Wall Street je ulice v jižní části ostrova Manhattan („Lower Manhattan“) v New Yorku v USA. Směřuje východně od Broadwaye dolů k South Street na East River skrze historické centrum Finanční čtvrti (Financial District). Wall Street se proslavila jako trvalé sídlo New York Stock Exchange (americká burza). 

Název ulice je odvozen ze skutečnosti, že během 17. století Wall Street představovala severní hranici osady New Amsterdam. Ve čtyřicátých letech 17. století byly dřevěnými ploty ohraničeny parcely a rezidence v kolonii. Později Peter Stuyvesant s pomocí afrických otroků postavil pro nizozemskou Západoindickou společnost silnější oplocení. Čtyřmetrová stěna ze dřeva a hlíny opevněná palisádami byla postavena roku 1653. Hradba byla postupem času zesílena na obranu proti americkým domorodým kmenům, kolonistům z Nové Anglie a Britům. Stěna byla rozebrána Brity v roce 1699. A zatímco originální jméno se vztahovalo k Valónům (Walloons), francouzsky mluvícím Belgičanů, kteří ze začátku pomohli zalidnit tuto osadu, nyní se jméno mohlo jednoduše vztahovat ke stěně, která tu stála.

Na konci 18. století se ve spodní části Wall Street nacházel platan (druh stromu), pod kterým se scházeli obchodníci. V roce 1792 obchodníci vytvořili sdružení podepsáním Buttonwoodské (tj. Platanské) dohody. Toto byl počátek Americké burzy.

V roce 1889 se z původního burzovního zpravodaje Customers' Afternoon Letter stal Wall Street Journal, který je nyní významný mezinárodní finanční zpravodajský deník publikovaný v New Yorku. Po mnoho let měl největší náklad ze všech novin v USA, dnes je druhý za USA Today. Vlastníkem je News Corporation Ruperta Murdocha.