak również spotkanie z szefami ochrony. Po zapoznaniu się z zespołem i jak działają, goście będą następnie pomagać w porzuceniu strażników do różnych miejsc na Boranie, gdzie ci ludzie będą mogli spędzić noc, mając czujną uwagę na konserwatorium.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Guided Bush Walks

Spacery w Bush prowadzone są przez doświadczonego przewodnika w towarzystwie uzbrojonego strażnika Borana Conservancy.

Podczas spaceru goście mają okazję docenić mniejsze aspekty ekosystemu Borana. Przewodniki Borana są niezwykle kompetentne i dają wgląd w lecznicze i praktyczne zastosowania dla rodzimych roślin.

Dla dzieci organizowane są spacery po terenie domku, podczas gdy rodzice spędzają czas. Dzieci poznają ptaki i rośliny, a także ślady mniejszych stworzeń, które żyją w domku.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Visit to the Ngare Ndare forest

Położony na południowej granicy Borana Conservancy, las Ngare Ndare pokazuje wyraźny kontrast między różnymi ekosystemami północnej Kenii.

Rdzenny las o powierzchni 13 000 akrów, składający się z afrykańskich oliwek i drzew cedrowych, stanowi bezpieczną przystań dla słonia i innych większych ssaków, a także fantastyczną kolekcję egzotycznych ptaków i motyli. Przez las leży krystalicznie czysta turkusowa rzeka, karmiona podziemnym lodowcowym źródłem stopionych wód góry Kenii. Z zapierającymi dech w piersiach wodospadami i nie innym człowiekiem wokół, jest to idealne miejsce na usztywniającą kąpiel w upale dnia.

Las Ngare Ndare oferuje również imponujący spacer z baldachimem. Zawieszony na 30 m nad ziemią most wiszący biegnie 400 m przez las. Spacerując wzdłuż mostu to naprawdę wciągające doświadczenie, z dzikim mieszkiem i pięknymi ptakami śpiewającymi taniec powyżej, należy zauważyć, że można w to uwierzyć. Na końcu spaceru z baldachimem znajduje się duża platforma, gdzie serwowany będzie lunch, z fantastycznym widokiem na rzeczny mieszek - gdzie często znajdują się słonie i bawoły piją lub pływają sami.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Local school visits

Borana Conservancy z dumą finansuje siedem szkół podstawowych, a także zapewnia placówki dla ponad dwudziestu dzieci w wieku gimnazjalnym.

Wizyta w jednej ze szkół podstawowych w okolicy to fantastyczny wgląd w życie Kenii. Dzieci z przyjemnością dzielą się swoimi dniami szkolnymi z odwiedzającymi i uwielbiają pokazywać ludzi po okolicy. Główny mistrz szkoły zapewni gościom wycieczkę z przewodnikiem przed udaniem się do jednej z sal lekcyjnych. Będzie okazja, aby zobaczyć, jak dzieci spędzają swoje dni i jak się cieszą, że się uczą.

Nauczyciele szkolni zachęcają gości do wzięcia udziału w zajęciach artystycznych lub do uprawiania sportu po południu. Piłka nożna i siatkówka są bardzo popularne w Kenii, więc buty do biegania są koniecznością!

Jest to fantastyczna działalność dla rodzin, odwiedzanie dzieci i lokalnych dzieci często tworzą wielkie przyjaźnie, jest to doświadczenie, które nie jest łatwo zapomnieć.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Local Maasai Village Visits

Borana ma bliskie stosunki z jedną ze społeczności na północ od granic ochrony przyrody, która pragnie dzielić się swoją kulturą.

Spotkasz się ze starszym z Maasai, który pozwoli Ci zwiedzić wioskę i opisać historię plemienia Maasai. Różni członkowie społeczności pokażą ci swoje zwyczaje, sposoby życia i tradycje. Trasa kończy się zwykle tradycyjnym tańcem plemiennym, z którym będziesz zachęcać do przyłączenia się.

To fantastyczne zanurzenie w tradycyjnej kenijskiej kulturze.

Pokaż więcej
Pokaż mniej

Formularz kontaktowy

Borana Lodge

*Wymagane pola

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Kraj zamieszkania
Miasto
Przybliżony czas wyjazdu
Ilość dni
Komentarze lub pytania