Key West je nejjižnější ostrov souostroví Florida Keys, jež se nachází ve Floridském průlivu v Severní Americe. Celý ostrov prakticky zabírá stejnojmenné město, jež zasahuje i na sousední ostrovy. Key West je asi 6,4 km dlouhý a 2,3 km široký. Koncem 50. let minulého století byla řada zdejších odpařovacích jezírek sloužících dříve k těžbě soli zasypána, čímž se téměř zdvojnásobila pevninská plocha ostrova. Jeho nynější rozloha je 13,6 km2.

Key West, nejjižnější bod a konečná stanice severoamerického kontinentu, dál jezdí jen lodě. Na Kubu je to odtud respektive z konce ulice Whitehead pouhých 130 kilometrů. Historie ostrova je plná pirátů; koneckonců ostrov zbohatl ze zboží zachráněného ze stovek lodí, které ztroskotaly na místních korálových útesech. Vedle rybářů a lidí z celého světa, kterým se malé komunity zalíbily, zde pobývala také řada spisovatelů a umělců. Z nichž nejznámějším byl Ernest Hemingway, který zde napsal román Komu zvoní hrana a Mít a nemít, a z jehož domu v ulici Whitehead je dnes muzeum. O něco dále žil Tennessee Williams, který si svůj dům z cypřišového dřeva nechal na prámu převézt až z Kuby.

Key West proslul nevázaným způsobem života a opovrhováním zvazujícími pravidly zbytku Spojených států. Vždyť pouze na dvou místech USA se dá vyjít s kelímkem piva jen tak na ulici: v New Orleans a na Key Westu. Starobylá ulička Duval Street, plná obchůdků, hospůdek a barů, bývá pyšně nazývána nejdelší ulicí světa, sahá totiž od Atlantiku až k Mexickému zálivu.